"Nice Yıllara HaberADS"

HaberADS’nin birinci kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Ben bu sitenin yazar kadrosuna kuruluşundan yaklaşık 3 ay sonra girdim. Editör dostlarım bana bu teklifi getirdiklerinde bu sitenin tutup tutmayacağı, okunup okunmayacağı konularında ciddi tereddütlerim vardı.

Birçok PTT 1.Lig kulübünün o da yarım yamalak sadece bir tek internet siteleri varken ve okuyucu sayıları oldukça sınırlı olmasına rağmen HaberADS’nin hem haber yayınlaması hem de yazı ve yorumları ile Demirspor’a ilişkin konulara değinmesi konusunda oldukça karamsardım. Ancak gelinen bu noktada görüyorum ki, HaberADS bu noktadaki önemli bir işlevi, yerine getirmesinin yanısıra günler ilerledikçe Demirspor taraftarlarına mal olan bir site olarak bugün tam bir yılını tamamladı.
 
HaberADS’nin bu noktaya gelmesinde başta Editör arkadaşlarımız olmak üzere Demirspor taraftarlarının ve sitede çalışan dostlarımızın yoğun bir emeği var. Demirsporumuza dair haberlerin bulunmasında, yazı ve yorumların hazırlanmasında editör arkadaşlarımızın yoğun gayretleri var. HaberADS’deki haberleri hazırlayabilmek için hergün belki de 10’larca telefon görüşmesi yapıyoruz, birçok kez mesajla, maille haberleşerek yazılara ve haberlere son şeklini vermeye çalışıyoruz.  
 
Basın ilkeleri, yayın prensipleri gibi kavramları her zaman bir kenara bıraktık. Kendi prensiplerimizi kendimiz yarattık. Bazen çok büyük bir haber değeri olan bir durumu Demirsporumuza zarar verir düşüncesi ile yayınlamadık. Bazen mutlu bir haberi sizlere en ince detayları ile ulaştırmak için saatlerce uğraşmak zorunda kaldık. Ancak hiçbir zaman Demirspor’un aleyhine olduğumuz hiçbir girişimin içinde olmadık.
 
Birçok haber sitesi ya da spor portalı için bir yıllık zaman dilimi uzun bir süre olarak kabul edilmez. Bizler HaberADS olarak bu bir yıl içine birçok şey sığdırdık. Dostluk sığdırdık, arkadaşlık sığdırdık, tüm takipçilerimizle bir aile gibi olduk. Bu bir yıllık süre içinde bu sitede yoğun bir çalışma ortamına girdik, emek harcadık, alın teri döktük.
 
Geldiğimiz noktada; HaberADS artık Adana Demirspor taraftarına mal olmuş bir internet portalıdır. Artık, 24 saat yaşayan, taraftarların haber ve fotoğraflar ile bizlere destek olduğu. Gelişmelerden ve yaşananlardan bizleri haberdar ettiği, duyumlarını bizlerle paylaştığı bir site olduk. Taraftarın yüreğine, ciğerine yerleştik. En önemsediğimiz olguyu yaratarak “Taraftarın kendi sitesi” olarak benimsediği bir Demirspor portalı oluşturduk.
 
Bu konuda bizlere destek veren tüm Demirsporlulara, haber, bilgi ve duyumlarını bizlerle paylaşan tüm taraftarlara, bu sitenin yaşatılması için emek harcayan tüm dostlarımıza ve bu sitenin oluşması için alınteri döken tüm emekçi arkadaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. HaberADS’nin çizgisini bozmadan, perspektifinden ödün vermeden, daha nice yıllar Demirspor’a faydalı olabilmesi dileğiyle …
 
Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor