UEFA'dan Demirspor'a 1 yıl men

UEFA, vadesi geçmiş ödemeleri nedeniyle Adana Demirspor'a Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası verirken Galatasaray'ı da 30 bin avro para cezasına çarptırdı.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), 2023-2024 sezonuna ilişkin vadesi geçmiş ödemeler takibini tamamladı.

Adana Demirspor ve Galatasaray'ın da bulunduğu Avrupa'dan 13 kulübe; çalışanlarına, diğer futbol kulüplerine ve vergi dairelerine olan vadesi geçmiş ödemeler varlığı nedeniyle disiplin cezası uygulandı.

Kurul; Adana Demirspor ve Galatasaray'ın dışında Auda ve Riga (Letonya), Braga, Porto ve Vitoria (Portekiz), CSKA Sofya (Bulgaristan), Dinamo Tiflis (Gürcistan), Ordabasy Shymkent (Kazakistan), Partizan (Sırbistan), Real Betis (İspanya) ve Shakhtyor'a (Belarus) disiplin tedbiri uyguladı.

Cezalar belirlenirken 2023-2024 sezonunda vadesi geçmiş ödemelerin yanı sıra ağırlaştırıcı ve hafifletici faktörler de dikkate alındı.

Söz konusu 13 kulüpten Galatasaray'ın da dahil olduğu 11 kulübe para cezası verilirken Adana Demirspor ise gelecek 3 sezon içinde UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması durumunda cezasını çekecek.

Shakhtyor da Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası ile 1 milyon 10 bin avro para cezası aldı. Porto, CSKA Sofya ve Vitoria kulüplerine ise Avrupa kupalarından ertelemeli 1'er yıl men cezası verildi. Bu 3 kulüpten Porto, yaptığı ihlali 2, CSKA Sofya 3, Vitoria ise 1 sezon içinde ortadan kaldırdığı takdirde men cezası uygulanmayacak.

Öte yandan, Porto 1,5 milyon, CSKA Sofya'ya 450 bin, Vitoria'ya 200 bin, Dinamo Tiflis'e 80 bin, Braga ve Partizan'a 40 bin, Galatasaray ve Real Betis'e 30 bin, Ordabasy Shymkent'e 20 bin, Riga ve Auda'ya ise 10 bin avro para cezası verildi.

Kurul, Adana Demirspor ve Shakhtyor'un, verilen cezalara itiraz ederek temyize başvurduğunu da duyurdu.

Yorumlar

Önemli değil daha sittin sene Avrupa ile işimiz olmaz zaten :)
Hadi bakalım başkan şakşakçıları bunu da savunun. Seneye küme düşünce hepiniz dönersiniz 3 istanbul takımlarından birine biz yine demirsporla devam. Kravatlılar gider atkılılar hep burada!
demırspor başkanın oyuncagı olmuştur acilen kurtulunması gerekmektedir
Zaten bu durumda ilk 10'a bile giremeyiz. Avrupa defteri artık kapandı. Bir daha zor gibi. Alt yapı mükemmel olmalı. Gelir-gider denk olmalı. Mali ve oyun disiplini olmalı. Allah yolunuzu açık etsin inşallah. Mavi şimşek sana güveniyoruz...
Amötere kadar düseriz sonra kapanırız
Başımızdaki iki şahıstan bir tanesi masada oturmuş zar atıyor zannedersin kumar oynuyor. Diğeride sahada deneme tahtası gibi fırsat bu fırsat deyip taktiksel proje’ler peşinde. Zannedersin yeni öğreniyor. Biri masada diğeri sahada. Etme cahille muhabbet sı…… kiremitle gö. sildirme kestirir. Yeteri bilirseniz, düşün yakamızdan.
Avrupaya ceza önemli değil böyle bir yönetim anlayışı belirsizlik huzursuzluk ne yapılmaya çalışılıyor bunlar asıl tehlike asıl bunlar bizlere en büyük cezadır
Maşallah Bütün basın Adana Demirspor ile uğraşıyor Ayık olalım
aynen basın demirsporla uğraşıyor fifa demirsporla uğraşıyor gerçek değil bu haberler aynen. o kadar oyuncu aslında ayrılmadı bir depoya kitledik yeni sezonda kandırdıık diye çıkartıcaz. ne yaşıyorsunuz siz aga? hiç sormadınız mı kendinize bu adam adanalı değil demirsporla alakası yok ne işi var burda neden bu kadar para harcıyor diye? bi köşeye ayrılan konsorsiyum parası bitti kişiler kendi reklamlarını pr'larını yaptı bitti. karşıyaka da zamanında böyle olmuştu açın bakın başkanı napmış kulüp ne halde... çok mu saf bir taraftarımız var görüneni görmek mi istemiyorsunuz anlamıyorum. başkanın dilinden düşmeyen ''bir büyüğüm emretti demirspora başkan oldum'' lafı düşünülmeli araştırılmalı! o emri veren büyük her kim ise babasının hayrına demirsporu sahiplendirmedi o harcanan paraların nerden geldiğini birazcık düşünerek çok kolay bulursunuz. siz murat sancak kendi servetini harcıyor mu sanıyorsunuz cidden? giderin gelirinden çok olduğu bir şirketi kim neden ister adana ve demirspor ile alakası olmayan siirtli bir fenerbahçeli adam ya hiç mi mantık kullanmıyorsunuz bu kadar mı başarı odaklısınız bu kadar mı başarıyla uyuşup güce kendinizi bıraktınız?

Yeni yorum ekle