Kamp değerlendirmesi

Yeni sezonda Adana Demirspor’u ilk kamp döneminde izlemek ve değerlendirmek nasip olmadı. Ancak geçtiğimiz Pazar bence en önemli hazırlık maçımız olan Giresun maçını izlemek fırsatımız oldu. Kampta futbolcu ve hocalarla görüştük. Yarıda kalan Bolu maçında 30 dakikalığına da olsa gençleri izledik.

Giresunspor’da oldukça iddialı ve yeni bir kadro ile lige başlayacak. Hazırlık maçı öncesi her iki takımda sabah antrenmanı yaptığı için oldukça yorgun olarak maça çıktılar. Bu nedenle tam bir performans izlemek mümkün olmadı.

Bu maçta ilgimi en çok orta saha çekti. Özellikle yeni transferler Lingane ve Rüstemoviç özellikle ön libero pozisyonunda oldukça başarı bir ikili oluşturdular. Giresun’un ilk ataklarını bu ikili karşılarken, defansa çok yük binmedi.

Defans bloğunda ise Yiğitcan’la, Sezer’in yeri garanti gözüküyor. Yiğitcan her zaman olduğu gibi toplara müdahale eden, tek hamleli stoper görüntüsünü sürdürüyor. Ancak Sezer, bir stoperden daha çok bir orta saha hatta forvet elemanı gibi ileri çıkıyor. Serbest vuruşlarda ve kornerlerde rakip ceza alanı üstünde pozisyon arıyor. Ne yalan söyleyeyim, ben bu türden bir stoperlik anlayışına karşıyım.

Defansda sol bek pozisyonunda hazırlık maçlarında Giray Hoca, Buca’dan gelen Adil’i değerlendirdi. Mücadeleci yapısı ve gayreti ile göze batarken, yerini boşaltması ve rakip ileri uç futbolcularına zamanında müdahale edememesi gözden kaçmadı. Maçın son 15 dakikasında oyuna giren Ümraniye’den Mehmet ise bize uzak oynadığı için tam olarak değerlendiremedik. Ancak ben, defans hattında en çok sağ bek Erhan’ı beğendim. Çok koştu, çok mücadele etti ve rakip sahaya geçince topu forvet elemanları ile buluşturmak için hep başını kaldırdı. Rakip ataklarında da oldukça başarılı gözüktü.

Nerede ise tüm karşılaşmalarda forvet hattımız olmadığı için ileri uç ile ilgili kanaatimiz oluşmadı. Ancak Giresun karşılaşmasında sol tarafta oynayan Lalawele ile sağ tarafta oynayan Mendy’i hakkında bir değerlendirme yapmak zor. Her ikisi de sabah yapılan antrenmanın etkisi ile etkisizdi. Maç boyunca ne bir sprint, ne bir çalım ne de bir topsuz koşu izledik. Hazırlık maçının yapıldığı sahanın boyutlarının kısa olması nedeniyle açık alanda bulamadılar. Ancak Mendy’in kumaşının iyi olduğu söylenebilir.

İkinci yarıda oyuna giren yedek ve genç ağırlıklı oyuncular da takıma çok katkı veremedi. Ancak Yiğit İncedemir, eski bıraktığımız yerde, koşan mücadele eden ve kazandığı topları forvet hattı ile buluşturması ile göz doldurdu. Kısacası Savaş, Yiğit, Rüstem ve Lingane ile defasif orta sahamız göz doldurdu. Bu futbolcular, geriden oyun kurma ve takımı yönlendirme konusunda da başarılı idiler. Yeni alınan santrafor Kamerun’lu Robert ile forvet hattının da iyi olacağını düşünüyorum.  

Yazara ait son köşe yazıları

"İki devrede, iki farklı oyun"

16 Eylül 2018, Pazar 16:58

"Özgüvenimizi yitirdik"

28 Ocak 2018, Pazar 22:16

Devre arası hedef belirlenmeli

4 Aralık 2017, Pazartesi 10:04

"Lokomotif Gençlik kuruldu"

17 Kasım 2017, Cuma 11:31

"Sorun kadroda"

31 Ekim 2017, Salı 16:13

"Daha çok inanan kazandı"

26 Eylül 2017, Salı 10:52

Yorumlar

Son iki maçta hoca stoperde cihan ile başladı. Bence yiğit in yeri garanti değil. Lalavele ve mendy bolu maçında da sönüktü . M öztonga diğer sol bek sakat olduğu halde hala ilk 11 başlayamıyorsa ne diyelim. O kadar dedik mehmet sak ı alın diye. Tambe gelince umut sönmez yedeğe çekilir. Eğer son gelen yabancı iyi çıkarsa oda muhtemelen 8 numara oynar ve savaş yılmaz kesilir. Zira hoca lingane ve rüstemovoçten vaz geçmiyor gibi. Bu gidişle Tahminim sene içinde sağ bek sol bek stoper ve ofansif orta sahada sıkıntı yaşarız. Neyse daha erken..
En büyük sıkıntıyı kalede yaşarız..
haklısın.İsmail şahmalı boşuna alındı.Daha iyi bir kaleci alınabilirdi.
Eline sağlık Serkan tesbitlerin ve uyarıların için
Demirspor un kanat transferine de ihtiyacı var İleride sakatlık olursa form düşüklüğü olursa sıkıntı yaşarız

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor