"Adana Demirspor'un sizlere ihtiyacı yok"

Dün Adana Demirspor play-off ilk maçında çok önemli bir maça çıktı. Bu 18 yıldır Süper Lig görmeyen Adana Demirspor taraftarı, ilk defa Süper Lige bu kadar yakındı.

Yıllarca Alt liglerde hüzünler acılarla geçen ve tam tersi şekilde büyüyen Adana Demirspor sevgisi ile dolu bir 18 yıldan bahsediyoruz. Bu 18 yılda Adana Demirspor taraftarı şunu öğrendi ve gösterdi Adana Demirspor arması ve sevgisi her şampiyonluktan, her ligden üstündür. Galibiyet ve mağlubiyet alt lig veya üst lig hiçbir önemi yoktur asıl olan Adana Demirspor sevgisi ve kutsal Mavi-Lacivert renklerdir. Bu sevgiyi öyle ya da böyle her koşulda yaşayan insanlar bu düsturla yıllarca tribünlerde yerlerini aldı. Hayatında duymadığı ilçelere, kasabalara deplasmana gitti. Ama bir kez olsun 'Arma'sına sevgisine ihanet etmedi.

Bunun yanında bu taraftar Mavi-Lacivert renklerin yaşaması için mücadele etti, grev yaptı ve savaştı. Bu bir direniştir. Yıllarca sahipsiz kalmış bir kentin suskunluğuna karşı gösterilen bir isyandı onlar için Adana Demirsporlu olmak. Bunun içindir ki “Şehrin asi çocukları” dendi onlara. Bu onların sevgisinin ve mücadelesini en iyi anlatan sıfattır. “Başarılı” İstanbul takımlarını empoze eden holding basınına inat, şehrinin efsanesi Adana Demirspor’u yaşatmak ve yeni bir tribün kültürü yaratmak için mücadele edilen bir 18 yılın hikayesi bu.

Ama bu mücadeleye ve 18 yıldır ilmek ilmek işlenen Adana Demirspor arması ve renkleri yaşasın skorun ve ligin önemi yok. "Biz bu şanlı arma için varız bu tribünlerde” anlayışından gram nasiplenmemiş güruh Demirspor’a dün alınan mağlubiyetten daha büyük zarar vermiştir. Şu bir gerçektir bu 18 yıl içerisinde bu güruh belki 1-2 defa geldiği tribünlerde Adana Demirspor taraftarının duruşunu hiç anlayamamış. Bırakın Adana Demirspolu olmayı insan olmaktan bile nasiplerini alamamışlar. Emeği ile geçinen TRT kameramanının kafa kıran alçak, bırakın Demirsporluluğu insanlığından nasibini almamış. Bunun hiçbir açıklaması olamaz. Bu Adana Demirspor’a yapılmış en büyük alçaklıktır. Buradan bu insanlara sesleniyorum gelmeyin statlara Adana Demirspor’un size ihtiyacı yok. Sevgisini skora bağlayan başarıya endeksleyen tiplerle Adana Demirspor taraftarı aynı çizgide olamaz olmayacaktır. Biz bu armayı seviyoruz galibiyetleri, şampiyonlukları değil.

Buradan futbolcu arkadaşlara da bu yıl içerisinde verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ederiz biz umudumuzu yitirmedik ama sonuç ne olursa olsun sizlerin verdiği bu mücadele ile gurur duyuyoruz. Sizlere 5 Ocak’ta alkışlarla uğurlamak hak ettiğiniz alkışı vermek istiyorduk ama ne yazık ki yukarıda bahsettiğim bu güruh buna da engel oldu. Belki mağlubiyetten çok bu duruma üzüldüm sizi alkışsız uğurladık Manisa’ya.

Kaan Demir

Yazara ait son köşe yazıları

"Adana Demirspor babadan oğula geçiyor"

13 Haziran 2013, Perşembe 14:44

Başkan adayları pusuda...

1 Haziran 2013, Cumartesi 16:30

"FOFO ruhuyla oynayın!"

21 Mayıs 2013, Salı 17:00

"Adana Demirspor'un sizlere ihtiyacı yok"

20 Mayıs 2013, Pazartesi 16:00

"Ve sona yaklaşıyoruz"

16 Mayıs 2013, Perşembe 17:30

Neden Mustafa Uğur?

3 Nisan 2013, Çarşamba 15:00

Yorumlar

çok güzel bir yazı olmuş tebrik ederim..dün bir grup taraftar adanayada demirsporada futbolada ihanet etmiştir..yazıklar olsun öyle taraftara..maçı kazanmaktan daha önemli şeyler vardır..demirspor arması aşkı büyüklüğü şerefi itibarı galibiyetten daha önemlidir
bunları yapanların çogu Demirsporlu bile değil gidip istanbul takımı tuttup demirspor belki çıkarda ttutugu istanbul takımını canlı izler diye stada gelmiş insanlar ben yıllarca cefa çekmiş GERÇEK DEMİRSPOR taraftarının böyle birşeyler yapmayacagına eminim
bende bu olayları çıkaranların gerçek demirspor taraftarı olduğuna inanmak istemiyorum özelliklede yazın sıcaktan kavrulan kışın soğuktan donan yağmurum altında kalan cefakar maratonun böyle birşeylere karışmış olmasına inanmak istemiyorum
evet ben 44 yaşındayım.olayları tasvip etmemiz mümkün degil.peki haber ads size soruyorum. biletler gişelere gelmeden kimlere satılmıştır?kimlere rant saglanmıştır?cevabınızı ivedilikle bekliyoruz.
BIRAKTIRDINIZ KARDEŞİM ARTIK MAÇLARA GİTMEYİ. 40 YILDIR ADANADAKİ HİÇBİR MAÇI KAÇIRMAMIŞ BİR ÖĞRETMEN OLARAK İSYAN ETTİRDİNİZ.MAÇTAN ÇOK SİZİN MADDE ATMANIZI ENDELLEMEKLE UĞRAŞTIM.KAMERAMANIN KAFASI KIRILINCA UTANCIMDAN STADI TERK ETTİM.YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ TARAFTARA.FUTBOLU ŞİDDET ARACI HALİNE GETİRDİNİZ.DIŞARIDA ADAM YERİNE KONMAYACAKLAR MAÇTA KAHRAMAN OUYORLAR.LANET OLSUN FUTBOLU BU HALE GETİREN TÜM SORUMLULARA
bu konu ayrı bir konu yönetim bu konuda açıklama yapmalı biletler yarım saat içinde nasıl tükendi belliki yüzlerce bilet karaborsacılara peşkeş çekildi bunun başka bir açıklaması olamaz
dün güzelim tribünlerimizi hayvan barınağı sananlar vardı dicem hayvanlara hakaret olacak şimdi
sonuna kadar altına imza atılacak bir yazı. sadece demirspor isimli kardeşede sonuna kadar katılıyorum çok güzel bir yorum yapmış.şimdi bunların yüzünden gerçek adana demirspor seyircisinin imajı zedelendi. bu gevşekler yüzünden takım ceza alacak kimbilir kaç maç izleyemeyeceğiz takımı.
çok güzel bir yazı yazmışşınız tebrik ederim.dünyanın her yerinde tel örgüleri kaldırırlar bunların yüzünden adanadaki tel örgüleri kaldırmazlar.
kafes bile az gelir bunları yapanlara değil tel örgü.
ruhsuz topçuyu kovarız gider demirspor bizim her şeyimiz türkiye bize sempatiyle bakıyordu herkes çıksada görsek şu demirsporu diyordu. yakışmadı ne futbola nede olaylara. yazıklar olsun allahından bulsun bizi bu duruma düşürenlere.
aynen :(
holganlık bu değildir !
koltuk kırıp sahaya atmakla skor değişecekse ya da futbolcular top oynayacaklarsa biz de kıralım.. ama değişen birşey yok.. değil koltuk kırmak stadı da yıksanız değişen birşey olmayacak..maddi zarar ise hepinizin cebinden çıkacak unutmayalım..
doğduğum dan beri demirsporluyum ama dün akşam ki maça biletim olmadığı için giremedim saat 11 de bilet yoktu hiç bir yerde gercek demirsporlu olan insanların yarısı o maça ne yazıkki giremedi.. biletleri kim nasıl adlı hala anlamadım birilerine peşkeş cekeldi sanırım
Dün özellikle Kuzey kale arkasındaki olaylara sebep olanlar "ergen"bile olamamış 12-15 yaş aralığındaki çoluk çocuk hatta tam tabiriyle "çakal" diye nitelendirilen cahillerdi. Şimşekler Grubunun bir an önce bu tarz cahilleri aralarından temizlemesi gerekmektedir zira hem kulübe hem takıma hatta Şimşekler Grubuna zarar veriyorlar.
bu zihniyetsiz çift maç usulü nedir bilmeyen beyinsiz taraftarlar olduğu sürece hiçbir yere gelemeyiz utandım dün tüm Türkiyeden tek sorumlu bu taraftar geçinenlerdır.
Sevgili kaan kardeşim sen basın trübününden gördüğünü yazdın maraton türübününde olmanı isterdim hatta ve hatta en başa dönelim saat 10 bilet yok gişelerde kara borsada 50 TL peki bu karaborsaya kim verdi 150-20 adet bileti ? polisler neden Atamızın maskesini içeri almadı siyasi bir ibaremi vardı ? kendi arasındaki kavga edenleri neden polis engellemedi kavgalar dahada büyüdü ? maraton trübünü önünde dizilen polisler neden taraftara alaylı birşekilde el kol hareketi yaparak tahrik etti ? lütfen bunları yaz ve bu sorulara cevap ara öyle basın trübünün den izlediğinle yetinme bizde istemedik böyle olmasını ama ortalığın karışmasını isteyenler vardı bu sorulara cvp ara saygılarımla...
Sevgili Kardeşim Haber ADS ekibinden kimse maçı basın tribününden izlemiyor bizzat taraftarla maçı takip ediyor. Çünkü bizlerde taraftarız. Bizzat ben Maraton tribünündeydim. sabah bilet kuyruğunda da vardım akşam stada girerken o rezilliği de yaşadım. maçtan önce emniyetin yaptığı provokatif davranışlara şahit oldum. Ama bütün bunlar hiç bir günahı olmayan TRT kameramanının kafası yarılmasını haklı çıkarmaz. bunlar takımın çok önemli bir maç oynarken hatta tamda tempoyu yükseltip rakip sahaya yıkmaya çalışırken senin maçı tam da rakip takımın istediğine uygun bir şekilde durdurma hakkını vermez. tüm bunları bir kenara bırakalım o stada geliyorsan sen ben biter her şey arma çıkarı olur. sen buna zarar veriryorsan gelme o maça. Binlerce arma sevdalısının takımına sahip çıkma hakkını gasp etme. Bu taraftar Şekerspor maçında Konya maçında ve daha nice maçlarda sahaya koltuk atarak provoke olarak değil gırtlakları patlayıncaya kadar destek vererek geriden maçı çevirmeyi başarmıştır. şimdi o TRT kameramanının kafasını kıran şahsiyet Adana Demirspor'un yararına bir iş yaptı diye bilir miyiz? Hayır Yazıda da söyledim şim de söylüyorum bu hareketler Demirspor'a mağlubiyetten çok fazlasını kaybettirdi. haklıyken haksız duruma düşürdü bunu dün o hareketi yapan Demirsporlu taraftar nasıl olur anlayışını kavrayamamış yada Demirsporla hiç alakası olmayan bir güruh yaptı bunun savunması olmaz. diğer haksızlıkları provokasyonları yazarız ama önce biz bunları düzeltmemiz lazım. Hiç bir olay birine Demirspor taraftarını haklıyken haksız duruma düşürme hakkını vermez.
Ben Maratonda izledim maçta olan olaylara çok üzüldüm kuzey kale arkasında yaralanan var ambulans isteniyor taraftar ambulansa su koltuk fırlatayım derken yerde yaralıya değecek bu nasıl zihniyet hepcahil sakin olmazsan sinirlerine hakim olamazsan böylehiçbir yere varamazsın olan gerçek Adana Demir sporlu taraftarlara oluyor
Dün tam bir fiyaskoydu.Maçın bilet satışından tunda son düdük çalana kadar.Sabah 9:00 stada bilet almaya gittim 15 20 tane kara bırsacı gişelerin etrafını sarmış ve hiç bir kimseyi gişelre yaklaştırmıyırdu.İşin garip tarafı emniyet bu olaya mudahale bile etmedi.Maçta olanlar zaten GERÇEK ADANADEMİRSPOR taraftarını derin den yaralamıştır. Ben kendi adıma çok utandım..
hani biz halkın takımıydık emekçinin kafasını kıracak kadar kudurdukmu o insan ekmek parası için oradat-ydı yakışmadı bize
Dün maçtan çıktıktan sonra 18 - 19 yaşlarında ki bir gruptan şunları duydum. " Birde kavga etsek varya tam olur ha. Bir kaç kişi dövsek şöyle." Lütfen ama lütfen bu mantaliteye sahip olan insanlar(!) gelmesin şanlı demirsporumun maçına.
Kaan Bey elinize sağlık yazı tam yerinde bir yazı olmuş. Ayrıca bende bir bir şey söyleyeyim halen takım kötü oynadı falan filan diyen var. allah aşkına bizim kadro bu kalite ile Play-Off oynuyor farkında mısınız ? bizde daha iyi kadroya sahip takımlar Play-off'da değil yedekteten girip maçı çevirebilecek bir tek Nurullah var. biz sezon başında bu basiretsiz yönetimin kurduğu bu kadroyla ligde kalalım yeter diyorduk şimdi play-off oynuyoruz farkındasınızdır umarım. her şeye rağmen canını dişine takıp oynayan zaman zaman hatta çoğu zaman parasını almadan da olsa topunu oynayan bizleri sevindiren bu futbolcuları alkışlamalıydık bu ksıtlı imkanlarla bu yeteneksiz yönetime rağmen biz play off oynattılar. ama gel gör ki 15-17 yaşlarında ergenler yüzünden bunu yapamadık. sonra çıkıp ruhsuz topçular falan filan 40 derece de 90 dakika play-off için savaşan bu topçular mı ruhsuz yoksa takımını baltalayan rezil eden koltuk atan bu ergenler mi ?
adanada demirsporun tekrar süper lige çıkması isteniyorsa herkes şeffaf olsun açık açık konuşsun bazı şeyler kapatılarak sonuç hep hüsran olur benden söylemesi açık sözle ifade edilsin demokratik olarak demirspor neden dün böyle olaylar yaşadı tek tek açıklansın herşeyi gizliyerek buralara gelindi gizlemeyin açıkla ve konuş doğruyu bulalım ads yi süper lige çıkaralım.bazı şeyler kapatılarak şampiyonluk mucizedenden öte.açıklayın konuşun doğruyu yanlışı bulsun herkes.şeffafça.
işin açıkcası böyle taraftarlığı yapılanlarıkimse alkışlayamaz böyle olaylaryn çıkacağı maç başlamadan 30 dakika önce sanki sinyallerini veriyordu arkadaşım gişelerde biletlerin satılmasından tut taraftarların bilet bulamayınca kuzey kale arkasındaki taraftan dışarıdan tırmanarak stada girişler hadi bu durumda taraftar düşse ne olacak bunlar hep maçtan 2-3-saatönce olan olaylar zaten kapalı ful dolmuş sen kuzeykale arkasında maç seyrediyorsun orayıda beğenmeyip hala kapalıya girmeye çalışıyorsun bunlar maçtan önce olan olaylar hep gerginlik yarattı zaten burada sen rakip takıma kıyak geçmiş oluyorsun niye biz kendi kendimizi ateşe atarak sen daha maç başlamadan sinirlerine hakim olamayıp kontroldançıkarsan manisa sporun ekmeğine yağ sürmüş olursun zaten deplasmana gelen rakip takım kulüp hele hele taraftarı çokolan ateşli taraftar dediğimizden bu gibi durumlardan maç kazanılma yollarını ararlar şöyle bir mantıklı düşünün aynı takım geçen hafta adana sporla oynadı aynı durumlar yaşandı bunları televizyon ve medyadan takip ettik rakip takım başta adana demir sporu bu durumları kullanarak da galip gelmeninyollarını aradı ne bu durumlar seyirciçok küfür yapıyor baskı var taraftar ve futbolcuları sinirlendirirsek oyun durursa futbolcu sinirlerine hakim olamayıp kart görürse gibi durumları hesababa mutlaka katarlar ama biz maalesef ilk golü yedik derken kırmızı kart zaten ortam gergin sinirlerimizin sabredememenin kurbanı olduk maç içerisindebile futbolcular arasında en ufek bir tartışma olay olmadı kendini bilmez taraftar demek istemediğimiz kişilerin hele hele o görevi başında kamaramanı yaralayan taraftara ne diyeceksin takımın deplasmana gittiği zamanonlardan görev bekleyip maçı hangi kanal veriyor verecek demesinibiliyorsun işte burada hep bilinçsizlik cahillik yatıyor
bizlede mactaydık güney kale arkasında.bunları yapanlar hep çor çocuktu.yapmayın etmeyin atmayın demekten mmaça odaklanamadık.bunlar taraftar degil hele adanademirsporum hiç taraftarı değiller olmaz olsun böyle taraftarlık.skora baglı taraftarlık olmaz.hakkımızda herseyin hayırlısı olsun yaşananları bir an önce unutmak dileğiyle.armaya bağlı gercek sevdalılar.
eger onlar ads taraftarı ise biz bitmişiz türkiyeye rezil olduk bizim ne suçumuz var yarın sahamızı üç veya dört maç kapanırsa o olayları yapanlar mutlumu olacak bumudur demir sporlu olmak olmaz olsunlar ...
Bizde varız o fotoda ellerini açıp haykiran benim ama koltuk atığım yok evet atanlar vardı bugün grubun istafisini istediği baskana tepkiliydik bu fotograf gecen sene ünye macında çekilmiştir .. !!!bu sene degil ..
Bu mac Manisa macı olsa uzun kollu kışlık giyinir mi insaff !!
bu foto ünye maçının fotosu neden bu fotoyu kullandgnızı anlamıorum!!1

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor