"Eski tas, eski hamam"

Yaklaşık 20 gün önce, eski ve tanıdığımız simalar yeni iddialar ve taraftarların yıllardır yapılmasını arzu ettiği çalışmaları taahhüt ederek yönetime geldiler. Genel kurul delegesini ellerinde bulundurdukları için de alternatifsiz olarak ve Demirspor’un geleceğine yönelik her hangi bir vaatte bulunmadan. Ancak bu 20 günlük sürede gördük ki, Demirspor’da her şey aynı, eski tas eski hamam

Mustafa Tuncel başkanlığında, tanıdık isimlerden bir yönetim oluşturuldu. Ancak ilerleyen süreçde görüldü ki, Demirspor’un her şeyi Mehmet Gökoğlu olacak. Tüm transferlerde, tüm basın açıklamalarında, tüm tweetlerde Mehmet Gökoğlu. Yönetimin her şeyi gibi.

Tabii ki Mehmet Gökoğlu’nun olduğu yerde, belli bir taraftar kitlesi ve o taraftar kitlesinin lideri hergün kulüpte. Antreman sahasında, kulüp binasında, sosyal tesislerde, kulüp çalışanları ile birlikte hep o. Teknik direktöre çiçek verirken, Mustafa Tuncel’e çiçek verirken, kulüpte birilerine hoş geldin derken. An itibarı ile kulübün resmi web sitesinde vizyonda olan 5 haberin 3’ün de bu taraftar lideri mevcut.

Genel kuruldan bir gün sonra Mehmet Gökoğlu basın toplantısı yaparak eski futbolcularımızdan Bayram Oral’ın sportif direktörlüğe getirildiğini açıklamıştı. O zaman da sormuştuk “sportif direktörün görevleri nelerdir, hangi çalışmaları yapar” diye. O gün bu gündür Bayram Oral’ın ne adını duyduk ne de bir icraatını gördük. Şimdilerde kulislerde taraftar liderlerinden Telat Şahin’in sportif danışmanlığa atandığı söylenir oldu. Bayram Oral’a ne oldu, hala görevinin başında mı? Telat Şahin bu göreve atandı ise birlikte mi çalışacaklar. Sportif direktör ne iş yapar, sportif danışman ne iş yapar? Sportif danışmana kim danışacak? Yücel Hoca mı, yönetim mi, kim danışacak?

Kısacası, Mehmet Gökoğlu kulübe adımını atar atmaz, daha önceden yaptıklarının hepsini satırı satırına tekrar icra ediyor. Veliahtları ile birlikte tekrar hanedanlığını Demirspor’da oluşturuyor. İş tarifleri ve iştigal alanları ne olduğunu anlayamadığımız yaverlerini kulübe dolduruyor. Hoca belli değilken transfer yapılıyor, duyurular şahsi sosyal medya üzerinden yapılıyor, kendisine yakın medya kuruluşları oluşturuluyor.

İnanın bana, tüm bu konuları merak ediyorum ama kime sorsam, kimi arasam sağlıklı bir cevap alamıyorum. Çok araştırırsan da, tehditkâr bir hava seziyorum. Gelinen noktada istenilen şudur; Demirspor’da herkes istediğini yapacak, ancak hiç kimse bunu sorgulamayacak.

Murat Hasekioğlu

Yazara ait son köşe yazıları

"Kaybedilen birşey yok"

16 Şubat 2020, Pazar 22:23

"İyi bir başlangıç"

20 Ocak 2020, Pazartesi 22:47

"Alabileceğimiz bir derbiydi"

16 Eylül 2019, Pazartesi 8:00

"Gelen ağam, giden paşam"

5 Eylül 2019, Perşembe 14:00

"Ümit Hoca'nın tercihleri"

2 Eylül 2019, Pazartesi 22:16

"Yeni sezona girerken"

7 Ağustos 2019, Çarşamba 22:47

Yorumlar

sevgılı yazar, gerceklerın babasını yazmışsın, bu yazdıklarını tum gazetecı yalakları bılıyor, ama yazamıyor, şımdı senden bır demırspor taraftarı olarak rıcam, bu yazı ustune mutlaka tehdıt alacaksın, sevıyesız laflara muhatap olacaksın, hıc ama hıc korkma, ve ne olur , bu sutunda, bızımle paylaş, elerıne, kollarına saglık.
tebrik ederim gerceklerin babasini yazmissin
adana medyasının satılmış kalemleri ve medya sahipleri yok edilmediği sürece adana siyaseti adana sporu adana basını karanlık bir dönemde varolmaya evam edecektir....
Tebrikler Neyin tehtitini Ediyorlar ki ? Doğrular sonuçta.
Ellerinize saglik Murat bey.. Sizin gibi dogrulari yazan kisiler oldugu icin hala umudumuz var.
işte gerçekler. Kalemine sağlık...
bu taraftar dernekleri olduğu müddetçe bunlarıın torunlarıda bu kulüpte yöneticilik yapar ergenekon gibi sarmışlar kulübü.
sosyal paylaşım sitelerinde insanlar bu kadar ağır eleştiri yaparda. bunlar hala bu kulüpte neden dolaşır...
Binlerce insanin haykirak soylemek istediklerini söylemissin. Allah ragzi olsun.
adananın yalaka basınınından utanç duyuyorum.yemle gökoğlu yemle sana tapsınlar.adana herşeyiyle ikinci ligde ama yalaka basın görmüyor duymuyor işitmiyor.
yüreğine sağlık canım kardeşim. satılmış kalemlere ibret olsun.
tehdit edecek varsa sahne reşatbeyde 5 ocağa bekleriz hani hodri meydan yalakalara ve sülüklere inat direnDEMİRSPOR
çok doğru
yazında talat şahin konusu doğruysa onun üzerinde dur gerçekse o zaman çok şey değişir
talat şahin kim bu adamlar nerden türedi demirsporun başına bela oldular kimler yüz veriyor bu adamlara adana demirsporun sahibi talat şahin veya mehmet gökoğlumu 40 yıllık demirsporluyum bu kadar lakiyiplik hiç bir dönemde olmadı... bu bahsettiğim adamlar ortada yokken mustafa tuncel ve mehmet gögoğluda dahil..şimşekler gurubuda dahil..bizler kale arkası köşede bir dkk susumadan demirspormuzu desteklerdik.. bayrağımızı kendi paramızla terzilere diktirdik..maça girerken kendi paramızla bilet alırdık parası olmayan arkadaşımıza cebimizdeki son kuruşa kadar verirdik bilet parasıı...şimdi bakıyorumm taraftarız die dernek kurmuşlar adı taraftar derneği ama amaçları demirspor üzerinden kendi menfaatlerine çıkar sağlamak...ne yapmak lazım bilmiorum ama bu düzeni kırmak lazımm..mutlaka eski demirsporlular gerçek demirsporlular bir araya gelip bu düzene savaş açmamız lazımm...bu akbabaları ifşa ederek hem o taraftar derneklerinden hemde kulupten uzaklaştırmamız lazım..bu dernekleri bu hale getiren mehmet gögoğlununda demirsporlu olduğunu kimse bana sölemsin demirspor düşmanıı buu
çok doğru yazmışsın seni tehdit edenleri buraya bildirki bizler tepki gösterelim ben 40 yıllık demirsporluyum yazıktır günahtır gene başladılar dünyanın neresinde adam hapisten çıkarken davul zurnayla karşılanır ve bir kulübebaşkan yapılır göreceksiniz geçen sene güvenç kurtar gitti yücel hocada gidecek yerine durmuş ali çolak gelecek bakın göreceksiniz daha doğru dürüst transfer yapmadılar hayali isimlerle uğraşıyorlar..
Kuzey kale arkası ışıklandırma direği trafında 80'ler, 90'lar da yani şu anki menfaat şebekeleri daha piyasada yokken, bir yabdan Che edebiyatı yapıp diğer yandan kapitalizmin menfaatini elde edenler yokken, daha doğrusu ads taraftarı herhangi bir siyasi görüş empoze etmez iken yani safiyane ads aevgisi ile HAKİKİ HALKIN TAKIMI iken eski adı ile (bilenler bilir) ÇILGINLAR içinde yastık, Gındilli Meh..., Fotspor N...., vs, vs, vs varken dışarda kalan taraftara yastığın şapkasının içine para toplayıp aşağıya gönderirken, kaleci mustafalar, Necmettinler, Gürcan,, ümitler, rauf, ziya, metin, TEKİN, İ.uzunca vs. Varken, füze selami efsanelerini büyüklerden dinlerken, ADS - Adanaspor ile statta yarı yarıya oynanırken biz bu camianın içindeydik. Kocavezirli ismiyle yazan arkadaşın dediği gibi süper yazmış. Demirsporun gerçek sahipleri her zaman vardır. Herkes şapkasını önüne koyup süşünmeli...Daha söz çok uzar şimdilik bu kadar...
Gerçekler ancak bu kadar sade ve güzel dile getirilebilirdi.. Tebrikler.
Allah razı olsun. kalem tutan elin dert görmesin kardeşim.
yüreğne sağlık, kalemine sağlık.
yazarımaz tşk.ediyorum duğru bir yazı kaleme almiş demir sporluluk bizlere babamızdan miras kaldı.bizlermac saati biletimizi alır maca gideriz arkadaşların yorumlarına katılıyorum gercek demir spor,lular lütfen göreve.
bu yönetim bir poh yiyemez , birgün bunu söliyeceğime hiç ihtimal vermezdim ama sanırım önder serin yönetimini aratacak bunlar
diren gerçek demirsporlu bu sülükler keneler yok olana kadar
gökoğlu tepkiyi görünce önderi sürdü öne. bekir çınarı yediği gibi önderide yedi. tuncel formalite gökoğlu piyasada.
keseciler bile eski abi.
kocavezirli ilk demirsporlu ismiyle yazan arkadaşlar ikinizede katılıyorum o zaman aynı anlattıgınız gibiydi ve çok güzel günler başarılar gördük forma aşkıyla oynanırdı her hafta adanaspor demirspor süper ligdeyken maçına giderdik ikisinede böyle düşmanlıkta yoktu iki takım arasında yazın tsyd kupası olurdu gece stada kadar beraber gider stadta ayrılırdık sonra biribirmizi kızıştırıdık tatlı rekabetti çok güzel günlerdi şimdi bu kocaman camia kimlerin eline kalmış demirspor bunların eline kalacak takımmıydı maalesef kaldı biz gerçek demirsporlular bu takıma böyle gerçekleri yazarak dile getirerek bu gazetici gibi degerli basın mensuplarıyla gerçekleri yazıp talip ederek en azından bu yönetimin dogru şeyler yapmaya zorlarız mecbur kalırlar iyi olmaya utanma pahasına belki örneğin sportif direktör kim bu bayram kardeşim ben tanımıyorum tanımakta istemiyorum eski futbolculardan başka kimse kalmadıda bunamı kaldı bu görev ben tanımıyorum zaten bu adamı futbolculugunuda bu memlektin bir çocogunu getir ya örneğin ibrahim uzunca olur tekin olur sedat olur efsana zamanın efsane kadronun herhangi bir futbolcusu olur yada böyle görev olmasın takımda bu adam olcagına ne iş yapıyor bu sportif direktör biri bana biliyorsa söylesin o gün biryerde resim gödüm elinde ajanda bu direktöt arkadaşımızın pazarlamcılarda olur ya not olmak için ona benziyor yücel hoca bu adamla çalışmayı nasıl hangi şartta kabul ettş onuda anlayamıyorum hayret yazık
hepımızın bırıncı vazıfesı, bu yazar arkadaşa sahıp cıkmaktır. allahını seven , adana yerel gazetesı okumasın, hepsı satılmış, bu sıteler, bu sosyal medya degılmıdır, gezı dırenışı ıle turkıyeyı ayaga kaldıran, bunlar kım, parayala tutulmuş tutmalar, , yalaka basınla, satılmış kalemlerle, satılık taraftar derneklerı ıle, demırsporumuz kımse ışgal edemez, yukarıda bır arkadaş dogru yazmış, dunyanın hıc bır yerınde, kulubun parasını calmış sucuyla hapıs yatan ınsan, davul zurnayla o kulubun başkanı secılemez.
arkadaşlar 80 90 yılarında bende kale arkasındaydım ozamanlar adem atılgan vardı oda taraftar gibi bizlere destek verirdi her maça barut getiririrdi fakat o zaman gazeteciler medya potronlarının borusu öter onlar külübü yönetirdi birde kulubün mudaimleri vardı basamak olarak kulanırlar kendilerini siyasete atarlardı fakat dernekler onların yolunu kestiler şimdi ise taraftarımız olan dernekler bu işleri yapıyorlar varsın taraftarımız yapsın onlar halkın takımına zarar vermezler başkaları nemalanacına kar kış demeden takımına destek verenler işin içinde olsunlar bence murat bey biraz abartmış sanki tranfer dönemi bitmişte lig başlıyor gibi biz hiç kimseyi almamış gibi taraftarı ateşlemeninde bir anlamı yok ben inanıyorum şampyonluga oynayan bir kadro oluşturacaklar bunada mecburlar lütfen şimdide taraftarı bölmeyelim sabrı sonu selametir.
Ya mermi kenan sen kimsin nerden çıktın arkadaş milli piyangodan mı..?sen adem atılganı ne kadar tanıyosun sende İbrahim anlaş gibi her gelen yönetimi savunyosun senin bir çıkarın var belliki bunlardan mustafa tunceli ne kadar tanıyosun peki ceza evinden yeni çıkmış adam ads'nin 8 trilyon parasını yok eden adam şimdide geldi adanademirsporumuzu bitirecek yeter kardeşim artık yeni yüzler görmek istiyoruz bu bu gelenler bizi bitirir nerde adana'nın iş adamları çıksınlar şu takıma sahip yeter artık ya bazı adamlar her gelen başkana yağcılık çekiyolar adem atılga'nın sağ kolu ekmek mustafa vardı hatırlarmısınız şimdi ise mustafa tuncelin sağ kolu oldu.Acaba burda neler dönüyor takımı hep bunlar karıştıryo neyse bugünlük bu kadar.........!
Bence takımda ki en büyük tehlike Gökoğlu... ADS Maraton doğru söylüyor.Önder başkan Gökoğlu nun yanlışlarını gördü ve yanlış yapmalarına izin vermedi sonunda başarı geldi.Fakat Gökoğlu bunu gurur meselesi yaptı. Önder başkan bunu bence anladı.Hiç kimseyi kulübün içine almadı ne transfere ne başka bir şeye.. Yanlı basıncılar ve maddiyat kaynaklı taraftar grubu kulübe giremeyince başarı geldi.Bence çok iyi kadro olmamasına rağmen..Başarı takım ruhunda saklıydı.Önder Başkan da bu kadar tepkiye rağmen herşeyi göğüsledi.Doğru bir tane Taraftar grubunu,yanlı basını,kulüpten uzak tutarsak ŞAMPİYONLUK gelir.Tuncel bunu bilmeli.Ellerine sağlık sayın yazar.
kım ne derse desın, kım ne yazarsa yazsın, care tuncel ve gökogludur. saygılar a.d.s.
ve bizim onurumuz dediğimiz şimşekler grubuda bunlara peşkeş çekti...bunların yönetime gelmesi zaten beklenen birşeydi ama şimşeklerde bunca yıldır oluşan borçları yaptığı idda edilen bu kişilere destek verdi..demirspor artık tribünde de bitmiştir..
şu an itibari ile şimşekler grubu taraftarların gözünden düştü bunu nasıl açılayabilecekler merak ediyorum
SN.HASEKİOĞLU TEŞEKÜR EDERİM. YAZINIZ DOĞRU VE YERİNDE VE ZAMANLAMSI GÜZEL BİR GÜNDE YAZILMIŞ.BEN BİR KONGRE ÜYESİ OLARAK SİZİ DESTEKLİYORUM.ZATEN ŞUAN SN.TUNCEL AĞIR ABİ OLARAK GÖLGE MİSALİ DURUYOR.İŞİ ÇEVİREN.YANİ TAŞ DEVRİ ÇİZGİ FİLMİN BAŞ AKTÖRÜ M.GÖKOĞLUDUR.BUNLARIN HİÇ BİR PROJELERİ YOK.HA PARDON BİR TANE VAR.SÖMÜRGE PROJESİ
ben hem yazara, hem de kazım bozan arkadaşa katılıyorum. mevcut 14 trılyona yakın borc, yapılacak transferler, teknık heyetın aldıgı ucret, hepsı karanlık, hepsı sımsıyah,,,, sadece tff den, ve beledıyeden gelecek para var ortada..... butce, kalıcı gelır , kaynaklar ne bılen olmadıgı gıbı, kendılerıde bılmıyor, dernekler, tutma basın, bır de herşeyı bılen tayfa gurupları, tam destek beyanlarıyla gunu gun edıp gıdıyorlar. dıerk cıkacak ıkı takımdan bırı , şimdıden yazıyorum, ankaraspordur, gerek teknuk kadrosu, gerek yaptıgı transferler superın de ustunde. sözun özetı, bunların tamamı demırspora bırşeyler ıcın geldı, onun ne oldugunu da zamanla ögrenecegız.
ben mermı kenan kardeşime uzuldum, bellıkı eskılerden,, hadı yen yetmeler bılmezde kenan kardeş sen nasıl adem atılgab başkanın aleyhıne konuşursun, 80, 90 yılları dıyorsun, 86,,91,,94 de bu takımı kım super lıge cıkarttı, o zaman beş kurş paramı vardı, bu adam degılmıydı kulup otobusunu suren, bıznen turubunlerde dayak yıyen, ekmegı,suyu boluşen, şimdıkı gıbımıydık, eskıden bayrakları,kagıtları ,suslemelerı cebımızden harcamazmıydık, yazıklar olsun sana kardeş, zaten şımşek denen bırkac kışı bu adamı uzdu, artık maclara bıle gelmıyormuş, kı bılıyon şimşekler gurbunun da kurcusu bu adamdı.
#DirenMuratHasekioglu #DirenHaberADS
helal sana murat bey yüreğine sağlık adananın satılmış spor basını haber böyle yapılır.ama sizde o yürek nerde para para para kim verirse kalemler onu destekliyor.
Mehmet Gökoglu varsa ne dogrudüzgün transfer olur nede camiada birlik bu yıl allah yardımcımız olsun ligde kalalım yeter......
Bu yazıyı yazan varolsun Göksel abi adem abi sizde sagolun Telattan ne farkınız kaldı ?
mermı kenan , gercekten eskı demırsporluya benzıyor, cunku eskı hatıralarımızı bılıyor, gercekten ayıp etmış,
Murat bey, gazetecilik mesleğinin ne olduğunu anlattı bize. araştırıp gercekleri anlattığın için eline sağlık. Bu yazıların, araştirmalin devamını diliyorum. Forma satışlarının geliri niye Şimşekler grubuna kalıyor? O forma ve lisanslı ürünlerimizin satış geliri niye Demirspor klubumuze kalmıyor? Niye şimşekler grubu bundan rant elde ediyor? Böyle bir rezil düzen olmaz. Klüp sevgisi parayla satılmaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tuncelın transfer ettıgı profesor, ıbrahım anlaşı da muayene etmelı, sıcaklar ıyıce başına vurmuş, ıbrahım anlaş ıcın, care profesor.
kale arkası kardeşim ben ayıp edecek birşey yazmadım adem atılganla diyarbakırda kayseride olaylarının içindeydim ben rahmetli kebapçı doganlarla ebeş orhanlarla gökmenlerle sarı ertanla amigo mehmetle özcanla duranlarla çok maçlar seyretik çok deplasmanlara gitik bizlerde kagtan gazetelerden konfetiler yapıp maçlara getirdik fakat kimseden bir mefaat beklemedik deplasmanlara giderken kendi paramızl otübüs tutar durumu olmayan arkadaşların parasınıda kendi aramızda toplar onlarıda beraber götürürdük bunların içinde ibrahim anlaşta varı yani lastikçi ibo bakıyorumda bazen ibrahim anlaşı burdan eleştirenlar oluyor keşke her ads li ibrahim anlaş gibi takımı camiayı onun sevdigininin yarısı kadar sevseler yurup kırmak yakıp geçmek ads li olmak degildir camiasına reklerine sahip çıkan çıkarı için koşmayan her ads liyim diyenlere saygılar sunuyorum..
mermı kenan, benı eskı gunlere göturdun be, evet lastıkcı ıbo da vardı, dıyarbakır macını unutamıyorum, adem başkan bızı beledıye otobuslerıyle maca göturduydu, ıkı bır maglupolduk, hurbeş mehmet, buyuyuk orhanın agzından burnundam kan gelıyordu, gurcana ıkı kez penaltım attırdılar, ondan sonra on bın kışı yuruyuş yapmıştık, adem başkan nerede ya.. bunlar kım şimşekler gurup lıderıymış, adsd dernrgıymış, eskıden dernek falan, lıder falan farmıydı, aslan gıbı gokmen vardı, cebınden para harxcardı, şimdıkıler hep cepcı, sagoalasın b e mermı kenan bana eskılerı yaşattın.
Ahmet atlı kardeş mutlu olduğuna sevindim beliki sende eskilerdensin nerde o günler birde ads li Azrail arkadaşa bizler varken ads mize birşeyler yapamazlar bırakın onlarda mutlu olsunlar bak çiçek tutmaya başlamış eleri onlarda öyle mutlu oluyorlar ....

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor