"Yitip giden bir sezon"

Koskoca bir sezonu daha geride bırakıyoruz, yılların Adana Demirspor’u bir adamın sırtına binmiş gidiyor. Sezon başından beri Adana Demirspor’un dirençle, mücadeleyle, istekle oynadığı bir karşılaşma hatırlamıyorum. Bu duruma karşılık, Pote’nin ayağına gelen fırsatları değerlendiremediği, çerçeveyi bulamadığı, takıma ağabeylik yapmadığı, ileride press yapmadığı, isteksiz oynadığı bir maç da hatırlamıyorum. Slogansı lafları pek sevmem ama, “Allah Demirspor taraftarını cefa çeksin diye yaratmış”.

Adana Demirspor 20. hafta oynadığı ve 4-1 kazandığı Gaziantep maçından bu yana iç sahada kazanamıyor. Hücum oynamaya ve hızlı atak geliştirmeye daha uygun olduğunu düşündüğüm bu kadro kritik anlarda ayağında topu tutamıyor. Büyük umutlarla transfer edilen Leroy, Tiago ve Sercan tam bir hayal kırıklığı. Timuçin ve Berat kadroda yer bulamıyor. Devre arasında takıma monte edilen ve katkı sağlayan bir tek futbolcu yok.

Oysa Adana Demirspor’un ligin en rahat takımı olması gerekir. Topu ceza alanı içinde Pote ile buluşturun yeter. Adam yazıyor, her halükarda yazıyor. Dün attığı gol inanılır gibi değil. Dört Giresunlunun arasından topu aldı, arkadaşları gelene kadar onları oyaladı, topu Leroy’a aktararak pozisyonunu aldı, çok zor bir durumda kafa ile golünü attı. Yok böyle bir adam.

İki yıldır, kötü oynadığı maç olmadı, hiçbir maçı seçmedi, her maçta sırtında iki stoper taşıdı, nerede ise hiç sakatlanmadı, hiç antrenman kaçırmadı ve biz bu adamı göz göre göre kaybediyoruz. Sedat başkan televizyon kameralarına Pote’nin fiyatının yüksek olduğunu, kulübün bu fiyatı karşılayamayacağını ifade ediyor.

Pote; Sercan, Grbiç, Waldison’dan daha mı pahalı başkan, hatta üçünün toplamından daha mı pahalı. Açık söylüyorum, ben Pote’nin Kıbrıs’a falan gideceğini inanmıyorum. Bu adamın menajeri Pote’yi yurt içinde bir takıma pazarladı ve bu durumdan herkes memnun. Size soruyorum, siz Pote’nin yerinde olsanız, hedefi olmayan ve kendinizi tam olarak gösteremediğiniz bir takımda kalmak ister misiniz.

Nadir AVŞAROĞLU  

Yazara ait son köşe yazıları

"İki devrede, iki farklı oyun"

16 Eylül 2018, Pazar 16:58

"Özgüvenimizi yitirdik"

28 Ocak 2018, Pazar 22:16

Devre arası hedef belirlenmeli

4 Aralık 2017, Pazartesi 10:04

"Lokomotif Gençlik kuruldu"

17 Kasım 2017, Cuma 11:31

"Sorun kadroda"

31 Ekim 2017, Salı 16:13

"Daha çok inanan kazandı"

26 Eylül 2017, Salı 10:52

Yorumlar

sözlü efendiler heba ettiniz hem adanayı hemde adana demirsporu yatacak yeriniz yok sizin
acun duy sesimizi al şu takımı çıkar bizi süper denen lige
Yazar bey başlık iyi ama altı boş. Klübün ve takımın bu kadar kötü gitmesinin nedeni olan kişilere hiç değinmemişsiniz bile. Sokaktaki çocuk bile biliyor herşeyi. Gazetecilik budur, açık açık doğruları yazmak...
Yönetimlerin başarısızlığı geçmişteki borç yüküyse ve bu yüzden takım düzgün yönetilemiyorsa, benim önerim geçici çözüm kalıcı gelir sağlanmadığı sürece düzelen bir şey olmaz ama ben kendi adıma 500 TL vermeye hazırım,bu şehirde 20 bin kişi bağışta bulunsa al sana on trilyon, gelecek yönetimin önü açılsın rahat rahat yönetsinler çıkarsınlar bu takımı
Acun kimdir kardeşim adana demirspor halkın takımı diyoruz madem öyle memurum ama bir 500 TL de ihtiyacı olan adına vereyim olsun 1000 TL koca adanada ne zenginler var bu takımın borç yükü olmasa yönetime herkes talip olur yokmu adam akıllı bir kampanya yapacak başlatacak dürüst kişiler

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor