"Mücadele puan getirdi"

Dün seyrettiğim Demirspor, Denizli’den mutlaka puan veya puanlar almayı planlayan bir takımdı. Bu doğrultuda çok gayret sarf ettiler. Karşılaşmanın nerede ise hiçbir bölümünde oyun üstünlüğünü rakibe kaptırmadık. Golü yedikten sonra dahi, oyunu bırakmadık ve beraberlik golünden sonra dahi üstünlük sayısını biz aradık. Mücadeleyi hedefleyen bu oyun anlayışı bize bir puan getirdi.

Sezon başından bu yana dünkü karşılaşmada da görüldüğü gibi kadro yetersizliği yine maça damgasını vurdu. Yedek kulübesinde oturan tek oyuncumuz olan Grbiç’in sahaya girmesi tüm oyunun seyrini değiştirdi. Sercan’ın 10 numara pozisyonunda oynaması, Waldison’un sezon başından bu yana yaşanan son derece etkisiz futbolu sayesinde, kanatlardan rakip ceza alanına hiç top taşıyamadık. Oysa bu sene kaydettiğimiz tüm goller ya kanat organizasyonlarından ya da duran toplardan gelmişti. Grbiç’in oyunu girişi ve taşıdığı toplar bu durumu değiştirdi. Pote’ye konsantre olan rakip stoperlerden doğan boşluğu da Grbiç iyi değerlendirdi ve beraberlik golümüzü kaydetti.

Şimdi; Türkiye Kupası nedeniyle lige bir hafta ara veriliyor. Bu ara yarın TFF’na yatırılacak para ve gönderilecek sözleşmeler ile kadronun güçlenmesi sağlanacak. Eğer Engin Hoca’nın istediği isimler alınabilirse başta orta saha ve kanatlar olmak üzere şu an kadroda bulunan birçok oyuncumuz yedek kulübesine yollanacak. Topa basan bir orta saha ve kanatlardan getirilecek toplarla son iki sezondur, uzak ara 1. Ligin en iyi futbolcusu olan Pote’nin çok daha etkin olabileceğini düşünüyorum. Lige verilecek bir hafta ara en çok bize yarayacak.

Söz buraya gelmişken; geldiği günden beri kadronun yetersizliğinden söz eden, devre arasında transfer isteyen, futbolculara ödenmeyen paralar, protesto edilen antrenmanlar ve Antalya kampına yetiştirilmeyen transferlere karşın hala ağzını açıp yönetime söz etmeyen Engin Hoca’yı kutlamak gerekir. Bugüne kadar yapılmayan transferlere rağmen hala takımı rakiplerine bu derece motive eden Engin İpekoğlu bu sezonun en iyi transferidir. Bu sene alınacak sonuç ne olursa olsun, isterse yönetim değişsin, ancak Engin Hoca kalmalı ve önümüzdeki yılı planlamalıdır. 

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

Bencede engin hocaya güvenmeliyiz hocanın teknik ekibinide güçlendirmeli ve bir yandanda gelecek sezonun planlanmasını yaptırmalıyız..erkan sözeri gibi sıradan basit adamlarla değil engin hoca gibi düzgün adamlarla çalışmalıyız..
Bu takımın burada tutunmasının mimarı engin hocadır,başka hoca olsa belkide bu kadar puan alamayacaktık,yazının sonunda belirtildiği engin hoca ile devam edilmelidir .
Allah var takım son 20 dk müthiş savaştı bu arada tahtada sorun yoktur inşallah ben hala şüpheliyim valla
ya kardeşim bu transfer aydın yılmazın adı geçiyor.ne işi var kardeşim bu aydının bizim takımda .adam 2016 da hiç top oynamamış.bu adam hazır olmadığı gibi birde bitik.bize hazır futbolcu lazım.yoksa bu aydın yılmazı fatih terimmi önerdi?ya eğer aydın yılmaz doğruysa bu yönetimin nekadar geri kafalı olduğunu ve bu transferi para yemek için yaptıkları apaçık belli olur.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor