"Maçı Engin Hoca kaybetti"

Dünkü maçla ilgili olarak herkesin üstünde konsensüse vardığı tek konu Altınordu karşılaşmasının Engin İpekoğlu sayesinde kaybedildiği noktasında. Futbolun içinde olan insanların söyledikleri gibi “kazanan ekip bozulmaz”. Engin Hoca’nın bunu bilmesi ve uygulaması lazım.

Geçtiğimiz haftadan Sercan ve Emrullah cezalı. Kalede Zülküf alternatifsiz, ancak Engin Hoca’nın Sercan’ın yerine tercih ettiği Waldison maçın kaderini belirledi. Koskoca bir yarı sezon alternatifsizlikten dolayı oynayan ancak takıma en ufak bir katkısı olmayan Waldison dünkü karşılaşmada kendisine yer buldu. Ancak tüm karşılaşma boyuncu tüm topları ezen, tek gol umudumuz Pote’ye bir top bile gönderemeyen, bir tek tehlikeli atak geliştiremeyen, hatta ilk yarıda kırmızı kart görebileceği pozisyonda sarı kart almasına rağmen agresif bir oyun sergileyen Waldison’a Engin Hoca 80 dakika sabretti. Neden Grbic’i kadroya almadı, neden Berat’ı oyuna sokmadı, herkesin gördüğü Waldison’u nasıl görmedi, hayret.

Orta sahada yaratıcı bir oyuncumuz yok. Buna rağmen Engin Hoca, ısrarla Mehmet Taş ve Servan gibi teknik olmayan düz oyuncuları tercih ediyor. Bu mevkide kadroya dahil ettiği, Alican’ı 90. dakikada oyuna alıyor, Timuçin’i ilk 18’e bile almıyor. Göksu, tehlikeli bir mayın. Kendi kanadından çok fazla adam kaçırdığı gibi, hucüma destek verip topu Leroy ile yeterince buluşturamadı. Sağ kanatta Göksu ve Tufan ile aradığını bulamayan Engin Hoca, hazırlık maçlarında sağ bek olarak denediği Serkan’a neden şans vermez anlamıyorum.

Dakika 90’da iki oyuncu değiştirmesi ile beraberliğe razı bir görüntü veren Engin Hoca’nın bu korkak tavrını değerlendiren Altınordu her şeyi ile üzerimize geldiği anlarda da golü buldu. Takımın kazanma duygusu nerede ise hiç yok. Karşılaşma içinde kendisini parçalayan, forma ve arma için elinden gelen herşeyi yapan bir oyuncumuz yok. Buna rağmen Engin Hoca’nın bazı oyuncularda ısrar etmesini anlamak çok zor.     

Gerçekci olmak lazım. Adana Demirspor’un tek hedefi play-off’dur. Ancak play-offlarda kazanma arzusu olan, mücadeleci ve yaratıcı oyuncuları bulunan takımlar başarılı oluyorlar. Tüm bu nedenlerle bu sezona da kayıp gözü ile bakabiliriz.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

yazınızın altına aynen imzamı atıyorum.Engin hocaya toz kondurmayan birisi olarak ilk defa bende eleştiriyorum.Hocam malesef altınordu hedef maçını göz göre göre kaybettin.sana hiç yakışmadı eğer balkes ve urfa maçlarından 6 puan alamazsan ilk ikiyi bir yana ilk 6 nın lafını bile etme aklını başına al
Bence play off da artık hayaldir. Şimdiden gelecek sezonun planlamasına başlanmalı, yabancı transferleri şimdiden araştırılmalı. Waldison, Wederson, Saidu, Tiago, George, Alves gibi saçma sapan ununu eleyip eleğini asmış posası çıkmış yabancı oyunculara yüzbinlerce dolar ödemek ahmaklık ve beceriksizliktir. Engin hoca şimdiden gelecek sezonun kadrosunu planlaması gerek.
inanmış kadro yaratan ercan albay göreve davet edilmelidir acil olarak
madem herşey para öyleyse ne kadar puan o kadar para bu ruhsuzlara
yeter artık adana lılar oynasın semih kurtulmuş ve diğerleri
Yahu millet tamam oldu bitti geçti tum gucumuzle balkes maçında takımın yanında olalım duzgun bir hakemle balkesi yeneceğiz kafanızı yormayın inançlı olun destek olalm maç sonunda duruma bakarız artık
yeter artık yeter faydalı olamayan şerefi olan herkes istifa etmelidir
hiç kimse özür dilemesin faydası olmayan istifa etsin
Bu ligdeki bütün maçları izliyorum,en ruhsuz en inançsız en pasif oyunu bizim takım oynuyor,bu oyunla hedef belirlemek deli saçması. Bu takımın başına ercan albay gelmeli ve mütevazi bir kadro kurulmalı ercan albay hocam bu takımı hedefe taşıyacak tek adamdır,bide benim anlamadığım ercan hocam tayfundan,erkandan,enginden daha kötü bir hoca mı? Bu kadar mı körsünüz ey yönetim?
Osmanlıdan beş yiyen turgeyli solugu burda almış dikkat edin :)

Yeni yorum ekle