"Hep böyle oynayın"

Son haftalarda Adana Demirspor'un en istekli olduğu maçlarından birini izledik. Bir tarafta Süper Lig bileti almak için kazanmaktan başka çaresi olmayan Adana Demirspor, diğer yanda iyi bir kadroya sahip ama play-off mücadelesi veren Göztepe.

Teknik patron Tayfur Havutçu, kadroda sadece sakat olan Tiago'nun yerine Kenan'ı monte etmiş. Derbide oynanan kötü futbol sonrasında oyunculara yapılan uyarılar yerini bulmuş. İlk dakikadan beri istekli olan ve golü arayan bizdik. Göztepe henüz defanstan çıkmadan yapılan şok presler sonrası kazanacağımızı oyuncular bizlere gösterdi. Adana Demirspor, hem ayağında top yaptı hem de orta saha üstünlüğünü Göztepe'ye kaptırmayarak baskı yemedi. İkinci yarıda da daha çok hücumu düşünerek golleri attık ve kazandık.

Bireysel performanslardan bir kaç oyuncumuza parantez açmak istiyorum. 'Tutan ile atan' oyuncular iyiyse şampiyonluk gelir. Hem kalecimiz Fevzi hem de golcümüz Pote iyi performanslarıyla şampiyonluk yolunda büyük umut veriyor. Skor 1-1 iken Fevzi'nin kurtarışı, Pote'nin golleri takıma hayat verdi. Orta sahada İbrahim Dağaşan kalitesini her geçen gün yükseltiyor hem defansta hem ofansta arkadaşlarına çok yardımcı oluyor. Bu sezonun yıldızlarından Burak Çalık son haftalarda iyi bir performans göstermese de Tayfur Hoca onu oyunda tuttu ve meyvesini de ilk golde gördü. İnşaallah Giresunspor maçı ile eski Burak'ı sahada göreceğimize inanıyorum. Son olarak Hüseyin Kala'nın iki hafta formasından uzak kalması yaramış ve sonradan oyuna dahil olduğunda geçen sezon ki Hüseyin'i gördüm. Açtığı her orta etkili ve tehlikeli oldu.

Bir hafta içerisinde oynayacağımız ikisi deplasmanda Giresunspor, Denizlispor ve Balıkesirspor maçlarında aynı oyunumuzu ortaya koyduğumuz zaman 9 puan çıkarıp zirvenin seyrini değiştireceğimize inanıyorum.

Sonuç olarak Adana Demirspor, bu galibiyetle şampiyonluk yarışının içerisinde yer almaya devam etti ve son 7 hafta nefesleri kesecek.

Emre TEMEL

Yorumlar

Abdal kerim mutlaka takıma monte edilmeli, yazmaktan usandıgımız solbeke de bir neşter hemen derhal vurulmalı,ortasahamızı teknik kapasitesi yüksek oyuncularımız.ile daha da çogaltmalıyız

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor