"Sezon değerlendirmesi; Yönetim"

Uzun bir süredir her sezona Adana BŞB’nin atadığı yönetim ile başlamayı alışkanlık haline getirmiştik. Bu sezona da benzer bir şekilde başladık. Üstelik belediye destekli yönetime Adana’nın önemli müteahhitleri ve yönetim kurulu başkanlığına da Belediye Başkanının kardeşi atama yoluyla getirildi.

İlk olarak bu durumu çok olumlu karşılamamıştım. Ancak Sedat başkan taraftarın talep ve istemlerini önemseyerek ciddi adımlar attı. İlk olarak PTT 1. Ligin en önemli ismi olan Osman Özköylü, takımın başına getirildi. Geçen senelerdeki hatalar yapılmayarak teknik direktörün istediği tüm transferler, hem de kamp döneminden önce yapılarak, tüm takımla birlikte iki ayrı kamp dönemi yaşandı.

Ancak tüm bunlara rağmen sezonun ilk yarısında işler hiç de iyi gitmedi. Sezona iddialı giren takımlar kötü sonuçlar alırken Demirspor istenilen hedeflere bir türlü ulaşamadı. Osman Hoca’nın takıma oynatamadığı hırslı ve istekli oyun anlayışı taraftarlar arasında huzursuzluk yarattı. İlk yarı boyunca taraftarların arkasına yaslanarak seyrettiği, “takım güzel oynadı” dediği bir maç yaşamadık. Tüm bunlara rağmen Yönetim hocasının arkasında dik durmayı başardı.

Devre arasında yine istenilen tüm transferler yapılmasına ve Tiago gibi ciddi meblağlar ödenerek getirilen futbolcular olmasına rağmen istenilen başarı ve istikrar yine sağlanamadı. Bence Yönetim sezonun ilk ve tek hatasını yaparak deneyimsiz, bu ligi tanımayan ve hırsı olmayan bir isimle anlaşarak Tayfur Havutçu’yu takımın başına getirdi. Takıma hiçbir şey vermediğini düşündüğüm Tayfur Hoca, kısa bir sürede gönderilerek takımı motive edecek Yılmaz Vural getirilmesine rağmen başarı çıtası olarak konulan Süper Lige çıkılamadı.

Sezon içinde yönetimin ya da Sedat Sözlü’nün çok hataları olduğunu söyleyemem. Tam aksine Bekir başkandan bu yana taraftarın istemlerini dinleyen ve onları memnun etmek için Osman Özköylü ve Tiago gibi isimleri getiren Yönetimi başarılı buluyorum. Hem ilk yarı hem de ikinci yarı hocanın istediği tüm oyuncuların alınması, sezon içinde ödemelerin zamanında yapılması ve futbolcu alacaklarının kuruşu kuruşuna ödenmesi olumlu adımlardı.

Ancak sezon içinde yanlışlarda yapılmadı değil. Sportif başarının dışında borçları azaltmak ve kalıcı gelir sağlamak hedefleri konusunda hiçbir ilerleme kaydedilemedi. Kalıcı gelir adına göstermelik, cılız bir SMS kampanyası yapıldı sadece o kadar. Alt yapıya yatırım yapılmaması, genç oyuncuların kadroya katılamaması, sezon boyunca mali tabloya ilişkin hiçbir açıklama yapılmaması, Sedat Sözlü haricinde hiçbir yönetim kurulu üyesinin yeterince kulübe vakit ayırmaması ve özellikle son haftalarda ve play-offlarda futbolcuların Süper Lige çıkma noktasında yeterince motive edilememesi yönetimin eksileri idi.

Tüm bu gelişmelere rağmen, 2015-2016 sezonundaki yönetimi ana hatları ile başarılı bulduğumu bir kez daha ifade etmek isterim. Takımın iskeleti ve önemli oyuncularının sözleşmeleri devam ederken, genç, dinamik ve hedefe yoğunlaşacak futbolcular ile bu sene de devam edilmeli ve taraftarların çok arzu ettiği Süper Lig hedefinin bu yıl yakalanması en büyük dileğim.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

Getirecekleri adamım yilmaz vuraldan iyi olacagini dusunmuyorum
keşke rıza Çalımbay ikna edilebilse de getirilse ne güzel olur. halkın adamı, çalışkan, başarılı, oyunu çok iyi okuyor, taraftarlarla arası çok iyi, tecrübeli, soğukkanlı, futbolcularla diyaloğu çok iyi ve şimdi gelmiş olsa süper ligte de devam etse ve hedefleri büyük koysa ne güzel olur. ama çok çok çok zor değil mi.
eğer imkan varsa ertugrul sağlam ,sergen yalçın , rıza çalımbay üçlüsünden birini getirmek lazım
Bızim taraftarlar bir adama taptimı tapıyor..yılmaz vuralda yılmaz vural ne gördunuzse bu adamda..iki yumruk shov yaptı diye ilah oldu...bırakın kardeşim hala ders almadimizmi..bir adamı ya goklere çıkarıyorsunuz yada yerden yere vuruyorsunuz...final maçinda 3 penaltı auta gidiyorsa hocanin hiçmi suçu yok...
bu ligin piri n u r u l l a h s a ğ l a m dır.
Allah aşkına bu Ahmet cingöz kimdir? Demirspor'u bu isimler mi şampiyon yapıcak? Yine birileri indirecek ceplere? Bu Başkan bu kafayla çok zor çok zor durumda kalır? Haber ADS Demirspor'u seviyorsanız bu menajerlik ve sportif direktör işini Haber yapın..

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor