"Sorun kadroda"

Her sene yaşadığımız senaryo yine tekrarlandı ve ligin üçte biri tamamlanmadan Hoca istifa etti. Bugün açıklama yapan başkan Gökoğlu; “aklımda şu anda bir aday yok, ancak çalışmalara başladık, Giray hoca gibi doğru dürüst düzgün yönetim ile uyumlu çalışabilecek, takımı ileriye taşıyabilecek, pahalı olmayan bir teknik adamla anlaşacağız." dedi. Bu cümleden de anlıyoruz ki, Demirspor yönetimi bu duruma hazır değildi ve üstelik de maddi kaynaklar oldukça sınırlı.  

Ne yalan söyleyeyim, ben Giray Hoca’nın gitmesine taraf değildim. Çünkü ben, Demirspor’daki sorunun teknik heyette olduğunu düşünmüyorum. Giray Hoca’nın hataları yok muydu? Elbette vardı. Onca arayışa rağmen bir solbek bulamayışı, santrafor transferinde geç kalışı, bu ligi tanımaması, yanlış bir kadro oluşturması sayılabilir. Ancak en büyük yanlışının takımın başına geçtiği zaman seçtiği yabancıların son derece kötü tercihler olmasıdır.

Teknik direktörlük yapacak bir insanın izlediği/seyrettiği bazı oyuncular olmalı. Gel deyince getireceği genç yetenekler ya da deneyimli oyuncular olmalı. Giray Hoca geçtiğimiz senenin kadrosundan alacağı hiç mi oyuncu yoktu. Bu kadar solbek arayacağımız yerde geçtiğimiz sezonun en iyi solbeki Oğuzhan Berber’i niye elimizden kaçırdık. Diyelim Pote gitmek istedi, Tiago, Leroy George veya Fevzi Elmas bu kadroda hiç mi yer bulamazdı.

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen ben tüm sorunun Giray Hoca da olduğunu düşünmüyorum. En önemli sorun “eldeki kadro ile anca bu kadar”. Bu takım Astafei, Formose Mendy ve Alles gibi yeteneksiz yabancıları görmüştü, ancak o kadrolarda beğendiğimiz yabancı oyuncularda vardı. Bu yılki yabancıların hiç birini geçtiğimiz yıl averajla düşmekten kurtulan kadroda yer bulamaz.

Bu yıl ki kadroda sadece iki tane bek oyuncusunu (Erhan ve Sezer) kenara koyarım, diğer oyuncularla alınabilecek en yüksek puanı aldık. Bu kadro ile anca bu kadar. Futbolcuların gayretlerinden şüphem yok, ancak kapasiteleri bu kadar. Son Giresun maçında ilk yarım saatte 2-0 geriye düştük. Giray Hoca yedek kulübesine baktığında oyunu değiştirebilecek, yaratıcı bir oyuncu bulamadı.

Bence sorun teknik heyetten daha çok kadro yapısında. Dolayısıyla gelecek hocanın da çok bir şey yapacağını düşünmüyorum. Diğer takımlara bakıldığında, bu takımların kadroları incelendiğinde Adana Demirspor’un durumu daha da belli oluyor.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

Mehmet Gökoğlu bir röportajında, Ocak ayında değişiklikler olabilir mesajını üstü kapalı olarak vermişti, yanlış anlamıyorsan ocak ayında Gökoğlu nun istifa edebileceğini düşünüyorum...
Ben taa en başta İyi hoca aldıgı veya aldırdıgı oyuncuların kalitesinden belli olur,Giray hoca sadece oturup yorum yapmış,piyasadaki oyunculardan hiç bir portföy elde etmemiş,kendisine önerilen kazmalardan bir seçim yapmış,onları dogru dürüst test dahi etmemiş.Eee bundan daha büyük hata olabilir mi.? Şimdi yeni gelecek hoca ne yapacak,bu yeteneksiz kadroyu üfleyip de mi yetenek kazandıracak.Boş işler boş..Baş boş olunca boş hocaları bulup yetki verince bütün kazmalar elde kalıyor.Ayıkla pirincin taşını.
nadir avşaroğlu hala tiago ve letoy george y istiyor . leroy geoge ve tiago halı saha topçuları lalavelenin yarısı olamazlar. futbol demekki bu kadar göreceli birşey. genel olarak kadronun yetersizliğine katılıyorum . dün bende yazmıştım. fakat hala tiago ve leroy george diyorsan geçen yıl maçları izlemedinmi acaba hocam derim . tiago tipit mahalle maçlarında oynayıp topun sahibi olan çocuk gibi topu alıyor kimseye vermiyor diğer 9 kişi maça küsüyor . leroy george de de presin p si yok . yürüyerek oynuyor. bilmem anlatabildim mi.
Esas sorun Giray Bulak'ta idi, defans futbolu ile hiçbir şey olmazdı zaten, yalnız Ünal Karaman da büyük hata olur.. (Tayfur Bingöl'ü sağbek oynatan zihniyet)
ersan martine menejerliği veren bu yabancıları itelettiren kimse onu bulun önce

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor

Yazara ait son köşe yazıları

16 Eylül 2018, Pazar 16:58
28 Ocak 2018, Pazar 22:16
4 Aralık 2017, Pazartesi 10:04
17 Kasım 2017, Cuma 11:31
31 Ekim 2017, Salı 16:13
26 Eylül 2017, Salı 10:52