"Osman Hoca'nın değerlendirmeleri üzerine"

Osman Özköylü bugün tesislerde basın mensuplarını ağırlayarak Demirspor ve gelecek haftalara ilişkin soruları ve merak edilenleri yanıtladı.

Basın toplantısından yansıyanlardan anladığımız kadarı ile Osman Özköylü, takımdan ve bulunulan durumdan oldukça memnun. Takıma istediği tüm oyuncuların alındığı, çok iyi çalıştıklarını, formayı hak edene vermeye çalıştığı, ligin en çok gol atan takımı oldukları, ikinci yarıda minimum gol yediklerini, hedefi olan bir kadro olduklarını, yönetimin ve taraftarların kendilerine beklediklerinin üstünde katkı sağladıklarını söyledi. Bu çerçevede Demirspor’un bulunduğu yerden ve hedefleri açısından memnun olduğunu ifade etti.

Ancak kadro şeçimi, oyuna soktuğu ya da sokmadığı oyuncuları ile oynanan oyunun kendisi için yeterli olup olamadığı konularına çok da değinmedi

Takımın kadrosu, yapılan transferler, Adana Demirspor’un liderin 2 puan gerisinde olması ve taraftarın coşkusu muhakkak ki olumlu noktalar. Ancak birçok taraftar açısından ortaya konan futbol ve futbolcuların isteksiz oyun anlayışı tatmin edici bulunmuyor. Geçen seneki kadromuz genç ve kiralık oyuncularla ne kadar istekli oynuyor, forma ve arma için ne kadar mücadele ediyor, bunu hepimiz biliyoruz. Ancak bu yılki oyuncularımıza bu istek hiç yansımıyor.

Yapılan onca transfere rağmen takımın sağ kanadında istenilen performansın bulunamaması hayli düşündürücü. Sağ bek konusunda lige Uğur Akdemir ve Mehmet Kuruoğlu ile başlanıldı. Ancak Mehmet’in bonservisi İbrahim Moro ile birlikte yetiştirilemeyince Uğur bu pozisyonda alternatifsiz kaldı. İkinci yarı Murat ve Mahmut transferleri yapıldı, her ikisi de forma şansı bulamıyor. İlk yarıda Ahmet Burak, ikinci yarıda Onur sağ bek oynatılıyor. Hüseyin Kala ve Victor ilk yarı yeterli olmadığı anlaşıldı. Kenan ve Mendy transferleri yapılmasına rağmen hala takımı hücuma Burak Çalık sürüklüyor.

Pas oyununu ve topa daha çok sahip olmayı ön plana çıkaran Osman Hoca, nasıl olsa gol atarız diyerek yan pas ve geriye paslarla oyunu soğutup, skoru koruma anlayışı taraftara seyir zevki vermiyor. Sezon başında tüm taraftarlar Osman Hoca’yı takımın başında görmek istedi, devre arasında da bırakmadı. Buradaki meram, Osman Hoca’nın agresif yapısı ve hedefe olan inancını kendi kuracağı takıma da yansıtacağıydı. Oysa bu kadro çok daha fazla zevk veren, rakibe ileride basan, Anıl, İbrahim, Attamah ve Tiago gibi yaratıcı oyuncuları ile taraftarın arzu ettiği futbolu oynayan ve belki de daha fazla puan toplayan bir oyun oynayabilir.

Tüm bu gelişmelere rağmen, Adana Demirspor bulunduğu konum ve hedefleri açısından ligin zirvesinde ve hedeflerine odaklanmış olarak görünüyor. Disiplinli, baskılı ve arzulu bir oyun anlayışının bizleri zafere taşıyacağı muhakkak. Bu kadar hedefi olan takımın bulunduğu bir ligde amacımıza ulaşmak için sabretmek gerekiyor. 

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

yan pas geri pas yok
bende senin gin-bi düşünüyorum nadir bey bu yazdıklarını hocaya bire bir anlat allah aşkına ayıp ya yan pas geri pas 9 kişi kalmış rakip yan pas geri pas a d s bumu ya sagdan soldan bekler neden bindirme yaptırmıyor hoca 2 tane sag bek aldırdı piyasada yoklar hoca onurdan sag bek şenoldan sol bek olmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
bu haftada pısırık futbol oynatırsan galip de gelsek adanayı terk et o özköylü
Bu hafta bizim Tayfur bakalım ne yapacak? Bu kadar oyuncu geldi, hiçbiri ne bir Tayfur etti, ne Hakan Cinemre, ne de Abdülkerim!! 20'lik gençler ne top oynamışlardı, biz tribünde hop hop kalk. Şimdiki futbol rezalet fiyasko..
geçen hafta yazmıştım yine hatırlatayım arkadaşlar. 1.takım ahenk sorunu yaşıyor.yani oyuncular kendi özellikleri ile takıma yeni gelen arkadaşların özelliklerini birleştiremiyorlar. 2.emin aladağ,ibrahim dağaşan,anıl taşdemir,ibrahim moro ve attamah bu beşli yan yana oynayabilse sorun olmayacak fakat defans bloğu ile orta saha uyumu olmaz bu beşliden ofansif katkı alabilirsiniz ama unutmayın ki attığımız gol kadar yediğimiz gol sayıları ortada. 3.kalede bir sorun yok.aslında fevzi ilk geldiğinde çok güven duygusu oluşmadı içimizde fakat fevzi oynadığı maçlarda kendine güvenenler başta olmak üzere (bu takım şampiyon olacaksa kalede benle olacak der gibi) güven verdi en azında bende bu duygu oluştu. 4.defans bloğu ise tam bir muamma oldu (şenol-ozan-onur) tamam ya sağ bek ? bu bölgeye muratı tam olarak yerleştirebilirsek inanın az önce yazdıklarımın hepsi yerine oturacak.5.bence asıl mesele şu ki orta sahamız acaba hücuma mı katkı sağlasam ? yoksa defans bloğuna yardım etmelimiyim ? gibi oyun anlayışı hissetiriyor şu an öyle en azından sağ bek tam olarak yerli yerine otursa takım olma işini geçte olsa tamamlarız ve bu gün herkesin baştada osman hocanın istediği oyun ve galibiyetler art arda gelir ve takım gibi takım oyunuyla yani kaleden en uca kadar hem ahenk oluşur hemde her maçımız inanın şenlik havasına bürünür.hepinizi seviyor ve selam ediyorum. bu günlük yazacaklarım bu kadar.kalın sağlıcakla.
usta çok iyi diyorsun harika noktalara değinmişsin ama 10.haftada değiliz yani şu noktadan sonra kötü oynasak da 1-0 kazansak şu önümüzdeki 4-5 maçı kim itiraz edecek artık 3 puan biraz daha önemli hale geldi 'bence' hele ki puanlar bu kadar yakınken
aynı düşüncelerde tüm taraftarlar bu şekilde bir oyun planı olmaz,onurdan sağ bek olmaz,hüseyin kala yedek kalmalı

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor