"İlk ikiyi yakalayabiliriz"

Adana Demirspor teknik direktörü Mustafa Uğur, Karşıyaka maçı öncesi HaberADS’ye özel açıklamalarda bulundu.
 
"Karşıyaka maçı hayli zorlu geçecek"
Mustafa Uğur ilk olarak eski takımı Karşıyaka’yı ve Adana Demirspor’un bu maçtaki şansı değerlendirdi. Karşıyaka maçının kendileri açısından oldukça zorlu geçeceğini ifade eden Mustafa hoca, zorlu bir fikstürden geçtiklerini önümüzdeki iki haftada da istenilen puanların alınması durumunda nispeten rahat maçlar kalacağını belirtti.
 
"Lawal Gitsin İstemedim"
Devre arasında yapılan transferlerin, giden futbolcuların yerini dolduramadıkları yönündeki ifadelere katılmadığını belirten Mustafa Uğur, devre arasında kadroya katılan oyuncuların hepsinin değerli olduğunu ifade etti. Bu oyuncuların çoğunun geldikleri takımlarda ya oynamadıklarını yada yeterince dakika almadıklarını belirten Uğur, kısa süre içinde bu oyuncuların kondisyon eksikliklerini kapatacağını ve sakat oyuncuların da kadroya katılmaları ile ideal kadroya ulaşacaklarını ifade etti.
 
Lawal, Gökhan Kaba ve Murat Kalkan gibi oyuncuların kadrodan ayrılmasını kulüp olarak kendilerinin istemediğini belirten Uğur; “Bu oyuncular AdanaDemirspor’dan ayrılmak istedi. Ben bu futbolcuların kadroda kalmalarını istedim. Ancak kendileri Adana Demirspor’dan ayrılmak istediler. Zorla da hiçbir oyuncuyu kadroda tutamazsınız” dedi.
 
"Ligi ilk ikide tamamlayabiliriz"
Daha önce HaberADS'ye verdiği röportajda ortalama 2 puan alınması durumunda Süper Lige çıkabileceğimiz belirten başarılı teknik adama, son haftalardaki puan kayıpları ile birlikte Adana Demirspor’un bu hedeften uzaklaşıp, uzaklaşmadığını sorduk. Mustafa Uğur bu sorumuza “Her maçta iki puan ortalama ile oynayacağımızı söylerken içinde bulunduğumuz haftaların da zorlu haftalar olduğunu söylemiştim. Yüzdük, yüzdük sonuna geldik. Zaten ben ligin başından beri Adana Demirspor için ilk 6’yı hedef olarak koymuştum. Bu hedefimiz devam ediyor. Üstelik öyle bir lig yaşıyoruz ki, ligin dibindeki takım lig liderini yenebiliyor. Şu anda bizim ikinci takımla aramızda 5 puan fark var. Süper Lig'e çıkabileceğimiz konusunda ben umutluyum” ifadelerini kullandı.
 
HaberADS  Özel
 

Yazara ait son köşe yazıları

“Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok”

2 Eylül 2019, Pazartesi 16:46

"Vasat oyunla gelen 1 puan"

25 Ağustos 2019, Pazar 22:37

"Sorun orta sahada"

16 Eylül 2018, Pazar 18:10

"Tadımızı daha fazla kaçırmayın"

2 Mayıs 2016, Pazartesi 15:22

"Hep böyle oynayın"

5 Nisan 2016, Salı 9:17

"Doğru hamleler ve güzel galibiyet"

12 Mart 2016, Cumartesi 9:00

Yorumlar

Bu haftayı galibiyetle kapatırsak öteki hafta Manisa maçı var.Manisa'dan 1 puan bile alsak yeterlidir.
ben diyorumki iki maçta 6 puan alacağız inancım tam
HOCAM tranferlerle ilgili ya pismanligi yada gercekleri itiraf etmis. Nurullah haricinde olumlu birsey yok.ama kaybimiz cok buyuk, izlemeden sadece Carlos Juninho istedi diye Luis Eduardo'yu transfer ettiniz( yorumsuz ) . Lawal kalsa Nurullah ve YIRTICI bir santrafor alinmis olsa bu takim ilk 2 yi rahat kovalardi. Hala iddaa ediyorum. sizin kadar olayi yasamiyoruz, icinde degiliz, ama disaridan bakinca ozellikle icerideki maclarda Ercag en onde oynamali hocam. yinede siz olayin icinde yasiyanisiniz, daha iyi bilirsiniz. Ama gecmis gecmiste kaldi hocam ARTIK onumuze bakalim lutfen. Bu TAKIM Sampiyon olabilir. lutfen onumuze bakalim

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor