"İki devrede, iki farklı oyun"

Dünkü karşılaşmada iki farklı devre seyrettik. Çok ciddi harcamalar yapılarak lige başlayan Adana Demirspor’da, kadroda bulunan önemli isimlerin ulusal maçlar için lige verilen arada bir uyum sağlayacağı ve Hatay karşılaşmasında çok daha iyi bir Demirspor seyredeceğimizi zannediyorduk. Ancak ilk yarıda orta sahayı ele geçiren Hatayspor’un baskılı oyunu ile karşılaştık.

Karşılaşmaya ideal kadromuz ile çıktık. Kanatlarda Orkan ve Kosekcki, forvet arkasında Herve Kage. Ancak bu isimlerin defansif özelliklerinin olmaması, orta alanı hızlı geçen Hatayspor forvetleri ile Traore’yi karşı karşıya bıraktı. Sadece ve sadece Pote’nin becerisine terk ettiğimz gol atma becerisi bu oyuncumuzun tecrübesi ile kazanılan penaltı ile geldi.

Ligin ilk 5 haftasında Hakan Hoca’nın çıkardığı ilk 11’i ve yaptığı oyuncu değişikliklerini beğeniyorum. Ancak maç sürecinde Hakan Hoca’nın oyuna müdahalesi pek yok gibi. Pote’nin yaratıcılığı dışında hiçbir gol organizasyonumuz görülmüyor. Her kornerde rakip ceza alanına gelen stoperlerimizin hiçbir fonksiyonu yok. Bir ölü top ya da orta alan organizasyonumuz bulunmuyor. Böylesine bir durumda ilk yarıda olduğu gibi kanat organizasyonlarımız da çalışmayınca galibiyet kişisel becerilere kalıyor.

İlk yarı takım savunmasını iyi yapan ve oyunu iyi tutabilen bir Hatayspor, kalemizde daha tehlikeli ataklar yarattı. Gol yollarında beceriksiz olmaları ilk yarıdaki en büyük şansımızdı. İlk 35 dakika ne bir mücadele, ne bir şut, ne bir çalışılmış atak, ne de bir paslaşma ve verkaç izleyebildik. Ancak sahanın en iyisi Traore ve tecrübesi ile Pote’nin yaratıcılığı bizi ayakta tuttu.

İlk yarıda bulduğumuz gole ikinci yarıda Hatayspor reaksiyon vermeye kalktığında, Demirspor’un tecrübesi devreye girdi ve orta sahada oyunu ele geçirdik. Bu anlarda topla buluşturduğumuz Berk, Kosecki ve Pote’nin yerine oyuna giren Batuhan rakip kalede tehlike yarattı. Bu baskı sonucunda golleri ve kaçırdığımız penaltıyı bulduk.

Sonuç olarak; kendi evimizde 3 golle aldığımız 3 puan çok iyi. Şu anda yakaladığımız maç başına ortalama 2 puan bizi hedefimize taşıyacaktır. Ancak bu ligin sürprizlere gebe olduğunu ve daha çok uzun bir yolumuz olduğunuz unutmamamız lazım. Bir diğer teknik sorun da ligin başından bu yana takımın en iyisi olarak gözüken Traore’nin yükünü hafifletmek gerekli. Takım olma yolunda yapılacak uyum çalışmaları ve bir türlü beklentileri karşılayamayan Herve Kage’nin yerine monte edilecek Anderson’un yaratıcılığı ile daha iyi bir takım olacağız.

Nadir Avşaroğlu

Yorumlar

Kage Tam bir hayal kırıklığı yarattı bende. Top ortada iken top ayak uzatıp gövdesini koyması gerekirken pozisyona girmekten kaçıyor. İkili mücadeleye girmek istemiyor. Boş alanda bulamayınca sahada yokluğu ile varlığı belli olmuyor. Kage yerine berk in denenmesi gerek diye düşünüyorum. Asıl sorun ise çok fazla pozisyon veriyoruz rakibe hakan hoca maçları baştan sona izleyip bu soruna çözüm bulmak zorunda. Kaliteli golcüsü olan bir takım bize çok rahat goller atabilir. Fazla pozisyon verme konusunu mutlaka ama mutlaka çözmemiz gerek.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor