Devre arası hedef belirlenmeli

Dün Haber ADS’de yapılan bir araştırma yayınlandı. Son 6 haftada sadece 2 beraberlik alarak 16 puan kaybettik ve 10 gol yedik. Evimizde ve deplasmanda gol yemediğimiz bir karşılaşma yok. Bu tablodan da anlaşılacağı gibi, Demirspor’un defansif bir sıkıntısı var.

Ancak tüm bu duruma rağmen TFF 1. Ligin oldukça çetin geçmesi tüm rakiplerimizin birbirleri ile mücadele içinde olmaları ve TFF tarafından verilen puan silme cezaları Adana Demirspor’un yeri ve hedefleri konusunda hem umut hem de karamsarlık yaratıyor. Şu anda topladığımız 16 puanla play-off hattında 4 puan, ligden düşme hattından 5 puan uzak olmamız bu durumun en çarpıcı örneği.

Dünkü karşılaşmanın ilk yarısı da yukarıdaki tabloya uygun bir şekilde seyretti. Devre arasında yaşananları henüz öğrenemedik, ancak soyunma odasında neler yaşandı ise, ikinci yarıda bambaşka bir Demirspor izledik. Başta oyuna ivme kazandıran Atabey olmak üzere, Batuhan, Abdülkadir ve Savaş’ın maçı isteyen tutumları diğer oyunculara da yansıdı ve dünkü skor ortaya çıktı.

Sezon başında da belirtmiştik, yönetim kurulu son derece sıradan bir takım oluşturdu. Özellikle yabancı konusunda hiçbir isabetli seçim yapılmadı. Kamerun milli takımının ikinci forveti, Abubakar’ın yedeği olarak lanse edilen Tambe, Pote’nin tek ayağı bile olamadı. Joseph, Adil ve Yiğitcan’ı kesemedi. Lalawele; Balıkesir’deki performansının yarısını yakalayamadı. Büyük umutlarla transfer edilen Rüstemoviç’e hiç forma verilmedi. Mendy, Loemba ve Lingane’ye hiç değinmiyorum bile.

Dünkü maçın ikinci yarısındaki tempomuz taraftara umut verse de, bu tempoyu her maçta oynamak ve haftalarca sürdürebilmek çok mümkün gözükmüyor. Bu nedenle ilk yarının bitimine 3 hafta kala ikinci yarının planlaması yapılmalı ve özellikle yabancı oyuncu transferi konusunda bu kez isabetli hareket edilmelidir.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

yeminle hislerime tercüman olmuşsunuz keşke her yorumcu sizin gibi olsa yanlı yorum yapmasa .....
doğru yazmışsınız da para yok devre arası 5 milyon ödeme var izleme komiten yok gene beş benzemez transferler bundan iki yıl önce para bol bol harcanırken bile yabancılar fiyasko oldu bü dünya yabancı alındı sadece 2si başarılı oldu
Ya güzel diyonda bu adam da para yok para .bu adam para kazanmaya gelmiş sen para harca diyon.bu neyin kafasi
mendy -lingane - loemba ve joshep bu takımın oyuncuları olamaz lalawele uyarılmalı kadroya giremeyen büyük takım oyuncuları ara transferde kiralanmalı Türk oyuncularımız daha fazla mücadele ediyorlar yabancılardan hiç bir fayda göremedik ya adam akıllı yabancı gelsin yada altınordu gibi tamamen Türk oyuncularla mücadele edelim.
Arada kaynamasın dunku solbek batuhan da ısrar etmek lazım ikinci yarı çok iyi oynadı tambe kalavele kalsın diğer 4 siyahiyi gönderin
bu batuhanı bu güne kadar oynatmayan zihniyeti kınıyorum,adam bir orta yaptı gol oldu bu bile yeter.gökoğlu denen şahsiyet nilay gökoğlunun ve selahattin aydoğdunun önünü ayak oyunları ile kestiniz,paran yok bunu dünya alem biliyor niye geldin.timuçinle neden sezon sonuna kadar değilde 1.5 yıllık anlaşma yaptın,timuçin denen adamın erciyesi düşürmekten başka ne başarısı var ki,ercan albayı sözlüler istemiyor bunuda bilin,sene başındaki yurtdışındaki menejerin ismini açıklayın bilelim bizde,şu yabancılara bak al birini vur ötekine menejer oyunlarınız ortaya çıkıyor
Lingane, Mendy, Loemba, Rustemovic'i kim transferinin onayını verdi? Hangi menejerin kirli tezgahıydı? Hangi yönetici hangi gözleriyle izleyip transfer ettiler? Gerçekten izleyip mi aldılar yoksa tavsiye üzerine mi? Gökoğlu ve ekibi maalesef çok düşük profilli yöneticiler, maddi birikimleri ve vizyonları da olmayınca sonuç bu oluyor. Yeter bıktık bu çağdışı zihniyetten.
Batuhan. Solbek sakatlamasa almıcaklardı zaten iyi oyuncu o. Yüzden Buca kiraya verdi satmadı

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor