"Selahattin Aydoğdu doğru isim mi?"

Adana Demirspor’un 12 Haziran’da gerçekleştirilecek genel kurulunda bir başka başkan adayı da Selahattin Aydoğdu olarak görünüyor. Kendisi 5 Haziran’daki genel kurul için Adana’ya geldi ve kongrenin ertelenmesinin ardından yerel basına bir açıklama yaparak “Ben o tarihte ne söylediysem şimdi de aynısını söylüyorum, yarınlarda da bu değişmeyecek yine aynısı olacak” dedi. Kısacası; Çarşamba günkü genel kurulda Selahattin Aydoğdu yine aday, tabi geçen seneki aynı söylem ve aynı koşullarla. 

O halde Aydoğdu’nun geçen yılki açıklamalarına bir bakmak gerekiyor. Selahattin Aydoğdu geçen yıl basına yaptığı açıklamalarda Demirspor’u Süper Lige taşıyacağını belirterek; Adana Demirspor’un yıllardır sancısını çektiği borçlarını temizleyip, borçsuz bir kulüp haline getirileceğini, Demirspor’un lafla değil, icraatla kurumsal bir yapıya dönüşeceğini, taraftarlarla bağların geliştirileceğini ve profesyonel bir yaklaşımla kulübün yönetileceğini ifade etti. Ayrıca, Ercan Albay’ın takımın başına getirileceğini, altyapıya önem verileceğini, futbolcuların para sıkıntısı nedeniyle antrenmana çıkmama ve isyan döneminin bittiğini, sponsorlardan gelecek paralarla birlikte 10 milyon TL bağış yapacağını belirtti.

Aydoğdu’nun vaatleri bunlarla da kalmıyor. Ercan Albay’ın raporu doğrultusunda nokta transferler yapılacağını, kulüp personelinin günü gününe maaş alacağını, gelir-gider konusunda kulübün şeffaf olacağı vurgulanıyor. Demirspor’un kalıcı gelirler elde etmesi konusunda ciddi projelere imza atılacağını ve Adana dışında da ciddi bir Demirspor lobisi oluşturacaklarını belirtiyor.

Geçtiğimiz yıl “Kadromuzu Süper Lig'de oynayan oyuncalardan oluşturacaktık” diyen Selahattin Aydoğdu, “Ben bu yola Fatih Terim'in desteğini alarak çıktım. Fatih hocamızdan fikir alacaktık danışacaktık neler yapabiliriz neler yapamayız bunları hocamıza sorup o doğrultuda hareket edecektik.” ifadelerini kullandı. Fatih Hoca’nın yanı sıra dönemin Beşiktaş Hocası Samet Aybaba, Eskişehirspor kulübü başkanı Halil Ünal ve Orduspor başkanı Nedim Türkmen’in adlarını telafuz ederek, yine dönemin Galatasaray santraforu Mehmet Batdal’ın transfer edileceğini söylemişti.

Yine geçtiğimiz yıl başkanlığa aday olan Selahattin Aydoğdu’nun listesinde İstanbul Point ve Nippon Oteller zincirinin sahibi Gökhan Özbek ve Simit Saraylarının sahibi ve Kavukçu Grup Yön. Kur Başkanı Parkshop AVM Yön Kur. Başkanı Abdullah Kavukçu bulunmaktaydı. Bildiğim ve tanıdığım kadarı ile bu isimlerin Adana ile ve Demirspor ile bir ilgileri yok. Bu isimler Aydoğdu’nun finansörleri olarak listede bulunuyorlardı. Bu yıl aynı isimler Aydoğdu’nun listesinde yer alacaklar mı? Yer almayacaklarsa Aydoğdu yönetimde kimlerle birlikte çalışacak.

Bizler delikanlıyken birçok Türk filmindeki ana tema, Adanalı tarla sahibi, pamuk ağaları İstanbul’a giderler, zenginlik ve şatafat içinde bir hayat sürerlerdi. Uzun yıllardır Adana unutulmuşluğun, terk edilmişliğin ve ihanetin başkenti oldu olalı, İstanbul’lu zenginler Adana’ya geliyorlar. 

Açık söylemek gerekirse Selahattin Aydoğdu’nun neler yapabileceği ya da yukarıda sıralamaya çalıştığım ve her Demirspor taraftarının gönlünde yatan vaatlerini yapabilecek mi hepsi birer soru işareti. Aydoğdu’nun şimdilik tek avantajı denenmemiş olması. Aydoğdu’nun seçilmesi durumunda taraftarın yıllardır arzu ettiği belediyeden ve Vali’nin örtülü desteğinden kurtulmak anlamına gelmeyebilir. Bakan’ın, Adana yerel seçimlerinin ve Vali’nin, Demirspor genel kurulunu açık olarak etkileyeceğini ve yönlendireceğini düşünüyorum. Böylesine bir durumda da Demirspor başkanlık koltuğuna oturan kişi çok da rahat olamayacak, kafasındakileri ve programını istediği gibi uygulayamayacak.

Unutulmaması gereken en önemli nokta ise, bu taraftar yapısı ve kimliği ile Adana Demirspor’un, Adana’nın en önemli markası olduğu gerçeğidir. Artık, Demirspor armasını belediyeler, mülki amirler ya da siyasiler değil, taraftar kitlesi ayakta tutmaktadır. Taraftar olarak bizler Demirspor’un herkesten ve her kurumdan bağımsız olmasına önem veriyoruz. Belediyenin kulübümüze lütufta bulunması yerine bu kulübü ayakta tutacak ve gelecek günlere taşıyacak projeler istiyoruz. Hepsinden önemlisi de alternatifsizlikten ya da paranın gücünden o koltuğa kim oturursa otursun, kulübe saygı gösterilmesini istiyoruz. Başkan seçilmesi halinde Selahattin Aydoğdu tüm bunları gerçekleştirebilecek mi bilmiyorum, ama takipçisi olacağız.

Nadir Avşaroğlu

Yazara ait son köşe yazıları

"İki devrede, iki farklı oyun"

16 Eylül 2018, Pazar 16:58

"Özgüvenimizi yitirdik"

28 Ocak 2018, Pazar 22:16

Devre arası hedef belirlenmeli

4 Aralık 2017, Pazartesi 10:04

"Lokomotif Gençlik kuruldu"

17 Kasım 2017, Cuma 11:31

"Sorun kadroda"

31 Ekim 2017, Salı 16:13

"Daha çok inanan kazandı"

26 Eylül 2017, Salı 10:52

Yorumlar

Adanamızın uydudan yayın yapan 2 kanalı var ama malesef spor proğramları yok böyle önemli bir kongre öncesi demirsporumuza aday olacak sayın başkan adaylarını bir araya getirip onların projelerini başkan oldukları zaman neler yapacaklarını anlatacakları bir açık oturum bekliyoruz .Bu konu sadece adanada oturanları değil Türkiye,nin hatta Dünyanın her tarafında olan ADANADEMİRSPORLULARI ilgilendiriyor biz büyük bir camiayız şampiyonluk istiyoruz süper ligi istiyoruz hedefleri küçük olanları değil hedefleri büyük olanları istiyoruz.bu alt ligler bizi tatmin etmiyor bunun en güzel örneği bu seneki hasılat ve taraftar rekorumuz.
a.d.s yi kim daha ileri goturse o gelsin o da s. aydogdudur o yiyicileri adanadan uzaklastirmak lazim
selahattin aydoğduyu istiyoruz başkan olarak delikanlı adam, başkanlık adaylığını açıklasa rahatlıcaz
PTT 1.LİG ge çıkar çıkmaz taraftarımız lig tarihine taşa yazılacak destanlar yazdık bu taraftarı şimdiki yönetim haketmiyor ve zeytin yağ gibi üste çıkmaya çalışıyorlar Doğrusu Selahattin aydoğdudur..
s.aydogdu ve digeleri pardon keneleri
taraftar olarak yazmaktan usandık ,başkalarına defalarca verilen şans artık aydoğduyada verilsin
aydogdu dedenmedigi icin birsey soylemek dogru degil fakat kim olursa olun arma askina gelsin adam gibi yonetsin fakat eski saydiklarimiz suan adlarini zikrettiginiz insanlar ciyanlardir bunlar on onyildir bu takimi somuren rantcilardir bunlar zalimlarin sofrasinda oturup dem tutanlardir bir daha bu isimleri duymak bile istemiyoruz. umarim duzgun onurlu arma sevdalisi bir yonetim gelir armamiza yakisan bir basari grafigi yakalariz hepinizi arma askina selamliyorum gerbet diyarinda esen kalin.
aydogdu dedenmedigi icin birsey soylemek dogru degil fakat kim olursa olun arma askina gelsin adam gibi yonetsin fakat eski saydiklarimiz suan adlarini zikrettiginiz insanlar ciyanlardir bunlar on onyildir bu takimi somuren rantcilardir bunlar zalimlarin sofrasinda oturup dem tutanlardir bir daha bu isimleri duymak bile istemiyoruz. umarim duzgun onurlu arma sevdalisi bir yonetim gelir armamiza yakisan bir basari grafigi yakalariz hepinizi arma askina selamliyorum gerbet diyarinda esen kalin.
aydogduyu bilmem yenidir gelsin yonetimiyle ama arma askina gelsin eskilere gelince onlar ciyanlardir onlar zalimlerin sofrasinda saftutanlardir onlar halk lari somurerek rant edelerdendir onlarla bosa gecti arma sevdamiz hepnizden istemim arma ya olan bagliliginizi onurlu yonetimlerle paylasmaniz eskilerin ortaya koydugu tablo utanc verici ve igrenc bir tablo olustu. sizleri gurbet diyarindan arma sevgisiyle selamliyorum
tabiki şu ana kadar Adana Demir spor Manisada Manisa sporla 1-1- berabere kalıp playofta şansını yitirdiği süre içerisinde bir yaprak dahi kıpırdamadı sadece ertelenen kongreden 1-2- gün önce Adanaya gelen Selahattin Aydoğdu açıklamada bulundu önümüzü açsınlar biz varız hazır bekliyoruz dedi Adana Demir sporu şampiyon yapmak istiyoruz diye beyanda bulundu bunun artık olurmu olmazmı şuyu buyu kalmadı çünkü tek çareyol Selahattin Aydoğduyaçıkıyor zaten bu yönetimi Adana Demir spor taraftarının çoğu istiyor bir de çilekeş Demir sporlu arkadaşın yazdıklarına katılıyorum yorumunda yazdığı gibi koskoca Adana sporla ilgili hiçbir proğram yok İllaha spor proğramı yapmak için liglerinmi başlaması gerekiyor bakın diğer şehirlere Bursa Eskişehir G.Antep Kayseri ve konya ne güzel spor proğramları yapıyor hatta taraftarlara soruyorlar Hangi futbolcu takımda kalsın hangi mevkilere hangi futbolcular transfer yapılmasını istersiniz diye soruluyor bu da taraftarı sporla ilgilenenleri mutlu ediyor madem Adana Televizyonundan böyle spor proğramı yok Nadir beyden rica ediyorum Haber Ads de taraftarlara transferle ilgili sunum yapılsın taraftarların eski futbolcuların gazetecilerin görüşleri alınsın böyle bir spor proğramı diyeyim Haber Ads sitesinde yapılsın
bir rüya gördüm,,,önder mehmet ve mustafa, selahattin aydoğduya sarılıp gel kardeşim biz defalarca bu görevi yaptık artık sıra sende sonuna kadar sana destek olacağız kongreden biz çekiliyoruz başkan sensin,bize ait borçlarıda biz öderiz sen sıkıntıya girme '' diyorlardı ,tüm demirspor ailesi aydoğdunun etrafında kenetlenmişlerdi,,bugün öle bir rüya gördüm ,,,rüya işte ,,,gerçekleşirmiki ?? neden olmasın ..
selahattin aydoğdu geçen sene aday olduğundan bu yana sadece tek açıklama yaptı.istanbulda yaşayan bir insanı bir açıklama ile bu kadar iyi tanımak illa o olsun demek ne kadar doğru? demirspor taraftarı önyargılı tavrını bu seçimde sürdürüyor. o gelmesin bu gitsin bundan olmaz bu iyi bu kötü bu kan emici bu para babası falan filan. aday yok aday ! resmi olarak kimse açıklamadı. tuncel ve adı hiç geçmemiş bir kişi hariç emek veren uğraşan yok.selahattin aydoğdu beni çağırırlarsa kimse aday olmaz ise ben varım diyor. neyse böyle devam edelim.asalım keselim alkışlayalım sonunda yine kimlerin eline kalacağımız belli.
tunceliniz yarın adaylığını açıklayacak merak etmeyin,seneye renkli gruplarda görüşmek üzere esenkalın
aydoğdu su katılmamış bir demirsporludur, bu özelliği bile biz taraftarlara yeter
başlığa cevap veriorum : evet selahattin bey doğru isimdir
gökoğlu önce busene gerçek başkanın kendisi olduğunu önder serini kukla olarak nasıl kullandığını,13 milyon borcun kimlere neyin karşılığı olduğunu kendisinin bu paradan ne kadar götüreceğini erçağ ve şeneri kötü oynamaları için nasıl kandırdığını açıklasın artık yeter kene gibi adsnin kanını emdiniz
VALLAH HEPİMİZİN İSTEDİĞİ BU DEĞİLMİ?, İNŞALLAH SELAHATİN ABİ MAHCUP OLMAZ, EĞER BUNLARI YAPARSA ADANA DA UNUTULMAZLARIN ARASINA KATILIR.. ALLAH HAYIRLI ETSİN.GÖRMEK İSTİYORUZ ABİ SENİ...

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor