"HEDEFE KİLİTLENMİŞ BİR DEMİRSPOR OLACAK"

Erman Özgür, Lokum FM'de sezonun ilk devresini ve takımımızın genel durumunu değerlendirirken antrenmana çıkmama olayını da anlattı. Sözlerine ligin ilk devresini değerlendirerek başlayan Adana Demirsporumuzun kaptanı Erman Özgür, "İlk devreyi iki periyotta incelemek gerekir. İlk 5 hafta ve Mustafa Hocamızın göreve gelmesinden sonraki bölüm olarak. 5 haftalık bölümde  yeni bir araya gelmiş bir takım, ligin başlamasına 1 gün kala hoca değişikliği ve yönetim-taraftar arasındaki olaylar vardı. Bunların sıkıntısını kendi içimizde çok yaşadık. Fakat Mustafa hocamızın gelmesi ile lige bakışımız tamamen değişti. Bizi değerlendirenlerin son 12 maçımızı baz alması gerekiyor. 8 galibiyet 1 beraberlik aldık ve başarılı bir ilk dönem geçirdik. Fakat bu işlerin sonunu getirmeden, geçirdiğiniz ilk yarının pek bir önemi yok. Ben ilk yarı başarılı olduğumuzu düşünüyorum" ifadelerini kullandı 

"Büyük bir kriz çok kısa bir sürede çözümlendi"

Kaptan geçen hafta yaşanan maddi sıkıntılar sonucu antrenmanlara çıkmama olayını da anlattı. Erman Özgür şunları söyledi, "PTT 1. Ligi'nde maddi sıkıntının olmadığı kulüp neredeyse yok. Bu gibi sıkıntıların sonucunda futbolcular bir tepki verir, yönetim bir tepki verir. Ancak bu tepkilerin sonucunda anlaşıp lige dönmek çok önemli. Biz bunu başardık.  Bugün ne oyuncular hakkını aradığı için kızabilir nede yönetime kızabilir. Ben daha önceki yönetimden gelen borcu gördüğüm için yönetimimize bir şey diyemem. Ben kaptan olarak arada arabulucu olduğum için kimseyi savunamam. Futbolcular da yönetim de bir takım fedakarlıklar yaptı. Çok büyük bir kriz çok kısa bir sürede çözümlendi. Artık Adana Demirspor ikinci yarıda maddi sıkıntılar yaşanmayacak. Yönetimimiz iyi bir ödeme planı sundu" 

"Hedefe kilitlenmiş bir Adana Demirspor olacak" 

"Başarılı bir oyuncu grubu maddi olarak hakkını aradı ve doğal olarak taraftarlarımız endişelendi. Artık bu sıkıntıları arkada bıraktık ve hedefe kilitlenmiş bir Adana Demirspor olarak ikinci yarıya başlayacağız. Bu krizin aşılmasında Başkanımızdan, hocamıza ve futbolcu arkadaşlarımıza herkesin iyi niyeti var. Huzur içinde herkes ikinci yarıya hazırlanacak" 

"İntikam tarzı ile hareket edip oyuncu gönderme bizim yönetimimizde olmaz" 

Program sunucularından Reşat Yılmaz'ın aldığımız duyumlara göre antrenmana çıkmama bazı futbolcuların başına patlayacak gibi, devre arasında bazı oyuncular ile yollar ayrılacakmış. Yorumuna kaptan Erman Özgür, "Ben yönetimimizle ve hocamızla sürekli diyalog halindeyim. Futbolcuların grup olarak hakkını arama şansı çok az. Neredeyse verebilecekleri tek tepki budur. İntikam tarzı ile hareket edip oyuncu gönderme bizim yönetimimizde olmaz. Yani, bunlar bize sıkıntı çıkardı gönderelim bunları gibi bir düşünce asla yok. Biz bu tepkiyi verdikten sonra yönetimden ters bir tavır olmadı bize. Çok düzgün bir diyalog ile çözdük bu olayı. Zaten göreceksiniz alınan kararları yakında" şeklinde cevap verdi.

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor