"Kritik bir döneme giriyoruz"

Bu sezon en farklı maçlarımızı Elazığspor ile yaptık. İlk yarıda Elazığ’da oynanan karşılaşmada maç beraberlikle giderken, Elazığ 10 kişi kalarak nerede ise bir saati aşkın mücadele etti ve Adana Demirspor’un kötü oyununu da fırsat bilerek galip gelmeyi başardı. Bu sezon yendiğimiz ya da yenildiğimiz tüm maçlarda mücadelemiz ve ortaya koyduğumuz futbolla her zaman başımız dik olarak sahadan ayrılmıştık. Ben bir tek Elazığ maçında ezildiğimizi hatırlıyorum.

Dünkü Elazığspor karşılaşması da enteresan bir maç oldu. Birgün önce Osmanlıspor’un kendi sahasında yenilmesi ile bu haftayı ikinci olarak kapatması kesinleşen Demirspor’lu futbolcular maça oldukça rahat ve umursamaz bir havada başladılar. İlk dakikalardaki kornerden gelen topa Fazlı’nın vurduğu kafa vuruşunu saymazsak pozisyon dahi üretemedik. İkinci yarıda sadece birkaç oyuncumuzun hareketlenmesi bize maçta üstünlüğü ve pozisyonları getirdi. Artı 90’da bulduğumuz gol ise tribünlerde büyük coşkuya neden oldu.

Osmanlıspor’un yenilmesi, haftayı yine ikinci sırada tamamlayacak olmamız ve milli maç nedeniyle lige verilen ara nedeniyle nerede ise tüm futbolcuların maç akşamına uçak biletlerini alarak tatile ve memleketlerine gitmelerinin telaşı eklenince futbolcularımız maça konsantre olamadılar. Ancak artık kanıksadık, kolay sayılabilecek maçları zora sokmak da bir Demirspor klasiğidir. Kötü oynadığımız bir maçtan üç puanla ayrılmak sevindirici. Ligin sonlarının yaklaştığı bu haftalarda Demirspor gibi hedefi olan takımların, iyi futboldan ziyade puana hedeflenmelerini de normal karşılamak gerekir.   

Ligin ilk haftasından bu yana yazıyoruz. Demirspor’un en büyük sorunu orta sahada. Haftalar geçti, bu soruna bir çözüm bulunamadı. Orta sahamızda oynayan Attamah hariç, diğer oyuncular arzu edilen performanslarını sahaya yansıtamadılar. Büyük umutlar bağladığımız Umut Gündoğan ve Beykan Şimşek kapasitelerinin altında mücadele ediyorlar. Umut Sözen, Hakan Söyler bu oyuncuları zorlayamıyor. Fatih Şen, Mesut Saray da bencden öteye geçemiyor.

Defans bloğumuz hakkında, Yiğitcan’ın sakatlığının ardından herkes gibi ben de umutsuzluğa kapılmıştım. Ancak ilk haftalarda Abdülkerim, Hakan uyumu bence başarılı oldu. Bazen yaşanan pozisyon hataları, ceza alanımız içinde hava toplarına yeterince hakim olamama durumu ve kazanılan toplarda da defansdan oyun kuramamışımız gibi defans sorunlarımız olsa da başarılı bir dönem geçirdik. Dünkü maçta da herkesin kafasında bir soru işareti olan Fazlı Kocabaş, başarılı sayılabilecek bir performans gösterdi.    

Süper Lig yolunda sadece 9 hafta kaldı. Sosyal medyada yazıldığı gibi, kolay bir fikstür yerine kalan 9 haftayı maç maç değerlendirmek ve bu sadece önümüzdeki haftaya motive olmak lazım. İçerde oynayacağımız 4 maç ve deplasmandan alınacak Ordu galibiyetinin bize Süper Lig yolunda yeterli olabileceğini düşünüyorum. Tabi ki, deplasmanlarda da mağlup olmamak lazım. Artık futboldan daha çok skorun önemli olduğu haftaları yaşıyoruz. Bu nedenle de Ünal Hoca ile teknik heyete önemli görevler düşüyor.  

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

adeta duygularıma tercüman olmuşsunuz. çok güzel tesbitlerde ve yorumlarda bulunmuşsunuz.fakat şimdi çok bilmiş bazı futbol fukaraları,yaptığınız bu yorumlardan dolayı size karşı harekete geçecek ve olmadık lafları söylicekler ve büyük tepki göstereceklerdir ve bundanda eminim.çünkü burada ben ve bazı arkadaşlar sizin bu düşüncelerinizi daha önceleri dile getirdiğimizde hemen çok büyü tepki gösterdiler hemde değişik değişik 4-5 farklı isimler kullanarak acımasızca tepki göstermişlerdi.sanırım şimdi aynısını şimdide size yapacaklardır.buna hazırlıklı olun sayın yazar nadir bey.fakat gerçektende fikstür avantajı bizde.kendi parmağımızı kendi gözümüze sokmazsak allahın izniyle ilk ikiden süper lige çıkarız.yeterki aleyhimize sürpriz sonuçlar almayalım. özellikle şu önümüzdeki ilk iki maçı almamız şart. dışarıdaki karşıyaka ve içerideki urfa maçını alırsak işi bitirriz.işi son maçlara bırakmamalıyız.çünkü daha öncede dediğim gibi kayseri arayı açtı ve büyük ihtimalle ilk ikiden şansı olan antalya ve osmanlıya mutlaka yatacaktır.antalya ve osmanlı bizi saf dışı yapmak için birbirlerine ilk iki için destek verecektir.bu yüzden biz önceden işi bitirelim.
Dediklerinize katılıyorum kolay maçlarda zorlanıyoruz zor maçlarda ise müthiş mücadele ediyoruz iç sahada 10 puan dış sahada 7 puan bize şampiyonluğu rahat getirir yeterki takım kendine güvensin
Umut çok kötü maalesef,çok kırılgan,fizik gücü çok yetersiz. Ordu maçı hariç beş maç daha kazanalım bize yeter,diğer takımlar çok puan kaybedecek
Tapsu denilen yalaka ben senin gibi takma isim kullanmıyorum sen adam olsan galip gelen takıma sallamazsın sana gelelim nadir Avşaroğlu yine söylüyorum sen kalemi adil bir gazeteci değilsin sezon başı eleştirdiğiniz yönetici ve futbolcular Takım'ı buralara getirdi ama sizin gibi dar görüşlüler bunu hazmedemiyorsunuz yirmi beş yıl bu Özlem'le yanan bu Şehr-i havaya sokan bu çocuklara sallamayı kendinize iş haline getirmişsin bu takım çıkarsa sende süper lig gazetecisi olacaksın yoksa sana bu güzelliği kimse yapmaz yapmadığı gibi senin kapasitende yok zaten ancak tapsu gibi yalakalar sana destek verir
Ben demedimmi bunlardan bir şey olmaz diye gazetecisi yorumcusu saklamalarına devam ediyor açlar geçen sene düşmekten zor kurtuldunuz siz sadece bağırın yaptığınız tek şey
Ben demedimmi bunlardan bir şey olmaz diye gazetecisi yorumcusu saklamalarına devam ediyor açlar geçen sene düşmekten zor kurtuldunuz siz sadece bağırın yaptığınız tek şey
Avşaroğlu paralar ödenmiyor neden bunları yazmıyorsun yoksa yöneticilerle berabermi haraket ediyorsun para olmasada sadece şampiyonluğa odaklanmış futbolculara sallıyorsun tapsu sana gelelim ben ismimle çıkıyorum sen takma isimle ondan sonra şikayet ediyorsun saldırıyorlar diye yalakalıgın sonu hep böyledir
ertan erbaş ve hasan kınay !burada bir yalaka varsa o da sizlersiniz.siz zaten aynı kişilersiniz hep aynı ağızdan yazı yazıyorsunuz fakat farklı isimler kullanıyorsunuz..hayret sizin birkaç isminiz vardı bu sefer o isimlerle yazı yazmamışsınız.yine oltaya balıklama atlamışsınız.siz devam edin yalakalığa.eleştirilere açık olun.hazmetmesini bilin.hazmedemiyorsanız birer tane soda için.kraldan çok kralcı olmayın.yazar olsun bir başkası olsun kimse futbolculara hakaret etmemişki siz bu kadar gocunuyorsunuz.sadece eleştiri yapılmış.o kadarda olacak.ama siz allah bilir ya eleştirinin ne olduğunu bile bilmiyorsunuzdur.
hasan kınay sahte isimli ! sen herhalde yazıları başka yerinle okuyorsun.burada kimse takıma sallamıyor.sadece bazı futbolcuların performansı düşük deniyor.ama senin okuma -anlama anlayışında bir problem olduğu bir kesin.mutlaka sende demirsporumuz üzerinden nemalananlardansın.çünkü bunun başka bir izahı yok.hayret yaa.aynı inek doğuruyor öküz bağırıyor misali.herşeye maydanoz olmayın.
bu rüya gerçekleşir inşallah.özlem bitsinnnn.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor