"Daha çok inanan kazandı"

Dün akşam heyecan düzeyi çok yüksek bir derbi daha izledik. Dünkü karşılaşma bir derbiden daha ziyade, her iki takım açısından da önümüzdeki haftaları şekillendirecek bir maçtı ve bu maçtan galip çıkan mavi lacivertliler oldu.

Karşılaşmaya Giray Hoca’nın kontrollü futbol anlayışı damga vurdu. İlk 11’de ilk kez büyük umutlarla gelen Tambe’nin yerine Atabey’in tercih edilmesi ve orta alanda Abdülkadir’e görev verilmesi en önemli dokunuşlardan biriydi. Yine bir taktik gereği, her zaman alışık olduğumuz Sezer ve Erhan’ın kanatlardan ataklara destek vermesini de bu karşılaşmada görmedik.

Durum böyle olunca Adanaspor karşılaşmada topa daha hakim ve pas yüzdesi daha fazla olan takım olarak gözüktü. Ancak tüm karşılaşma boyunca Demirspor’un bu defans anlayışı içinde pozisyon bulamadılar. Yiğit’in defansın önünde verdiği büyük mücadele, Atabey’in tüm forvet hattında rakibe kurduğu baskı ve defansa yardımları, Abdülkadir’in yaratıcı ve hızlı futbolu dün Demirspor adına göze batan olumlu yönlerdi. Ancak başta Lingane olmak üzere Lalawele ve Mendy kendilerinden beklediğimiz oyunu sahaya yansıtamadılar.

Dünkü karşılaşmayı daha çok isteyen ve arzu eden taraf kazandı. 90 dakika boyunca Demirspor’lu futbolcular daha inançlı ve disiplinli oynadılar. İkinci yarının hemen başında öne geçip, bu skoru maç sonuna kadar muhafaza etmek zor olsa da Demirspor’lu futbolcular zoru başardılar. Hucumsal anlamda Adanaspor’un yetenekli ve becerikli futbolcularına hiç şans tanımadılar. İstatistikler ve pas oranları Adanaspor’da daha çok olmasına rağmen kapasitesini daha çok zorlayan ve maçı daha çok isteyen takım Demirspordu.

Bir küçük parantez de maçın hakemi ve taraftara. Maçın hakemi Hakan Ceylan, bu gergin derbiyi son derece iyi yönetti. Başta Abdülkadir’in ceza alanı içinde kendisini atmasına penaltı vermemesi olmak üzere tüm pozisyonları yakından izledi ve anında müdahale etti. Bu gergin karşılaşmada bol sarı kart kullanması, her iki takımın hakemin otoritesine saygı göstermesine neden oldu. Adana Demirspor taraftarı ise ihtiyacı olan önemli bir derbiyi kazanmasının rahatlığını yaşıyor. 90 dakika boyunca takımı desteklemeleri ve takıma olan inançları görülmeye değerdi.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

Ingane tam fos , çok kötü.saçını maviye boyamaktan başka hiçbirşey yapmıyor. Ingane kesik yesin. Mendy eh işte, idare etti. Lalawele dün oynayamadı
Linganeden cacık olmaz. Onun yerine Savaş daha verimli olur. Atabey ve Abdulkadir formayı kaptılar çok iyi oynadılar. Joseph beton gibi, o da oynayabilir.
ya sayın yazar allahını severseniz siz maçı nerenizle izlediniz.?sizler doğruları yazmayıp yönetime ve giray hocaya böyle yalakalık yapıp kafanızı kuma gömerseniz doğruları bulamayız.takım çok kötü ve daha 3 pas yapamıyor.maçın ilk yarısı adanaspor topa hakimdi ve takır takır top çevirdi..bizden çok daha iyi top oynadı.sadece bizim 18 gelince son hareketi yapamadılar. sadece maçın ikinci yarısı kısa bir süre biraz olsun maçı dengeledik.biz bu berbat kötü futbolla değil playof, ilk 10 a bile giremeyiz.hatta ancak küme düşmemeye oynarız.siz yazarlar böyle kötü berbat futbolu görmezlikten gelirseniz hocada, yönetimde yanlış hamleler yaparak takımı uçuruma sürüklerler.ne yaalan söyleyim maçın 70. dakikalarından itibaren maç bitsede gitsek diye söylenmeye başladım.çünkü ha şimdi gol yedik, yiceğiz diye yüreğimiz hep ağzımıza geldi.bir önceki haberdeki yazar olsun, siz olun yok efendim giray bulak maça damgasını vurmuşmuş.kontrollu oyunmuşmuş.bu transferleri giray bulak yapmadımı?adam gibi futbolcu alsaydı.ben daha mendy alınmadan evvel cd sini izlediğimde bundan bir halt olmaz demiştim.giray bulak o kadar hazırlık maçında oynattığı anlamamış mendy nin nasıl futbolcu olduğunu. halde adam düpdüz futbolcu.tamam çok süratli ama zerre kadar beyin yok.top rakibe çarpıp önüne düşerse gidiyor,yoksa bunun adam geçtiği geçeceği yok.zaten bugüne kadarda bir tane adam geçemedi.sanki tek mendy mi?tambe olsun lingane olsun sanki mendy den çok mu iyiler.yannick loembayı kupa maçında izledim oda yürüyerek oynıyor. ?derbide iyi olmamasına rağmen lalawele dışındaki yabancı futbolcuların hepsi tam bir fiyasko.yabancılar böyle oynıcaksa yerlerine savaş-umut sönmez ve derbide olduğu gibi atabey oynasın.hatta birkaç tanede gençlerimiz oynasın.atalarımızboşa dememiş ucuz etin yahnisi yağız olu diye. yönetim bu futbolcu kadrosuna güvenmesin, ara transfer için biran evvel alacağı futbolcular için şimdiden kolları sıvasın.ara transferde başta solbek olmak üzere ilk 11 de oynıcak enaz 6-7 tane nokta transfer şart.çünkü takımda kaleci ismail şahmalı-yiğitcan-erhan kartal-sezer özmen-lalawele ve abdulkadirin dışında banko oynıcak adam yok.tabiiki şampiyonluğa oynıyorsak.bu kadro geçen sezondanda kötü.çünkü ozaman 3 kişiye bedel pote vardı küme düşmekten zor kurtulduk.bu sene potede yok.ona göre herkkes ayağını denk alsın.
Aman ha ulema tapsu nun pardon kempes in onerilerini dikkate alin , zrto adanaspor takir takir top cevirdi demissin kac tane gol pozisyonu oldu poh renklilerin ? Senin begenmedigin demirspor abdulkadir mendy ile yakaladiklarini atsaydi sende adanasporda tam ..... olurdunuz birak su turgey sempatizanligini enistenin akrabalarinin etkisiyle tam turgeyli olmussun yigenim :)))
Yabancılar konusunda kempese katılıyorum lalavele iyi amz diğer üçü etkisiz tek iyi tarafları genç olmaları
İsmail-Erhan Yiğitcan Joseph Sezer-Yiğit Savaş-Umut Abdülkadir Lalawele-Atabey
Mesut tarafından yazılan kadroyu iyi buluyorum. Rüstemoviç neden oynatılmıyor.lingane mendy adil pek yararlı degil.şimdiden bunların yerine faydalı futbolcu olursa daha İyi olur diye düşünüyorum. Sonsuz başarılar
O zaman benim dedigim kadroyu hocaya verebilirmisin

Yeni yorum ekle