"Doğru hamleler ve güzel galibiyet"

Adana Demirsporumuza karşı 5 Ocak'a gelen takımların, taktiği tamamen savunma üzerine kurmaları ​bizim için dezavantaj oluyordu. 

Ptt 1.Lig'de şampiyonluğa savunma ile mi, yoksa ofansif taktik ile mi gidilir? Valla herkese göre değişebilir, bizim penceremizden doksan dakika savunmaya kapanmak çok zordur, çünkü artı efor harcamak zorundasınız, bu da sizi zihinsel ve fiziksel olarak oyundan düşürür. Bizden önce çalıştırdığı takımlarda çok beğendiğim takımımızın başında görünce çok sevindiğim ancak bir türlü kan tutmayan Osman hoca bizi haftalardır defans ve yan pasla çok fazla bunalttırdı. Dünkü ofansif oyunla beklediğimiz ve özlediğimiz Demirspor'u görünce çok mutlu oldum.

İki boksörün maçını anımsayın, birisi sürekli kapanıyor, diğeri sağlı-sollu yumruklarla yükleniyor, kapanan öyle ya da böyle nakavt oluyor! Kapanan arada bir yumruk çıkarsa da sonuç değişmiyor! Biz Elazığspor'a karşı sağlı-sollu yüklendik. İstediğimiz golleri ilk 35 dakikada bulduk ve maçın sonunda oyundan düşsek de skoru korumasını bildik.

Herkes Tayfur hocadan şampiyonluk bekliyor, onca baskı altında olmasına karşın, oyuncu tercihleri, hamleleri dört dörtlüktü. Galibiyetin baş mimarıydı. Osman hoca ile kadroya dahi girmekte zorlanan İbrahim Dağaşan, Anıl Taşdemir ve Murat Akyüz ilk 11'de forma giydi ve maçın da yıldızları oldular. Maçın sonlarına doğru oyundan düştüğünü gördüğü İbrahim ve Pote'yi oyundan alıp yerlerine Moro ve Abdulkadir'i alması çok yerindeydi. Hem Moro'yu kaybetmedi hem de Abdulkadir'i kazandı.

Arkadaşlar Adana Demirspor'da forma giymek ve de yedek oturmak bile ayrıcalıktır. Tayfur hocanın ‘adaletine’ inanın, ona daha çok sarılın, şimdi ise sadece derbiyi düşünün...

Emre TEMEL

Yorumlar

galip gelmeliyiz derbide mutlaka

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor