"Demirspor sezonu tamamladı"

Dün akşam her zamanki gibi farklı bir maç izledik. Urfa’daki mücadeleci oyunun ardından kendi sahamızda kazanıp, üst sıralara tırmanmayı hesaplarken, hiç de hak etmediğimiz puanları kaybettik. Play-off’a kalma yolunda seri yakalamamız gereken bir maçta beklemediğimiz puan kayıpları yaşadık.

İyi bir futbol oynadık diyemem, ancak sezonun en iyi mücadelesini verdik. Özellikle Oğuzhan ve Tiago Demirspor’un sol kanadında bitip tükenmeyen enerjileri ile maçın iyileri arasında yer aldılar. Pote ve Leroy kendilerinden beklenileni yaptı. Bence Emrullah, Onur ve Serkan da kötü değillerdi.

Ama tüm bunlara karşın başta Waldison ve Göksu olmak üzere Demirspor’un bu temposuna yetişemediler. Sürpriz koşular yapması ve topu ceza alanı içinde Pote ile buluşturması beklenilen Waldison sezon başından bu yana hiç faydalı bir şey yapamıyor. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen kadroda kendine yer buluyor. Demirspor’un kadrosunda bu pozisyonda forma giyebilecek Mustafa Durak, Grbiç ve Berat Tosun olmasına rağmen Engin Hoca ısrarla Waldison’a forma veriyor. Anlamak mümkün değil.  

Sezon başından beri yazıyoruz. Orta sahamızda yaratıcı oyuncumuz yok. Servan, Berkay ve Mehmet Taş ile orta alan yürümüyor. Forvet hattını topla buluşturamıyorlar. Belki de bu ligin en iyi orta saha oyuncusu Sercan’dan sezon başından bu yana beklediğimiz futbolu hiçbir maçta bulamadık. Devre arasında çözüm olsun diyerek alınan Timuçin ameliyat oldu, Alican bir türlü forma şansı bulamıyor. Dolayısıyla sorunu Engin Hoca’nın çözmesi gerekiyor. Bugüne kadar yaratıcı ön libero pozisyonunda Lawal, Attamah hatta Kerim El Hassan’la savunmada rakip atakları kesen ve dikine oynayarak topu biran önce hücuma katan yabancılarla oynadık. Ancak bu sezonun en önemli yanlışı yabancı transferlerde yaşandı.

Bugüne kadar genellikle altımızda yer alan ve nispeten daha güçsüz rakiplerle oynadık. Artık önümüzdeki 10 hafta boyunca iddaalı takımlarla oynayacağız. Play-off hattıyla bu kadar fark varken bence Demirspor bu sezonu tamamlamıştır. Bu saatten sonra yönetim önüne bakmalı, kalıp kalmayacağına karar vermeli ve gelecek sezonun hesaplarını yapmalıdır. 

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

Ya siz şakamısınız ya hala emrullaha kötü değil di diyor bize bu sezon rahat 15 puan kaybettirdi ve hala da kaybettiriyor
sezonu tamamladı da nedemek daha 10 maç var belli olmaz 3 puanlı sistemde köprünün altında daha çok sular akacak ben inanıyorum mavi şimşek playof a kalacaktır.
Doğru bir analiz, çok iyi mücadele ettik, koştuk, son dakikaya kadar hem de. Ancak maya belli, yabancı transferlerimiz yeterli katkı koyamadı. Yönetim show amaçlı isme göze hitap eden transfer yapıyor. Dersini hiç çalışmayan, kolaya kaçan, araştırmayan, kulübün parasını çarçur eden, menejerleri ihya eden akılsız, vizyonsuz başkan ve yönetim..
...... Sergen yalçın ......
Sezon bitmedi beyler. Aşağıdaki takımlar iyi mücadele ediyor,bizden daha iyi oynuyor bence bizi bekleyen tehlike hala geçmiş değil,bundan sonra alt sıralardan daha uzaklaşmak için mücadele etmemiz gerek. Yoksa bizi sıkıntılı günler bekleyebilir. Hoca konusunda erkan istifa ettiğinde söylemiştim sergen veya ercan albay gibi bir adam gelsin diye yazmıştım o zaman bana eksi verenler mutlu mu acaba şimdi ?
Waldisonu berkay mehmeti oynatma ne bu adamlar
Cihat Arslan gelsin takima iyi olur
ercan albay gelmeli,takım alt lige gidiyor bundan sonraki maçlarımız dahada zor
play of puan farkı 6.... üç puan sisteminde daha neler olur neler... kapanmayacak puan değil ben hala umutluyum..yeter ki futbolcu kardeşlerimizde inansın..

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor