“Sorumlu bulundu; medya”

Son söyleyeceğimi en başta söylüyorum, böyle bir anlayışla, böylesine bir zihniyetle bu kulüp yönetilmez. Önce bu hafta yaşananlara bir göz atalım. Bilindiği gibi bu yıl futbolcu fiyatları tavan yaptı. Demirspor’da yönetim şampiyonluk vaatleri ile bu piyasaya girince işin içinden çıkamadı. Üstüne üstlük birçok futbolcunun da sözleşmesinin biterek takımdan ayrılmasının ardından cepteki para, piyasadaki futbolculara yetmez oldu.

Öncelikle başkan Mustafa Tuncel kaynağı kendinde menkul 11 milyon TL’lik transfer bütçesi açıkladı. Bunun ardından ilk transfer Mesut Saray geldi. Anlaşıldı ki, 500 bin TL ödenen bu transfer Adana Demirspor’da mihenk taşı olacaktı ve tüm transferler bu fiyatla kıyaslanır oldu. İşi bilmez bir anlayışla Bolu Kampı’na kadar transferleri yetiştiremeyeceğini anlayan Yönetim Kurulumuz, sorunu kendinde arayacağına, kendisi hariç herkese yüklemeye başladı.

Mesut kadar para isteyen Erçağ taraftarın önüne atıldı. Taraftarın gözdesi olan Erman yönetime sorun çıkaracağı düşünülerek tekrardan anlaşılmadı ve bu hafta yapılan basın açıklaması ile transferlerin gerçekleşmemesine gerekçe olarak basın ve medya kuruluşları gösterildi.

Ve dün. Yönetim kamp döneminden önce planladığı ve yarın attıracakları imzalar ile şova hazırlanırken, tüm transfer haberleri basına sızdı ve bu haberler birer birer yayınlandı. Bu duruma son derece içlendiğini anladığımız Yönetim, kendisine yakın olan bir internet portalı aracılığı ile “Son dakika” ve “Flaş” açıklamalar yapıldı.

Adana Demirspor’un resmi sitesinden ya da basın açıklaması ile duyurulmadan sadece “Gökoğlu’nun arka bahçesi” olarak bilinen bir internet sitesinden yönetim kurulu adına basın sözcümüz Yüksel Yavuz açıklamalarda bulundu. Bu habere göre görüşülen, anlaşılan ya da basında yer aldığı halde irtibat kurulmamış futbolcular hakkında bilgiler verildi.

Şimdi soruyoru, hani yaptığınız basın açıklamasında; “Futbolcular ile kulübümüz arasında resmi sözleşmeye imza atmadan yapılan her haber Adana Demirspor Kulübüne zarar vermekte” idi hani; “Yaptıkları haberler işimizi zorlaştırmakla birlikte kulübümüze ciddi anlamda zarar vermekte” idi.

Neden o zaman basın sözcümüz aracılığı ile bir internet portalında tüm Adana yerel basını suçlayıcı ve töhmet altında bırakan böylesine bir açıklama yapılıyor. Yönetimde bilgi sızdırıldığını ifade eden açıklamada neden bilgiler resmi siteden yayınlanmayıp, “Gökoğlu’nun arka bahçesi”nden veriliyor. Yönetim Kurulundan sızan/sızdırılan haberlerin sorumlusu Adana medyası mıdır?

Kulübün resmi sitesinde yer alan haberler neden bazı sitelere servis edilirken aralarında HaberADS’nin de olduğu bazı medya kuruluşlarına gönderilmiyor. Neden kulüp yetkilileri, radyo, televizyon, internet siteleri gibi kuruluşlara gözükmeyip taraftarları habersiz bırakıyor. Ve neden bazı transfer görüşmeleri inkâr edilerek yerel medya organlarının şişirme haber yaptıkları izlenimi yaratılıyor.

Gazeteci kökenli, reklam ve halkla ilişkiler uzmanı basın sözcümüz medya kuruluşlarını itham eder açıklamalarda bulunacak, yönetim hiçbir basın organının görüşme talebini kabul etmeyerek, twetlerle kendisini tatmin eder mahiyette açıklamalarda bulunacak ve bizler sessiz kalacağız. Yok öyle.

Okan Köse’ye 3 gün önce imza attıracaksınız. Yönetimin içinde bu transferin ne kadar gerekli olduğunu tartışıp 3 gün sonra Aziz Kaya ile çekilmiş fotoları basına servis edeceksiniz. Mehmet Batdal’a transfer teklifi götürüp, 1 milyon gibi bence de uçuk bir rakamı görünce başka arayışlara gireceksiniz, ancak bu isim ile görüştüğünüzü söylemeyeceksiniz. Yücel İldiz’in imza attığı gün kulüpte İzmir’den, İstanbul’dan menajerler cirit atacak. Ve basın bunları yazmayacak.

Sayın Gökoğlu’na soruyorum. Geçtiğimiz hafta attığınız twetlerde bir orta saha oyuncusu ve bir stoper ile görüştüğünüzü ve anlaşmaya çok yakın olduğunuzu yazdınız. Bu stoper kimdi. Bugün Yiğitcan Erdoğan’ın menajeri Adana’ya neden gelmişti. Yiğitcan ile Demirspor’un gerçekten bir görüşmesi olmadı mı? İstenilen rakamlar bütçemize fazla mı geldi?

Adana Demirspor kimsenin arka bahçesi değildir ve kimse 73 yıllık koca çınarı kendi zevk ve istekleri doğrultusunda yönlendiremez. Basına hiçbir açıklama yapmayacaksınız, kimse ile görüşmeyip, hiç kimseye bilgi aktarmayacaksınız, sonrada gerçekleştiremediğiniz transferlerin sorumluluğunu basın ve medya kuruluşları olarak göstereceksiniz.

Artık yeter! Yapamadığınız transferler için taraftarın önüne günah keçisi olarak medyayı atmayın. Basını “Çiçek verildi, baklava ikram edildi” haberleri yerine haftalık basın toplantıları ile bilgilendirin, radyo ve televizyon programlarında bilgilendirin, telefonlara cevap verin. Ve hepsinden önemlisi hepsine aynı mesafede durup, bazılarını kara listeye alıp, bazılarını el altından beslemeyin. Çünkü bu kulüp kimsenin arka bahçesi değil, halkın takımıdır.   

Murat Hasekioğlu

Yazara ait son köşe yazıları

"Alabileceğimiz bir derbiydi"

16 Eylül 2019, Pazartesi 8:00

"Gelen ağam, giden paşam"

5 Eylül 2019, Perşembe 14:00

"Ümit Hoca'nın tercihleri"

2 Eylül 2019, Pazartesi 22:16

"Yeni sezona girerken"

7 Ağustos 2019, Çarşamba 22:47

"Ciddiyetsiz futbol, iyi sonuç"

17 Mart 2019, Pazar 17:01

"Yeniden hedefe doğru"

24 Şubat 2019, Pazar 21:46

Yorumlar

lann ne diyonn sen boş boş konusyon ...... yaa ne yazdıgını kendide bilmiyorr :)
Sen boş boş konuşma.. Adamın her yazısı mükemmel. Severek takip ediyorum(z) Murat bey'i
bir insan bir yazar bukadar gerçekçi olamaz diline yüreğine kalemine sağlık...
Geçtiğimiz yıl yönetim taraftarı suçlu bulmuştu. Bu senenin günah keçisi de medya.
Kaleminize sağlık.. Gerçekten bütün yazılarınızda doğruları yazıyorsunuz. Tebrik ederim.
tam bir yalan makinası
booooş, tam ısmını bulmuşsun, ne yazılanı anlamayacak kadar booooooooş oldugun bellı, onun ıcınde , kendıne bu ısmı yakıştırmıssın.
Gökoğlu işine geldimi edebiyat yapmayı iyi beceriyor ama unutmasınki yaptığı edebiyata kendi gibi cahiller inanıyor.Yönetime geleceğin belliyken adam gibi ön çalışmasını yapmamış,henüz futbolcular ortalardayken,kimselerle görüşmüyorken çalışmasını yapıp çatır çatır anlaşma yapacakken,şimdi onu bunu suçlayarak her zamanki gibi beceriksizliklerine kılıf arıyor. 33 yaşındaki Mehmet Ereni transfer etmeyi düşünüyorsunuz 35 yaşındaki kendini kanıtlamış Erman Özgürü harcıyorsunuz.Senin şampiyonluğunun en büyük mimarı ve bu yılki başarının mimarı Erçağı yeni transfer ettiğin adamla aynı kefeye koyuyorsun ve Erçağı küstürüyorsun. Şimşekler gurubu,Tuncel için sessiz kalmayı tercih etmiş olabilir ve bu karar tamamen Şimşekler gurubunu bağlar ancak şunu unutmayınki Taraftarın çok büyük bölümü yaptığınız icraatlarla sizi alkışlayacak veya yeniden Yönetim İstifa tezahuratı yapacak. Mehmet Gökoğlu,sen ne yaparsan yap kişisel olarak bencil ve aciz biri olman dolayısıyla başarılı olamayacaksın.Başarılı olmak gibi bir gayretin varsa yapman gereken sadece taraftarın istediğini yap.Çünkü bu taraftar fikir olarakta,sevgi olarakta,düşünce olarakta sen ve senin gibi kenelerin çok daha ilerisinde bir yapıya sahip.Bu taraftar artık sorguluyor ve sorgulayacakta.Eskiden Murat Hasekioğlu,Nadir Avşarlar yoktu.Eskiden böyle sorgulayan taraftarda yoktu.Gökoğlu ya başarılı olursun yada defolup gidersin.Telat Şahinin demirsporplatformunu haberle besleme.Sen önce kulübün internet sayfasını kullanmayı öğren,kurumsallık derken bunlardan bahsediyoruz.Yoksa ikide bir ben çok iyi Demirsporluyum deyip reklamını yapma.İyi Demirsporluyum demek profesyonel anlayışla olur önce bunu bir yapta görelim.
ya şu transferler bitsin ondan sonra yorum yapın.geçensenede böyle yaptınız ama takım play oflara kaldı.biraz yorumlarınızı sağduyulu yapın .çok biliyorsanız gidin yönetime girin yol gösterin.kalem elinizde yazın bakalım.lütfen demirspora zarar vermeyin.
kalemine sağlık başka söze gerek varmı?
işin acı ama gerçek tarafı şu ; madem aydoğdu yine engellendi bu basiretsiz yönetim yerine önder serin ve ekibi devam etmeliydi mevcut kadro tamamen korunup nokta 5 transferle takım yürüyerek şampiyon olurdu acı ama gerçek önder ve ekibini arayacağız gibime geliyor,tuncel ve gökoğlu ,kulüp yönetmeyi bilmiyorsunuz ve üzerinize ateşten gömlek giymeyi bırak cehennemin tam ortasındasınız ,bu takımı ya şampiyon yapacaksınız ya şampiyon yapacaksınız,aksi durumda arkanızdan çalınacak tenekelerimiz hazır
ağzına yüreğine sağlık adam çıkmış dobra dobra yazmış.
adam çıkmış dobra dobra yazmışsa yapılan transferler iyimi kötümü çıksın onuda dobra dobra yazsın görelim bakalım beğenecekmi.
gokogklu , her lafında, demırsporlu olmak onur ve ayrıcalıktır, ben şöyle demırsporlu, boyle demırsporluyum dıyor, kırk yıllık demırsporluyum, sen ne zaman demırsporlu oldun, bu takımda oynamadın, bır akraban da oynamdı zaneddıyorum, e yaşaı 25 de degıl 50m yaşına kadar ne ısmın, ne cısmın vardı, bugun, basın elınde, taraftar derneklerı elınde, cebınde uc beş kuruşla, kendını ne sanıyorsun, eger yanlışım varsa, yalak basın ve satılan taraftarlar bu soruyu yanıtlasın.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor