16 taraftar hakkında adli işlem yapıldı

Adana Demirspor-Karşıkaya maçında 15 taraftara kötü ve çirkin tezahüratta bulunmaktan, 1 kişiye stadyuma usulsüz girmekten adli işlem yapıldığı, 4 taraftarın da alkollü olduğu gerekçesiyle stada alınmadığı bildirildi.
 
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 2 Mart'ta Adana Demirspor–Karşıyaka arasında oynanan PTT 1. Lig maçı öncesinde ve sonrasında alınan etkin güvenlik önlemleri sayesinde müsabakanın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının sağlandığı belirtildi.
 
Önlemler çerçevesinde kimlikleri tespit edilen 15 kişiye kötü ve çirkin tezahüratta bulunmaktan, 1 kişiye de stadyuma usulsüz girmekten ''6222 sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'' hükümlerince adli işlem yapıldığı kaydedildi.
 
Ayrıca müsabaka öncesinde yapılan aramalar neticesinde de çeşitli yanıcı, yakıcı, ezici, yaralayıcı madde ve alet ele geçirildiği, gerekli işlemlere başlandığı duyuruldu.
 
Müsabaka öncesinde stadyuma giriş turnikelerinde 15 kişiye yapılan muayenede alkollü olduğu tespit edilen 4 taraftarın da stada alınmadığı vurgulandı.
 
Barış, sevgi, huzur, kardeşlik ve mutluluk gibi olumlu duyguları ifade eden sporun anlamına yakışmayan şiddet görüntülerinin sporun asıl amacından sapmasına neden olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
''İlimizin güzide halkının desteğiyle şiddet görüntülerinde ve işlenen suçlarda ciddi düşüşler gözlemlenmiştir. Bu sayede vatandaşımızın maçlara katılımı artmış, tribünlerde aile gruplarını görmemiz de sevindirici olmuştur. Adana Emniyet Müdürlüğü olarak bütün amacımız, halkımızın, taraftarların, yöneticilerin, sporcuların ve takımlarımızın desteğiyle sportif faaliyetlerin bütün unsurlarının duyarlı hale getirilmesi, müsabakaların ailece izlenebilecek bir ortamda gerçekleşmesi, centilmenlik ve fair-play konusunda Türkiye'ye örnek olacak bir ortamın oluşmasına katkı sunmaktır.''
 

Yazara ait son köşe yazıları

“Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok”

2 Eylül 2019, Pazartesi 16:46

"Vasat oyunla gelen 1 puan"

25 Ağustos 2019, Pazar 22:37

"Sorun orta sahada"

16 Eylül 2018, Pazar 18:10

"Tadımızı daha fazla kaçırmayın"

2 Mayıs 2016, Pazartesi 15:22

"Hep böyle oynayın"

5 Nisan 2016, Salı 9:17

"Doğru hamleler ve güzel galibiyet"

12 Mart 2016, Cumartesi 9:00

Yorumlar

O Fotoğraf Çeken Polis Kamerasını Alacan *********.....
hay başkıcam 6222sayılı kanuna ulan maça gıdıoz be kufur etmıcez ne yapacazz 8 haftadır maçlara giremıorum işin gucun yoksa her hafta karakola git..
ya kardeşim şu maratonun sorunlarını halldein bi tane tuvalet var bi tane yiyecek satan yer var koskoca maraton trübününe 2 tane giriş var ayıp ya
maraton trübününe elimizde bilet 1 saatte giriyoruz. buna neden çözüm bulamadınız yazık değilmi o taraftara. nasıl yöneticisiniz. 2 kapı açtırmak bu kadarmı zor insan giriyor o stada insan. maçın başlamasına 10 dk var 100 metre kuyruk var.nasıl olsa siz elinizi kolunuzu sallayarak giriyorsunuz umrunuzdamı taraftar.şimdi diceksinizki beden terbiyesinin stad taraftar bizim karedeşim diyemiyorsunuz.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor