"Ve sona yaklaşıyoruz"

Bir yıllık emeğin karşılığını almak için son 270 dakika..

Emek derken sadece futbolcudan bahsetmiyoruz. Nerede olursa olsun her maça gelen ; durum ne olursa olsun susmak bilmeyen; sahada oynamayan oyuncuyu oynatabilen; gerekirse tribün baskısı ile takımına puan aldıran taraftarın emeğinden de bahsediyoruz.

Gelelim play-off sürecine...

Artık 4 takım final oynuyor aslında. Her takım aynı düşünceyle aynı duyguyla sahaya çıkacak. Herkes önce finali sonra süper ligi hayal edecek. Ama bu hiçbiri için kolay olmayacak. Zira bu tür maçların öncesinde konuşmak ; sonucu kestirmek zordur. Takımlar özlemle ve başarıya aç olarak oynayacaklar. Ama tüm bu klişeleri geçip kendi işimize bakmalıyız. Zira artık 18 yıllık hasrete son verme zamanıdır.

İlk rakip Manisaspor..

Manisa cephesini biraz araştıralım dedik ilginç sonuçlara rastladık. Öncelikle taraftarla takımın arasında bir sorun var gibi. Muhalif kesimin baskısını her an üstünde hisseden bir açık verdiklerinde baskı yiyen bir takım durumundalar. Geçen haftalarda yönetim açıkladığı bildirgede taraftara sitem ediyor ve maça neden gelmiyorsunuz diyor. Hatta üstüne 5 lira verelim maça gelin muhabbeti bile dönüyor. Zaten geçen hafta Adana’daki maçta tribünde 25 kişi vardı bunlardan 10 tanesi yönetimden idi. Yöneticiler taraftarla birlikte kale arkasında oturdular. Bu durumdaki bir takıma karşı deplasmanda oynamak pek zor olmayacak. Çünkü bu etkisi pek fazla olmayan Manisalılara karşın yürekli Şimşekler Grubu da stattaki yerini alacaktır. Manisa bakımından tek itici nokta şampiyonluk primi olarak 1 milyon TL açıklamaları olabilir.

Manisa ilk maça defansif bir anlayışla çıkacaktır. Klasik rövanşlı maç taktiği ile kontrayla ve hata kollayarak gol bulmaya çalışacaklardır.

Peki biz ne yapmalıyız?

  • Kesinlikle ve kesinlikle gol yememeliyiz. Maç gerekirse 0-0 bitsin ama biz gol yemeyelim. Deplasman golü altından bile değerlidir 2li maçlarda.
  • Kart durumuna çok dikkat etmeliyiz. Takımını eksik duruma düşürmek tüm kaderi değiştirir. Tüm camianın emeğini düşünüp dikkat etmelidir oyuncularımız.
  • Taraftar desteği üst düzey olacaktır. Stat tamamen dolacaktır. Ama maç sırasında oluşacak kötü bir skorda hemen tepki olmamalıdır. Sabırla desteklemeli sonuca gitmek için herkes yüreğini ortaya koymalıdır.
  • Manisa kontra-ataklarına önlem alınmalıdır. Takımımız saldırırken arkada güvenliği sağlayacak en az 3 oyuncu olmalıdır.
  • Hakemler! genelde bu tür maçlarda önemli faktörlerden biridir hakem. Oyuncular hakemle ilişkilerine dikkat etmelidir. Taraftarımız ise verdiği yanlış kararlarda göstereceği büyük tepki ile baskı sağlamalıdır. Etki altına girmeyen hakem yoktur. Yeter ki bilinçli ve topyekun olalım.

Ve son olarak;

Unutmayalım maç 180 dakika üzerinden oynanacak.
İhtiyacımız olan şey; KONSANTRASYON…

Kaan Demir

Yazara ait son köşe yazıları

"Adana Demirspor babadan oğula geçiyor"

13 Haziran 2013, Perşembe 14:44

Başkan adayları pusuda...

1 Haziran 2013, Cumartesi 16:30

"FOFO ruhuyla oynayın!"

21 Mayıs 2013, Salı 17:00

"Adana Demirspor'un sizlere ihtiyacı yok"

20 Mayıs 2013, Pazartesi 16:00

"Ve sona yaklaşıyoruz"

16 Mayıs 2013, Perşembe 17:30

Neden Mustafa Uğur?

3 Nisan 2013, Çarşamba 15:00

Yorumlar

Çok güzel bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık..
Hakeme baski cok onemli
Takımlardan çok hakemlerden korkuyorum hakemlerin vereceği ters kararlara tepki gösterip baskı oluşturalım bu küfürle değil ıslıkla yada yuhalamakla olsun.Ankaragücü maçını unutmıyalım takımımız 1-1 berabereyken sahaya atlayan birisi trabzon maçını kaybetmemize sebep oldu sonuçta o maçtan galip geldik,sabırla maç sonuna kadar takımımızı destekleyelim.
regaip kandiliniz mübarek olsun.
Biz bu yola yüreğimizi koyduk sizde inanın çocuklar ...
hadi çıkın süper lige
hakemi baskı altına almalıyız
2 farklı galibiyet turu kolaylaştırır
bence yenelim yeter..................orda iyi savunma ve akıllı kontra-ataklarla onları dağıtabiliriz.....................allah yardımcımız olsun.........................başarılar.
bu yazını altına aynen bende imzamı atarım..
sabirlI,sakin, hucumda cabuk.
trübün görevini yapacaktır. allah takımımızı muvaffak etsin. makale içinde ayrıca teşekkürler...

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor