"Lokomotif Gençlik kuruldu"

Sadece bizlerin değil, tüm ülkedeki sporseverlerin de bildiği Adana Demirspor taraftarları bu ülkedeki en önemli taraftar gruplarından birisidir.

Gerek Adana’daki ve deplasmandaki seyirci sayısı, gerek passoligdeki kart sayısı, gerekse de bilyoner.com’daki taraftar sayısı ile tüm ülkede önemli bir taraftar grubunu oluşturdukları aşikar. Ancak bunlardan daha fazla ve önemli olanı ise, bir taraftar grubu olmaktan daha ötesinde, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde oynadıkları rol, toplumsal duyarlılık gösteren konularda boy gösteren taraftarları ile tüm ülkede dikkatleri üzerine toplayan bir taraftar grubunu oluşturmaktadır.

Tüm bunlara paralel olarak gerek Şimşekler Grubu ve gerekse de ADS Taraftarlar Derneği ile birlikte, Adana’da var olan taraftar yapılanmalarıdır. Bu yapılanmaların dışında Adana Demirspor taraftarları başta Ankara Tayfası olmak üzere çeşitli illerde “Tayfa” adı ile kurumsal olarak biraraya geliyor ve takımı destekliyorlardı. Adana’lı öğrencilerin bulunduğu illerde Üni-Demirspor taraftarları da cabası.

Şimdi bu yapılara merkezi Ankara’da olan “Lokomotif Gençlik” de ekleniyor. Ankara Tayfası’nın kurumsal ve örgütsel bir yapıya bürünmüş şekli. Yıllardır Ankara’da yaşayan ve Adana Demirspor sevdalısı olan birçok dostumuzun, bir Dernek çatısı altında daha güçlü ve daha kuvvetli bir anlayışla Demirspor’un yanında olacakları bir yapılanma kuruluyor.  

Ben şahsen Lokomotif Gençlik Derneği’nin çok önemli olduğunu ve yapacağı çalışmalarla Demirspor taraftarlarının tüm Türkiye’de örgütlü bir yapı altında buluşturarak önemli bir misyonu yerine getireceklerini düşünüyorum. İstanbul kulüplerinde yaşandığı gibi, Anadolu’da var olan taraftar popülasyonunu birarada tutmak, bir dernek çatısı altında biraraya getirmek ve ortak kararlar üretmek ve bu kararlarla birlikte Adana Demirspor üzerinde bir baskı yapısı oluşturmasını önemsiyorum. En kısa sürede İstanbul, İzmir, Mersin gibi illerde de bu yapılanmaların oluşturulması gerektiğini düşünüyorum.

Artık Demirspor kulübü tek bir şahsın talep ve istemleri doğrultusunda yönetilmemeli. Taraftarlar Lokomotif Gençlik Derneği’nde olduğu gibi biraraya gelebilmeli, talep ve özlemlerini bu yapılanmalar ile birlikte yönetimlere yansıtabilmeli.

Tüm bu gerekçelerle Ankara Tayfası’nın yine çok önemli bir misyonu yerine getirdiklerini görüyor ve kendilerini kutluyorum. En kısa sürede bu Derneklerin ülkemizdeki büyük illerde ve çevre illerde de kurulmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sayede tüm Türkiye’ye yayılan, sosyal sorumluluk projelerine imza atan, Demirspor’luları ve hemşerilerimizi biraraya getiren bir yapının temelleri atıldığını düşünüyorum. Lokomotif Gençlik Derneği camiamıza hayırlı olsun.

Nadir AVŞAROĞLU

 

Yorumlar

Sen üye olmadın mı Nadir? Merih

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor