Ertaç Özbir’den akılalmaz hata

Süper Lig’in 6. haftasında Adana Demirspor İstanbul’da Kasımpaşa’ya konuk oldu. Ligin flaş takımlarından biri olan Adana Demirspor zorlu deplasmanda ilk yarıyı 1-0 geride kapattı.

Adana Demirspor’da 19. dakikada kırmızı kart gören 33 yaşındaki kaleci Ertaç Özbir’in hatası gündeme oturdu. Golsüz eşitlikle geçilen dakikalarda Kasımpaşalı Yasir’in savunmadan uzaklaştırdığı topta kalesini terk eden Ertaç Özbir, neredeyse orta sahaya kadar gelerek topa müdahale etti.

Konsantrasyonunu kaybeden tecrübeli kalecinin topa yaptığı vuruş kısa düşünce Kasımpaşalı Mortadha Ben Ouanes’in önünde kaldı. Ben Ouanes kalecinin önde yakalanmasını fırsat bilerek kaleye doğru aşırtma bir vuruş yaptı ve Ertaç Özbir topa elleriyle müdahale yaparak büyük bir hataya imza attı.

Ceza sahası dışında topa elle dokunan Özbir kırmızı kartla oyundan atıldı. Adana Demirspor’da yapılan bu hata sosyal medyada da gündeme oturdu. Süper Lig’den 150’den fazla maça çıkan 33 yaşındaki kaleci Ertaç Özbir’in topa alanı dışında elle dokunması ‘büyük amatörlük’ olarak değerlendirildi.

Yorumlar

Her zaman söylerim çok iyi bir kaleci değil eninde sonunda olacaktı bu bence gitmek istiyor
sen ertaç gibi kaleciyi bulmuşsunda bunuyorsun kazma bu ülkede onun gibi kaç tane kaleci var ne var adam bir hata yaptıysa
He ..... he
Vay vay vay. .Bulunmaz Hint kumaşı sanki..
Yaptığı hatayı mahalle maclarindaki kaleciler yapmaz
Kısaca saatli değil saatsiz bomba. Ne zaman patlayacak bilinmez. Bundaki özgüven dünyada hiç bir kalecide yok
Var kolombiyalı higuhita
Teyyare kendini vader sar mı his ettin bir an vedat var ken neden neden sen sen yada alt yapı daki oyuncularmız varken sen yada diğer topçu birliği arızası yüzünden biz acı çekiyoruz bu ads ne zaman önem verecek bu alt yapı oyuncularına bir ara alt yapı oyuncuları ile sahaya çıkmış galip gelmiştik hatırlıyorum eğer montella ve Samet hoca gitmeseydi hazineler çıkardı piyasaya ...
Bıraksa belki Semih kurtarabilirdi veya gol olsun n'olacak
Neyse güzel bir vesile oldu. Azeri kaleci cok daha iyi
Halı saha maçında bu hareketi yapsan haftaya çağırmazlar seni. Akıl almaz hata ha. Akıl var mı ki akıl alır hata yapsın. Geri zekalı sende !!
Bilerek bu kırmızıyı almanın izahatını sen yap Ertaç yeğen üstelik maç 0-0 iken..Üzücü cümleleri biz kullanmayalım . Bu hareketi yapan bu takımın kalecisi olamaz bu saatten sonra yolun açık olsun..
Bunu yapan her hatayı yapar. Sanki yeni futbola başlamış ilkokul öğrencisi gibi. Cezasını çekmeli. Basit bir olay değil.
Herkes hata yapar bir hatayla Ertaç'ıyargılayıp kaybetmiyelim unutmayalım Milli takıma seçilip Demirsporumuzu onurlandigini inşallah tekrarı olmaz
Duygusallığı bırakın artık kardeşim..Burası ADS..Uganda'nın amatör takımı ile karıştırmayın artık..Bunun sonu malum..
Lakayt tavırları riskli hareketleri herzaman yapıyordu bir gün takımı yakacağı belliydi şimdiye kadar yakmaması rakiplerin beceriksizligindendi ayrıca bu sene berbat dercede kötü ve formsuz
Ertaç bence oldukça iyi bir kaleci,tek eksigi,topu oyuna sokma konusunda en büyük dikkatsiz,riskli kalecisidir.Buna da çözümü hoca bulmalıdır,bu güne kadar çözüm bulamayan hocalar da sorumludur.
33 yaşından sonra mı öğrenecek kardeşim??Burası Siirt Petrol Spor mu?!?
Bu ertacin bizi bir gün yakacagini adim gibi biliyordum gecen sene bjk macinda baraj yaotirmadi golu yedi kaybettik bu mactada topu her kaleci gibi normal uzaklastirsa hiç birşey olmazdı abi ortasaha oyuncusu ya pas verecek stamboliye ne demeli güya tecrubeli 35 yaşına gelmiş yaptigini çocuk yapmaz bu maç % 50 ertaça % 30 stamboliye % 20 de kartkolik belhandaya yazar

Yeni yorum ekle