"Özgüvenimizi yitirdik"

Aslında çok da umudumuz olmayan bir deplasmandı, Rize maçı. Ancak 85 dakika boyunca yapılan mücadele sanki bir puan alacağımız yönünde umutlarımızı yeşertirken beklenmedik bir anda golü yedik ve maçı kaybettik.

Ne yalan söyleyeyim, geçtiğimiz haftaya oranla takım çok daha iyi mücadele etti. Rize’nin onca atağına ve Kurtuluş’un kurtarışlarına rağmen bir puana oldukça yakındık. Ancak maçın sonlarına doğru biranda Sezer’in kontrolünden kurtulan Vedat, bir puanımıza mal oldu.

Asıl sıkıntı şu; takım kendine güvenmiyor. Yeni transferler var. Nerede ise tamamı takımda yer bulacak gibi, başta Kubilay olmak üzere ilk maçlarında fena gözükmediler. Ancak Demirspor, kendine güvenen, puana şiddetle ihtiyaç duyan bir anlayışla oynamıyor/oynayamıyor. Takım öz güvenini kaybetmiş. Bir de bu duruma kenardan yani Hoca’dan yeterince destek gelmeyince mağlubiyetler kaçınılmaz oluyor.

Takımın belirgin bir oyun anlayışı yok. Kanatlardan gelen toplara Tambe ve Atabey’le gol arama anlayışı yok. Orta sahada rakibe baskı yapamıyoruz. Rakiplerimiz yarı alanımızı çok çabuk geçiyor. Frikik atan, duran top kullanan bir oyun anlayışımız mevcut değil. Sadece kornerlerde Yiğitcan ve Sezer gibi uzun adamlarımızla gol aradığımız bir organizasyon mevcut.

Balıkesir maçını kaçırdık. Rize maçından çok umudumuz yoktu. Artık otobana girmeden önceki son çıkıştayız. Önümüzdeki 3 maçlık dönemi avantajlı bir hale getirmeliyiz. Gelecek hafta kayyuma devredilen Samsunspor’u ağırlayacağız. Daha sonra Gaziantep deplasmanı ve evimizde Bolu ile oynayacağız. Bu 3 maçdan toplam 9 puan hayal değil. Üstelik ihtiyacımız da var.

Bu maçlardan en önemlisi Samsun karşılaşması. Çünkü direkt hedefimiz olan bir takımla evimizde oynayacağız. Samsun maçından alınacak 3 puanın morali ve seyirci desteği ile Gaziantepspor maçından 3 puan alacağımızı düşünüyorum. Ve son olarak bu moralle evimizde oynayacağımız Bolu maçında en azından yüksek moralimiz ile maçı kazanabiliriz. Bu 3 maçta 7 puan bile fena sayılmayabilir. Ancak önce özgüven ve inanmak lazım.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

Hoca değişmezse demirspor düşer bu not burda kalsın
Geçen hafta ben de yazmıştım maç kaybediliyor hoca kenarda elleri ceplerinde maç izliyor,biz kendi kendimizi yiyoruz hoca tınlamıyor sanki takım önde gibi. Sen kenardan oyuncuları motive etmezsen onlara gaz vermezsen onlarda zaten sallamaz.hakan kutlu dedik,ercan albay dedik yönetim bildiğini okudu ve takımı dibe götürüyor.
Bu dakikadan sonra gerçek Demirsporlu, hocasına, oyuncusuna, malzemecisine sahip çıkmalıdır. Nadir beyin dediği gibi Samsun maçı final maçlarından biridir ve hayati önem taşımaktadır.
Mesut bakkal ın gelmesi şart yada ercan albay

Yeni yorum ekle