Montella'dan Hulk, Luis Suarez ve Gomis açıklaması

Adana Demirspor'da Vincenzo Montella'dan transfere dair özel açıklamalar geldi. Montella, adı bir süredir Adana Demirspor ile anılan Hulk, Luis Suarez ve Gomis konusunda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. 

Adana Demirspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından 2021 yılında takımın başına geçen İtalyan çalıştırıcı Vincenzo Montella, Sabah'ın sorularını cevapladı..

Adana Demir'e sizi getiren şey neydi?

"Her zaman meydan okumak güzeldir. Hocalar genelde geldikleri yerde bütün detaylara bakar. Başkanımızla ikinci kez bir araya geldiğimizde doğru bir zamanda ve şekilde teklifin geldiğini de gördüm."

Adana Demirspor'u ilk ne zaman duydunuz ve takip etmeye başladınız?

"Balotelli'nin transferiyle takip etmeye başlamıştım. Sonrasında ilk buluşmamız ağustos ayının sonlarına doğru asbaşkanımızla oldu. Metin Korkmaz başkanımızla buluşup, konuştuktan sonra daha detaylı takip başladı."

Geçen sene ligi 9. bitirdiniz. Bu sizin ve Adana Demirspor için bir başarı mı?

"Genel olarak başarı olduğunu düşünüyorum. Buraya geldiğimizde takımımız sondan birinciydi. Güzel ve muazzam anlar yaşadık ama sezon finalinde devamını getiremedik. O biraz leke gibi kaldı."

Bu sezon zirveyi zorlayan bir Adana Demirspor görüyoruz. Başarı nasıl geldi?

"Birçok detay var. Bunlardan ilki devamlılık. Aynı hocayla ikinci sezonu geçirmek futbolcular için de bir avantaj. Aynı futbolcularla devam etmek de hocalar için bir artı. Geçen sene yaşadığınız bazı hataları önceden sezebiliyorsunuz."

Hangi galibiyet sizi mutlu etti? En üzüldüğünüz maç hangisiydi?

"Geçen seneki Galatasaray galibiyeti, Fenerbahçe'yi evinde yenmemiz, Giresun maçında 90+3. dakikada 1-0 galip geldiğimiz maç bizi çok mutlu etti. İlk maçımızda Karagümrük'e yenilmek üzücüydü."

"HİÇBİR HOCAYLA REKABET İÇERİSİNDE OLMADIM"

Jorge Jesus büyük bir tecrübe. Fenerbahçe'ye de farklı bir hava kattı. Aynı ligde rakip olmak nasıl bir duygu?

"Hiçbir zaman hiçbir hocayla rekabet içerisinde olmadım. Hep kendimle rekabet ediyorum. En iyisini yapıp gelişmek en büyük hedefim. Bunu yapabiliyorsak, bizden mutlusu yoktur."

Gomis, Hulk ve Suarez'in adı Adana Demirspor ile anılıyor. Var mı böyle bir girişim?

"Futbolcuları değerlendirirken geçmişte neler yaptıklarına değil, gelirlerse bize nasıl katkı sağlayacaklarına bakıyorum.

"İsimler büyük de olabilir. Geçmişi önemli değil."

"BELKİ BİR GÜN İNGİLTERE..."

Son 6 haftada sadece bir kez kazanıp 5 beraberlik aldınız. Bu seriyi neye bağlıyorsunuz?

En beğendiğiniz hocalar kimler? Onların özelliklerini alır mısınız?

"Her teknik adamın farklı bir futbol görüşü var ve onu sahaya nasıl yansıttığı önemli. Bazen başarılı bir hoca başka bir takıma gittiğinde aynı başarı gelmiyor. Çünkü futbolun gerçekleri de işin içine giriyor. O yüzden birini kopyalayamazsınız. Kendi düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yansıtabildiğinizde başarılı olabilirsiniz. Ben yıllardan beri Spalletti ismini söylerim. Son zamanlarda artık herkes 'Spalletti' diyor. Klopp'u da Pep Guardiola'yı da severim."

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor