"Taraftar Taha'yı çok sevecek"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, HaberADS'ye takımın son durumunu, yeni transferleri ve takımın şampiyonluk şansını değerlendirdi. 

"İyi bir kamp dönemi geçirdik" 

Mustafa Uğur, çok iyi bir hazırlık devresi geçirdiklerini kaydetti. Kamp boyunca iki maç yaptıklarını aktaran Uğur, "Öncelikle takımım sezon öncesi Bolu'da çok iyi bir kamp dönemi geçirmiş. Sezon içerisinde gördük. En az sakatlık yaşanan takımlardan birisi bizdik. Antalya Kampında Torku Konyaspor ve Gaziantep BŞB maçlarının tamamında iyi şeyler yaptık. Bugün oynamamız gereken Ankaragücü maçı ise yağmur ve soğuk havadan dolayı iptal edildi. İki hazırlık maçında bütün arkadaşlarımıza şans verdik. Bütün futbolcularımız çok özverili çalıştılar, hepsinden memnunum. Gökhan Kaba'nın sakatlığı düzeldi ve takıma katıldı. Bütün oyuncuların katılımı iyi olduğunu düşünüyorum. Bu kampın çok faydalı olduğuna inanıyorum. " dedi. 

"Taraftar, Taha'yı çok sevecek" 

Adana Demirspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, transfer döneminde kadroya kattıkları Taha Yalçıner'in kısa süre içerisinde taraftarın sevgilisi olacağını belirtti.  Taha'nın taraftarının sevgilisi haline geleceğini ifade eden Uğur, "Taha benim eski oyuncum. Kendisini aradım Adana Demirspor'a gelmek ister misin dedim. Hiç düşünmeden evet dedi. Eminim Taha, taraftarlarımızın sevgilisi haline gelecek. Taha ile anlaşmamızın nedeni onun bize büyük katkı sağlayacak olması. Çok yetenekli bir isim. Ayrıca takımı için savaşan biri. Bize büyük güç sağladı. 5 Ocak sakinleri onu takdir edecektir." şeklinde konuştu. 

"Luiz Eduardo'nun son vuruşları çok iyi" 

Yeni transferlerden Luiz Eduardo'yu da değerlendiren Mustafa Uğur, "Eduardo'yu Juninho tavsiye etti. Kampa katılana kadar sadece videolarını seyrettim. 2 gündür bizimle idmanlara çıkıyor ve çift kale maçlarda daha yakından gördüm. Son vuruşları çok iyi bir oyuncu. Rakip defansı rahatsız edici. Juninho gibi hızlı değil ve Gökhan Kaba gibi pivot santrofor değil. İkisinin arasında bir oyuncu" dedi. Demirspor'un forveti kim olur şeklinde sorduğumuz soruya, Mustafa Uğur, "Bildiğiniz gibi Gökhan Kaba bir sakatlık geçirdi. Kamp boyunca tüm antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında yer almasına rağmen, henüz sakatlığı tam atlatamadı. Hücum hattını güçlendirmek için Eduardo'yu aldık. Seçim yapmak için erken. Hangisi daha iyi olursa formayı o alacak" şeklinde cevap verdi.

"İlk 2'de yer alırsak kimse şaşırmasın" 

Adana Demirspor'un şampiyonluk şansını değerlendirmesi istediğimiz Mustafa Uğur, "Ben tedbirli bir adamım. Demirspor'un ilk hedefi şuan ki konumunu korumak ve ilk 6'nın içerisinde yer almak. Ligde tüm takımlar yaptıkları transferler ile güçlendi. 2.yarı çok zorlu maçlar bizleri bekliyor. Kamp döneminde inancım arttı ve sezon sonunda ilk 2'de yer alırsak kimse şaşırmasın" dedi. 

HaberADS ÖZEL

Yorumlar

Tahayı öyle çok sevdikki son 6 maçta sadece 3 puan aldık 15 puan kaybettik.
ilk 2 yi bir tarafa bırak playoffu zora soktuk sen neyden bahsediyon mustafa uğur
hihihihihii vah musrafam vaaahhhh öyle sevdikki nüfusumuza alasımız geliyor. ey allahımya.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor