Orta saha değişti, takım çöktü!

Adana Demirspor'un ilk devrede en etkili bölgesi olarak gösterilen orta sahası ikinci devre değişti ve Mavi-Lacivertli takım galibiyeti unuttu.
 
Ligin ilk devresinde orta sahada oynayan Raheem Lawal, İrfan Başaran ve Emre Balcı'nın gönderilmesi Yusuf Kurtuluş'un ise sakatlığının uzun sürmesinden dolayı Adana Demirspor bu bölgeye Guy Roger ve Taha Yalçıner transferlerini yaptı. Ancak yapılan transferler gönderilenlerin yerlerini dolduramadı. 
 
Roger, Lawal'ı arattı
 
Devre arası transfer döneminde Adana Demirspor kadrosuna katılan Kamerunlu Guy Roger, Mersin İdman Yurdu'na satılan Raheem Lawal'ın yerini dolduramadı. Güçlü fiziğine rağmen kırılgan yapısı ile rakip atakları durduramaması dikkat çekti.
 
Taha, bal yapmaz arı gibi
 
Bir başka devre arası transferlerinden Taha Yalçıner oynadığı maçlarda adeta bal yapmaz arı gibiydi. Şanlıurfaspor maçında Mustafa hoca tarafından ilk onbirde sahaya sürülmesine karşın bekleneni veremedi. Mavi-Lacivertli forma altında 7 maçta forma giymesine rağmen yine beklenenden  uzaktı. Mustafa Uğur, fazla varlık gösteremeyen Taha'yı 63.dakikada oyundan aldı. 
 
Taha Yalçıner transferi sonrası teknik direktör Mustafa Uğur eski öğrencisi hakkında HaberADS'ye yaptığı açıklamada "Taha, Adana Demirspor taraftarının seveceği tipte bir oyuncu" yorumunda bulunmuştu. Ancak Taha Yalçıner geçen sürede Mavi-Lacivertli taraftarların gözüne girmeyi başaramadı.
 

Yazara ait son köşe yazıları

“Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok”

2 Eylül 2019, Pazartesi 16:46

"Vasat oyunla gelen 1 puan"

25 Ağustos 2019, Pazar 22:37

"Sorun orta sahada"

16 Eylül 2018, Pazar 18:10

"Tadımızı daha fazla kaçırmayın"

2 Mayıs 2016, Pazartesi 15:22

"Hep böyle oynayın"

5 Nisan 2016, Salı 9:17

"Doğru hamleler ve güzel galibiyet"

12 Mart 2016, Cumartesi 9:00

Yorumlar

hala iddamız var biliyorsunuz değilmi.............
roger'ı çok kötü bulmuyorum açıkçası bu ligin standartlarında bir futbolcu o kadar, lawal gibi üst düzey bir oyuncuya alıştıktan sonra roger'dan beklentiler arttı tabi ama yine de ondan desteğimizi çekmememiz lazım
tam bir yönetim hüsranlığı, özellikle canla başla mücadele eden emre balcının gönderilmesi akıl mantık işi değil.
Lawalın gideceği belliydi birde yusuf sakatlanınca orta saha çöktü devre arasında bilinen iyi yerli oyuncu alınabilirdi yabancı oyuncular devamlı risklidir uyum sağlayamazlar,takıma alışamazlar.
roger,la hüseyinin yan yana oynaması lazım,roger oynarken hüseyin sakatlandı,hüseyin iyileşti roger cezalı duruma düştü.
orta saha anamızı ağlattı
Roger+Taha çalışkan ama yeterli değil. Emre Balcı veya İrfan'dan iyi değiller. Biraz vasat!!
Urfa maçında ikinci yarı oyuna giren Berkay Öztuvan sahada adeta yürüyordu onunyerine takımdan gönderi len Bilal Çubukcu daha iyiydi yada A2 Takımından Yusufu veya Yunusu oynatacaksın artık zamanı geldi Hocam

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor