"Daha dün gibi"

Daha dün gibi, ama üstünden haber dolu koskoca 365 gün geçmiş. Geçen yıl taraftarlarla yönetim arasında yaşanan gerginlikler, gelişmeler, yürüyüşler ve protestolar olurken, bizler de 3 kafadar neler yapabiliriz diyerek kafa ağrıtıyorduk. En azından bir blog ya da haber sitesi kuralım ve taraftardan yana ses getirecek birşeyler yapalım istedik. Böyle doğdu HaberADS.

HaberADS’yi oluşturduktan sonra konuya tamamen taraftar gözü ile baktık. Aramızda gazetecilikten ya da iletişimden anlayan hiç kimse yoktu. Kendi doğrularımızı yarattık, kendi prensiplerimizi koyduk ve her zaman Demirspor’un yararına olacak çalışmalar yapmaya gayret gösterdik.
 
Önceleri haber bulmakta zorlanıyorduk. Kimseyi tanımıyor ve kimseyi bilmiyorduk. Ancak hiç yılmadık. Her zaman haberin peşinde koştuk, haber kovaladık, taraftarın sesi olmaya çalıştık. HaberADS sizlerin teveccüh ve desteği ile kısa sürede çok hızlı gelişti. Alt yapımızı büyüttük, daha büyük kapasiteli bir siteye taşındık. Birçok arkadaşımızı kadromuza dahil ettik.
 
Bugün geldiğimiz noktada halen ve sadece taraftarın sesi olmaya gayret ediyoruz. Profesyonel gazeteciler olmadığımız için süreç içinde birçok hatalar yaptık, yanlışlarımız oldu, pişmanlıklarımız oldu. Ancak her seferinde okuyucularımız samimiyetimize inandı, bizleri bağışladı. Artık geldiğimiz noktada haberlerimizin çoğunu bizlere okuyucularımız ve taraftarlar gönderiyor. Birçok okuyucumuz bizlerle iletişim kurarak bizlere haber veriyor, gelişmelerden bizleri bilgilendiriyor.
 
İşte tam bu nokta, geçen yıl bugün hayalini kurduğumuz HaberADS’nin ana fikrini oluşturuyor. Taraftarın benimsediği, taraftarların “Kendi sitesi” olduğunu kabullendiği ve taraftarın gelişmeler konusunda bizleri uyarıp biçimlendirerek kendi sitelerini, kendinin yönlendirdiği bir site olduk. Gelinen bu nokta bizleri çok memnun ediyor. Taraftar bizi uyarıyor, yanlış yaptığımızda bize doğruyu gösteriyor, güzel şeyler yaptığımızda bizleri teşvik ediyor, bize haber gönderiyor, bize bilgi veriyor, hatalarımızı görüp bizleri uyarıyor. Demirspor’u nasıl “Halkın takımı” olarak görüyorlarsa, HaberADS’yi de “Taraftarın sitesi” olarak görüyorlar.
 
Bundan tam bir yıl önce şu anda bulunduğumuz yeri hayal bile edemiyorduk. Sadece Adana Demirspor haberleri yapmamıza rağmen en çok takip edilen haber sitelerinden biri olduk. Yakalanan bu başarıyı taraftarlarımızla birlikte ulaştığımızın bilinci ile çalışmalarımızı aynı doğrultuda yürütmeye gayret göstereceğiz. Kurulduğumuz ilk gün edindiğimiz şiarı bir kez daha tekrarlıyoruz. Herşey DEMİRSPOR için.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

ankara tayfasınının yolundan giden güzel bir site tebrik ederiz

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor