"Kalp kırıklığı hayal gücünün ötesinde"

Adana Demirspor'un başarılı çalıştırıcısı Vincenzo Montella, ülkemizde yaşanan depremi İtalyan basınına anlattı. Montella, depremin ardından futbola devam etmenin zorluğundan bahsetti.

Türkiye'nin yüreği meydana gelen depremlerle yandı. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

10 ili etkileyen depremde binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti.

Yaşanan bu depremi en derinden hisseden yerlerden olan Adana'nın takımı Adana Demirspor'un teknik direktörü Vincenzo Montella, yaşanan deprem hakkında La Gazzetta dello Sport'a bir röportaj verdi.

"Kıyamet"
İtalyan teknik adam şunları söyledi:
"Kıyamet. Oyuncuların düşünceleri sürekli deprem bölgesindeki insanlarda. Biz profesyoneliz, biraz dikkat dağıtmak istiyoruz ancak ligi oynamak da çok zor."

"Sizi temin ederim kalp kırıklığı hayal gücünün ötesinde"
Vincenzo Montella, ayrıca şu şekilde konuştu:
"Hükmen galibiyet almak, ligi durdurmak, bunların olanlara kıyasla önemsiz olduğu açık. Yıkılan aileler, çocuklarının yasını tutan ebeveynler, yetim kalan çocuklar, bir ömür fedakarlık yaparak biriktirdiklerini birkaç dakika içinde kaybeden insanlar... Sizi temin ederim kalp kırıklığı hayal gücünün ötesinde."

Yorumlar

adam gibi adamsın sen be bu ülkeye gelmiş geçmiş en karakterli teknik adamsın bir gün seninle tanışmayı çok isterim
İnsanlık abidesi: VINCENZO MONTELLA..ADS taraftarı her daim seninle gurur duyacak:)))
helal hocam sana seni seviyoruz.arkadaşlar yapılan transferler hakkındada konuşmak gerekirse devre arası kolay kolay kimse iyi futbolcusunu çok maddi zorlugu düşmedigi müddetçe bırakmaz gelen transferler yetenekli ise zaten kendini ispatlamak için mücadele edecektir bilemezsiniz belkide çok iyi oynayacaklar hiç transfer yapamasak daha kötü idi çok büyük topçu getirirsin oynamaz yararlı olmaz bu transfer birazda şanstır transfer iyidir adam takıma adapte olamaz oynayamaz buda olabilir.benim tek eksik gördügüm yer kaleci birde kaleci alınmalıydı yedek kalecilerimiz ne kadar faydalı bilemiyorum iyi bir yedek kaleci transfer edilebilirdi.yok bizim yedek kaleciler iyi ise onada gerek yok

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor