"Adana Demirspor babadan oğula geçiyor"

Artık gelenek haline gelen kongrelerden birini daha geride bıraktık. Mustafa Tuncel dördüncü kez başkanlık koltuğuna oturdu. 3 kez başkanlık yapan Tuncel dönemlerinde Adana Demirspor'da tek bir kalıcı gelir olmazken, borç her dönemde katlanarak arttı. Ve her sene olduğu gibi yine her şeyi tekrarlıyoruz.

Öncelikle kongrelere değinmek istiyorum. Adana Demirspor'da kongreler hiç yapılmasa daha iyi, boş yere camiada hareketlilik oluyor. Kongreler ise tam bir komedi. Açık yapılan oylama, mali tablonun detaylı açıklanmaması, delegelere söz hakkı verilmemesi. 

Belli bir grubun elinde olan kongre üyeleri kendilerinden olmayan kişilerin başkan olmasını istemiyor. Yıllardır olduğu gibi küçük olsun bizim olsun mantığı Adana Demirspor'da hala devam ediyor. Canımızdan çok sevdiğimiz takımımız bu grubun elinde çocuk oyuncağı yapılmış şekilde. Başkanlık babadan oğula geçiyor, tekrar oğuldan babaya geçiyor, hiç kimsenin özellikle taraftarların düşüncelerine önem verilmiyor.

Adana Demirspor'un son 10 yılında görev yapan yönetimler hatırlandığı zaman, dün yönetime seçilenlerin yarısı hemen hemen her yönetimde bulunmuş. Her seferinde ilk önce 'Demirspor'a kimse sahip çıkmadı. Biz sahip çıktık', daha sonra 'Kalıcı gelir', 'Borçları temizlemek' ve 'Belediyeden bağımsız bir Demirspor' sözleriyle göreve gelen bu yönetimler bırakın kalıcı gelir bırakmayı, borçları daha da artırarak istifa etti. 

Her zaman 'Adana Demirspor'da zor dönemde görev aldık' diyerek istifa eden yönetimler bir sonraki seçimde tekrardan yönetimde yer aldı. Bu nasıl bir çelişki?

O yüzden başlık her şeyi açık ve net biçimde anlatıyor. Adana Demirspor'da başkanlık babadan oğula geçiyor. Bazıları bu kulübü kendi hükümdarlıkları zannederek göz göre göre oyuncağı gibi oynuyor.

Aslında kongrede Mustafa Tuncel konuşmasının sonunda herşeyi özetlemişti. Tuncel, "Geçen sezon yönetimde görev alan arkadaşlar bu sene kendi işleri ile uğraşsın, paralarını kazansın. Eğer sezon sonunda şampiyon olamazsak o arkadaşları gelecek sezon göreve getiririz." ifadelerini kullandı.

Tüm Adana Demirspor taraftarlarından ricam canımızdan çok sevdiğimiz takımımız için kongre üyesi olun. 3 yıl seçilen yönetim sezon sonunda 'Biz zor şartlarda kulübü devralmıştık. Kimseden destek gelmedi' diyerek istifa edecek. İşte o zaman Adana Demirspor başkanını Mavi-Lacivertli renklere en içten duygularıyla aşık olan kişiler seçsin.

Kaan Demir

Yazara ait son köşe yazıları

"Adana Demirspor babadan oğula geçiyor"

13 Haziran 2013, Perşembe 14:44

Başkan adayları pusuda...

1 Haziran 2013, Cumartesi 16:30

"FOFO ruhuyla oynayın!"

21 Mayıs 2013, Salı 17:00

"Adana Demirspor'un sizlere ihtiyacı yok"

20 Mayıs 2013, Pazartesi 16:00

"Ve sona yaklaşıyoruz"

16 Mayıs 2013, Perşembe 17:30

Neden Mustafa Uğur?

3 Nisan 2013, Çarşamba 15:00

Yorumlar

bu takımda taraftarda yönetim hepsi satılık
bravo okuduğum en iyi yazılardan birisi olmuş
sayın yazar, gercekten dogruları yazmışsınız, bu dogruları her gazetecı bılıyorda yazmıyor, cesaretınızı kutluyorum. ışın aslı 2007 den berı gelenlerın hepsıde, hem borc , hem temlık bıraktı, ışın garıbı herkes, bırbırının parasını garantı altına aldı, bunlara bekır cınarda dahıldır, yalnız onun temlıgı, ölumunden önce tefecılere satıldıydı. dıger yandan, şimşek gurubunun lıder denılen kışılerrın , bu şahısları şiddetle protesto etmelerı, yuruyuş yapmaları, gökoglunun emnıyete başvurararak , bunların ıfadesının alınmasını saglamasına ragmen, dunku genel kurulda adem telın bu yönetıme acık desdek vermesı, esas sorgulamanın başı olmalı. sız yenı gelmış, şaıbeye bulaşmamış kışılremı desdek verıyorsunuz. ba demırsporda bırşeyler var ama ......
Sonuna Kadar yazdıklarında haklisin en son yazdigin parafa katiliyorum sonuç belli..
kongre üyesi oldum ama dünkü kongre öyle şartlarda olduki itiraz eden sağ çıkamazdı allah demirspor üzerinden rant sağlayanları bildiği gibi yapsın. serin-gökoğlu-tuncel neyse şimşekler grubuda odur
hepimiz demirsporumuzu seviyoruz. inş. trübünde taratar sayısı azalır. bilet satışlarımız düşer. bakalım bu duruma yönetim nekadar dayanır...
kutluyorum bu yazıdan ötürü, zaten tuncel borç 13 milyon diyor ve bu artacak diyor. adamın vaadettiği şeye bak ' borç artacak' . bide küfür edenler maratona gidecek diyor böyle başkan olurmu.. kalıcı gelir elde edecekmiş bugune kadar niye etmedin kaç defa başkan oldun. işin en acısıda şimşekler grubu bun lara nasıl inandı hayret.
gökoğlu-serin-tuncel neyse şimşekler grubuda odur
kaan demir seni kutluyorum gercekten doğruları yazmışsın tebrikler.artık yeter yeni yüzler gelsin
ŞİMŞEKLER GRUBU TARAFINDAN ADS TARAFTARI SATILMIŞTIR DUYURULUR ,,,,,,,GİDEN YÖNETİM BUADAMLARA PARA VERSEYDİ BU KADAR ZIT OLMAZLARDI
arkadaşlar, benım adı gercek, zraat muhendısıyım, devlet hastahanesının karşısında, soylu tarımın sahıbıyım, bende bu yorumlara katılmak ıstıyorum, 2004 yılından berı genel kurul uyesıyım, yalnızca adem atılgan dönemınde yapılan ıkı kongre vardı onları unutamıyorum, o genel kurullarda, on gun once hemde özel kurye ıle malı bılancolar, gelır,gıder tablosu elımıze acık şekılde ulaşır, bızlerde ınceler, aklımıza takılanları salonda söylerdık, bu yönetemı basında her hafta ayrıca ızlerdık..o yıllara aıt basın arşivlerınde bu belgeler mevcuttur. pekı gazetecı arkadaşlar, veya sız kaan bey, bunları bılıyordunuz, veya bılıyorsunuz neden yazmıyorsunuz. o yıl demırspor kadrosu hıc te fena degıldı, hatta fınale kadar geldıler, son macta yenıldıler, dıyecegım şu, fınal oynayan takımın borcu olmuyor, temlıgı olmuyor da ondan sonrakı yllarda, harcanan bır suru paraya ragmen 13 trılyon borc la bugune gelınıyor.bence her demırsporlu lun, her vatandaşın, adana valılıgıne bu konu hakkındakı sıkıntılları yazarak anlatması , vatandaşlık hakkıdır, adem atılgana aıt yıllar dahıl o gunden sonrakı defterlerın ıncelenmesını ben burdan , aracılıgınızla talep edıyorum, bu yazımı, acık adresımle ılgılı mercılere ulaştırsanız cok ama cok memnun olurum. ıyı mesaıler dılegıyle.
katılıyorum görüşlerinize..
kadri bey çok güzel yazmışsınız. teşekkürler. yönetime karşı direnişte daha aktif desteğinizi bekliyoruz.
KESİNLİKLE KATILIYORUM
müthiş bir yazı
galatasaray türkiyedir diyorlar asıl adanademirspor türkiyedir herkes yedi taraftarı bile yedi bitiremedi çok şükür
Yuh yani. Hani taşerondu, hani istifaydı, şimşekler grubu demek ki taşeronlara karşıymış, Asıl babalar gelince gıkını çıkaramadı, Gökoğlu'nun etrafında kenetleniyorlarmış her nedense ??? Var sa yokda maraton arkadaş bundan sonra. Gerçek ADS'linin yeri orası. Kapalı B üst ve kuzey kala arkası artık bitmiştir bizim için.... Ne dolaplar döndü, neler vaat edildi ne tahsilatlar yapıldı bilmiyoruz. Ama birşeyler döndü. Bunu Açıklamak ta elbette GRUB'a düşer. Yoksa böyle 180 derce de dönülmez ki arkadaş....
yazıklar olsun........ yazıklar olsun..... yazıklar olsun bir sezon boyunca taşeron yönetim istemiyoruz diyenler.. Amma da istemiyorlarmış. Ne oldu da Gidip Gökoğlu'cu. oldular birdenbire. Biz önder serin ve yönetimini çok ararız arkadaşlar.
ulan 2 kruşa satıldık farkındamısınız..
arkadaşlar, brbırımıze yazmanın , bır etkınlıgı,tesırı yok. aramızda huuk okuyan, bu ışlerı bılenler varsa yazsın, toplu halde adana valılıgıne mesaj atalım, defterlerde ıncelensın, herşeyde ıncelensın. gezı parkını organısını gencler başlatmadımı, bunu başlatacak gucumuz var allaha şukur.
kardes cok dogru dusunmussun hic dusunemedik simdiye kadar.aydInlatalIm birbirimizi
artık maça gitmicem,benim için demirspor bitmiştir tarzı yorumlara saygı duyuyorum ama arkadaşlar bizler maça gitmezsek demirsporumuzdan vazgeçersek( ki geçmeyiz o ayrı ) bunlar meydanı iyice boş bulur kafalarına göre at oynatırlar devamlı yönetimin ensesinde olmak şart
arkadaslar bu yonetim cakma yonetimin cakmasidir tuncel on yilborc batagina surukledi ve adi cetelerle geciyor gokogluda ekibide suan istemedigimiz yonetimda hepsi kurt ve anlastilar fakat biz bu vanpir ve kan emiclerden hesap sormamiz gerekiyor ve sayin kaan bey dogru ve bir demirspor duru ortaya koydu sevgilerim
bu yonetimmi istemiyoruz ve bir durus var dedik biz stad in icine girmiyecegiz disardan takimmmizi destekleyecegiz onemli olan futbolcu bilsinki disarda taraftarlarimiz bizimle bunu yapacagiz buda ders olsun ve cekip gitsinler
arkadaslar yorumu size birakiyorum mac lara gitmiyecegiz stadin disinda kalacgiz girmiyecegiz iceri bizi musteri goren yonetime paramizi yedirmiyecegiz o yuzden stada girmeyeleim takimizi disardan destekliyelim
Guzel yazmIs arkadasImIz. Buyuk AllahIm sen Demirspor'u kenelerden,haramilerden kurtar Rahmetli Muhammed kaymak gibilerini nasip et insallah.
şİMŞEKLER GRUBU BU KADAR TARAFTARI NASIL SATTI BEN ONU ANLAMADIM İŞTE........ ANLAYAN VARSA BERİ GELSİN...... NE OLDU DA GÖKOĞLUCU OLDULAR BİRDENBİRE... İSVİÇRE TAYFASI SENİN BİR ÖNGÖRÜN VAR MI BU KONUDA?????
Bütün mesele Mustafa Tuncel de ne yaptıysa o yaptı bu tehtıtte olabılır karşılığında birşeylerde sunulmuş olabilir ama Tuncel ve gokoglu anlaştılar gelecek günlerde rantı ortak bolusme kararı net fakat şimşekler grubunun bu iki vampirin Ortaklığı'na nasıl alet oldular ilerleyen günlerde ortaya çıkar ama biz istemiyoruz bu kendı cakmalarıyla ortaya çıkan çete yönetimi kabul etmiyoruz.
4 kişiyle maça geliyordum.............protesto için gitmeyelim maçlara. boş trübünlere oynasınlar şimşekler grubuda kandırdığı insanlarla gelsin bağırsın dursun menfaati için.
şimşekler gurubunda yokum hiç bi tanıdığımda olmayacak aslaaaa. adem abi sendede gurur varsa istifa et artık sıfırsın..
geçen yıl ünye spora adanada yenildiğimiz maç sonunda maraton seyircisi gökoğlu istifa durmuş istifa diye bağırıyordu. koltuklar kırılıyor koltuklar yanıyordu.kale arkasındaki gurupta maraton seyircisinin sesini kesmek için farklı marşlarla tezahüratlarla susturmaya çalışıyorlardı.onca başarısızlığa rağmen şimşekler gurubu neden gökoğlu ve durmuşa sabrediyor bu kadar diye eleştiriyordum... şimdi anladımki her şey menfaatmiş
kadır bey cok guzel yazmış ve tespıt etmışsınız, bundan sonra görev bız genclere duşuyor, kaan beyınde yardımını beklıyoruz, hırsızlar ve onun destekcılerı ortaya cıksın.
Aynen adem abinin konuşması neymis tuncelle değişen baskan yok gelende aynisi çıkar ne öğrenelim. Bu kadar genci PARMAKLARINDA OYNATAMAZLAR!!!!!! bigun omer celiği karşılama şimdi bu olaylar ? Ne oluyor yalama olduk !
bu guruplar varken torunlarınıda görürüz yönetimde merak etmeyin
kesinlikle stada gitmiyecegiz disarda olacagiz taraftari musteri goren rantci cetelere dur diyecegiz.
bakın arkadaşlar, yukarıda kadır bey cok guzel y7azmış, valıllik bunları okumuyormu, adam resmen ıhbar edıyor. bız bu yönde calışalım, hırasızlıgı ortaya cıkaralım. kaan beyde yardım etasın.
YARIN ÇIKAR MUSTAFA BAŞKAN 13 TRİLYON BORCU 20 TRİLYONA ÇIKARARIR VE İSTİFA EDER, YERİNE AYNI TAKIMDAN YEDEK OYUNCU GİRER, E NEYMİŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM ETMESSE İŞLER KÖTÜ GİDER DİYE AĞLAR, AMA NEDENSE BU DİLECİLİKTEN KİMSE BIKIP USANMAZ YETER ARTIK KENDİ AYAĞI ÜZERİNDE DURAN BİR DEMİRSPOR İSTİYORUZ. BUNU BECEREMEYECEKSENİZ ŞİMDİDEN HEMEN BIRAKIN BİRİLERİ ÇIKAR
çok üzücü nasıl olurda mali denetim olmaz nasıl olurda üyeler mali idari hakkında bilgi almaz halimiz vahim allah yardımcımız olsun.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor