PFDK, Adana Demirspor'a ceza yağdırdı!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) aldığı kararlar açıklandı. Adana Demirspor'a ve Başkan Murat Sancak'a ceza yağdırdı.

Yapılan resmi açıklamada, 

Fenerbahçe maçında deplasman tribününde yer alan Adana Demirspor taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN KUZEY G ve H bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada Adana Demirspor başkanı MURAT SANCAK'ın, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-b maddesi uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. 

Fenerbahçe'ye de ceza verildi

FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 22.08.2022 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-ADANA DEMİRSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KUZEY TRİBÜN C, D, E, L, FENERİUM ALT AVİS TRİBÜN B, C, D, SPOR TOTO TRİBÜN E, F, M, N bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, karar verilmiştir.

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.

Yorumlar

Federasyondan isimler değişiyor ama başkana yapılan tarife değişmiyor. Adam.ne dedi ki 45 gün ceza yedi.ben konuşmalarını dinledim. Kasıma kadar konuşmayacak hakemler hakkında dedj.bu yuzden mi ceza aldı. Bi de 45 gün nedir ya. Ya bu baskan size ne kadar söylese azdır bence
Başkana verilen ceza tamamen haksız bir cezadır yalnız bu cezaya sebep başkana maçtan hemen sonra uzatilan mikrofonlar başkanımda sagolsun tepkisini gösteriyor bundan sonra başkanı maçtan sonra bu ortamdan uzaklaştırmak olmalı diye düşünüyorum
Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah. İnsafsızlar bazı başkanlar tehtit ediyor,bizim maçlara istemiyoruz deniliyor.Ama onlara hiçbir ceza yok. Bizim Başkan sırf adalet istedi diye 45 gün ceza veriliyor insaf be. Dünyanın hiçbiri ülkesinde böyle bir kanun yok.Sırf Başkanı yıldırma politikaları diye düşünüyorum. Kırmızı karta ağır ceza 2 maç ,karşı tarafın yaptıklarını hiçbir sarı kart bile verilmiyor çünkü İstanbul fobisi böyle istiyorlar. Bu benim şahsi fikrim. Sayğılar
Başkanı yeri geldiğinde nezaket çerçevesi eşliğinde eleştiriyoruz,yeri geldiğinde de aslanlar gibi savunmasını biliriz..Ülkede adalet diye bir kavram olsaydı,BJK başkanına 10 misli ceza gelirdi..Ne dedi ki başkan..Ne yani dünya kadar paraları hibe ettiği kulübünü hiç mi savunmayacak??..Bir de Sn.SANCAK'a karşı sanki bir tim kurulmuş gölge gibi izliyorlar..Federasyon Bşk.iyi dedik o da ortama ayak uydurdu anlaşılan..Ayıptır,günahtır..Forza Murat SANCAK,Forza ADS..
Bu ceza az olmuş en az 365 gün hak mahrumiyeti 1 milyon TL para cezası verilmesi gerekirdi
Belhanda korner atışını yaparken sahaya çakmak yağdı başka kulup yapsa sahası komple kapanırdı.ya sizde kafanıza bi şey gelirse atın kendimizi yere ceza alsınlar.biz ne sahada ne masada bu ist ağalarıyla baş edemiycez belli varsa yoksa fb gs beşk bizden 5 dk onlardan günlerce bahsediliyor.bırakın kendileriyle oynasınlar nedir bı figüran takım muammelesi sanki bana şampiyonlar şigi kaldıyorlar.başarıları ortada .sırf tv yayını geliri için lig onların üzerine kurulmuş .yazıklar olsun.

Yeni yorum ekle