"Yönetim kendini sorgulamalı"

Bu akşam oturup maç hakkında analiz yapmayı planlıyordum. Adana Demirspor taraftarlarının bu sezon en çok bekledikleri karşılaşma olan Mersin karşılaşmasını her yönü ile ilgi çekici bir karşılaşma olarak görüyordum. Ancak devre arasında yaşanan gelişmeler ve yönetim basiretsizliği bu karşılaşmanın önüne geçti.

Daha karşılaşma başlamadan sahaya çıkan yedek kulübesi gözlerden kaçmadı. Zülküf ve Tufan Kelleci’nin dışında hiçbir 1. Lig tecrübesi olamayan Hasan Kaya, Bekir Kara, Berat Demirbuğa ve Cemre Özcan gibi genç oyuncuların bulunması hayli şaşırtıcıydı. Ancak yönetimden transfer sözü alan Engin Hoca, takımda istemediği Ozan İpek, Tevfik Köse, Anıl Sarak, Vederson gibi oyunculara yol verilince yedek kulübesi böyle şekillendi diye düşündüm.

Ancak ilerleyen dakikalarda takımın 10 kişi kalması, son dakikalarda yorulması ve yorgunluğu iyice belli olan oyunculara rağmen 90 dakika boyunca oyuncu değişikliği yapılmamasını Engin Hoca’nın “yönetimi protesto biçimi” olarak değerlendiriyorum.

Adana Demirspor’lu futbolcular kendilerine söz verilen ödemeler yapılmadığından yönetimi protesto ediyor, Engin Hoca kariyerini ortaya koyarak yapılacak transfer sözü ile takımın başına geliyor, taraftar canı burnunda bu yönetimin alternatifi gözükmediği için katlanıyor. Engin Hoca’nın tüm Türkiye’nin dikkatini çekecek böylesine bir protesto biçimi de hayli ilginç. Böylesine bir tabloda Demirspor hedefsiz ve beklentisiz bir konumda.

Sözün kısası; Sedat Sözlü bu işi başaramadı. Bu saatten sonra yapılacak transferler ile herhangi bir başarı yakalamak ya da bir hedef belirlemek zor gibi görünüyor. Bu sezon diğer yıllarda ki sezonlara hiç benzemiyor. Bu kadar iddaalı kulübün bulunduğu bir sezonda başarı yakalamak oldukça zor. Bu nedenle yönetimin en büyük başarısı takımın borç yükünü daha da artırmamak olacaktır. 

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

defolup gitsin sözlüler
hacı abı adama gunaydın derler.yonetımı bılmem ama engın hoca ıle gerekırse 10 yıl calışılmalı varlıgı yeter durusu yeter azcıkda elınde oyuncu olsa cok iş yapar nadır bey bunu dıkkate alın engın hocayı kacırmayın
Engin ipekoglu ile sonuna kadar calisilmali yönetim takım için bir nebze olsun iyilik yapmak istiyorsan ödeme yap kendi döneminden borç bırakma eğer cok acı ama demirsporun tek kurtuluşu şirketleşmek olacak gelen darbe vuruyor, giden vuruyor
Başkan eger kendine kanıtlamak istiyorsa yarın dan itibaren engin hoca ali mi dedi alacak mehmetmi dedi alacak hüseyinmi dedi alacak ama bunlardan önce tahtayı açacak hocaya karışmayacak ve aski sevdasınıda kısacak o zaman belki taraftarın siniri 10 üzerinden 9 belki iner bide önemlisi o cingözü yollacak
Sözlü ve yönetim o kadar hata yaptı ki, yabancı transferleri fos çıktı. Belli ki hiç derslerini çalışmamışlar. Boş yere vaatler verdiler, taraftara bol bol masal anlattilar.
vallahi doğrusunu söylemek gerekirse BİRLİK VE BERABERLİK TAKIMI olduk
Öncelikle engin ipekoğluna kimsenin birsey demeye hakkı yoktur bu ruhsuz futbolcularla rağmen takımın durumu ortada.Protesto etmesi de bir hayli doğal büyük lokma yiyip büyük konuşan yönetim transfer sözünü tutmadı.Hangi başkan futbolcu paraları ödendi tff ye olan borç ödenecek diyip sözünü yerine getirmedi biri bana bunu açıklasın bi sözlü kardeşlerin geçmişi ortada yönetemiyorsan beceremiyorsan birak istifa etmekte bir erdemdir.Mevcut yönetim bırakırsa kim gelecek diyenler emin olun tasin altına elini koyan çıkacaktır.Menfeatin yoksa ses ver YÖNETİM İSTİFA.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor