Yapay zekanız batsın!

Geçen sezon Adana'da oynanan ve Ali Şansalan'ın skandallara imza attığı Adana Demirspor-Beşiktaş maçı hala akıllarda yer edinirken, yine bir Beşiktaş-Adana Demirspor karşılaşmasına atanması tepki çekti. 

Beşiktaş-Adana Demirspor karşılaşmasına Ali Şansalan'ın atanmasına tepkiler sürerken TFF'den jet hızıyla açıklama yapıldı. 

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi,
"Spor Toto Süper Lig'in 16. hafta karşılaşmalarında görev yapacak hakemler Dijital Atama Yöntemi ile belirlendi.
Yardımcı hakemler de yine Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında olduğu gibi algoritma (Dijital Atama Yöntemi) ile atandı."

Yorumlar

Ya ne yapay zekası Allah aşkına dünya kupası arasında Tff yeni kararlarini açıklamıştı zaten yok hakeme itiraz eden yanına gelen her oyuncu Kart görecek konuşan kim olursa ceza alacak yöneticiler ceza alacak vs. Bu şu demek maç sonuçları bizim istedigimiz gibi olacak konuşan olursada ceza veririz. Gerçekten rezillik artık.
Mesele orta hakemler değil,VAR hakemleri..Var'a yabancı hakem getirin bakalım kukla orta hakemler ne yapabilecekler??..:)))))
Yapay zeka ile 23 hakem içerisinde atama yapıyorum demek safları kandırmaktır. En eski programlama dili olan basic ile küçük bir program yazmak hakem atamaları için yeterlidir. Eğer hakemlerin tüm özellikleri verdiği kararlar maç maç giriliyor ve sayısallaştırılıyorsa tamam. Amma velakin o zaman da bu hakemi verdiği kararlardan dolayı yapay zeka bizim maça atamaz. Kimi kandırıyorsunuz. Yapay zeka ha!
Yapay zeka bu kararı alsa bile sen insan aklıyla devreye gireceksin bu hakemin Demirsporla husumeti var doğası gereği adil olamaz diyeceksin kimi kandırıyorsunuz sevgili federasyon yöneticileri?

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana DemirsporBeşiktaş