EMRE BALCI'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

Emre Hasan Balcı, ayrılış süreci ve kulüp içinde yaşananlar ile ilgili Lokum Fm'de çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasına ayrılmasından dolayı üzgün olduğunu söyleyerek başlayan Emre, "Bazı olaylar yaşandı ve bunun sonucunda bazı suçlamalarda bulundu yöneticiler. Ayrılırken de bana söyledikleri hocanın beni istemediğiydi. Ardından ben Mustafa hoca ile konuştum. Hocam olayın öyle olmadığını ve yöneticilerin beni istemediğini söyledi. Kendileri karar verdi. Neden ben? Biz hakkımızı savunduk futbolcular olarak. Ele başı olarak beni gördüler. Takımdan ayrılırken yönetimden bazı kişiler bana, Neden hep sen konuşuyorsun? Neden diğerleri susuyor? dediler. Bende ben hakkımı aradım dedim. Bana topunu oynayacaksın, susacaksın dediler" dedi. 

Adana Demirspor'dan ayrılırken alacaklarının bir kısmını bıraktığını belirten şampiyon futbolcu, "Yaşanan olaylardan sonra, hocam ile görüştüm. Yönetimin beni istemediğini ve daha fazla durmanın bir anlamı olmadığını söyledi. Ayrılırken 39 bin TL çek aldım ve 50 bin TL paramı bıraktım. Ben konuşurken cümleleri seçerek konuşuyorum. Arkamdan kulübü karıştırmak için konuşuyor demesinler diye. Hemde orada arkadaşlarım var" ifadelerini kullandı. 

Takımın içinde kalması gereken bilgileri dışarı aktardığı şeklindeki iddialara Emre şu şekilde cevap verdi, "Sezon başında Önder Serin geldi bana, neden sağda solda konuşuyorsun dedi. Bende kimle konuşuyormuşum diye sordum. Bana Abdullah Ay dedi. Ben ilk defa söylüyorum. Abdullah Ay ile hayatımda bir kere konuştum. O da beni Optimum'a kadar bıraktı o. Hatta o zaman bana Abdullah Ay sordu, yanlış mı yazılar yazıyorum. Bende o zaman dedim ki, beni bunlar buraya getirdi. Doğru veya yanlış bir şeyler demeyim ama bunlarla uğraşma istersen, yoksa sen kötü olursun. Başına bir şey gelir. İçlerindeki hainler dışarı aktarıyor. Başkalarından biliyorlar. Zaten onlara da inanan kesim belli" 

Ramazan Çimen'in geçen haftaki sözlerine de cevap veren Emre, şu ifadeleri kullandı. "Geçen hafta Ramazan bey benim gönderiliş şeklimi Fenerbahçe'den Alex'in gönderiliş şekline benzetmiş. Çok alakasız bir durum bu. Alex'i hocası istemedi, benim durumum ise tam tersi. Yönetim ile aramdaki durumdan dolayı bu olaylar oldu. İstenmemem olmam için bir olay yapmam lazım. Ya antrenmanlara çıkmamam, yada arkadaşlarımla ve hocamla problem yaşamam lazım. Bunların hiçbirini yapmadım. Neye dayanarak söyledi bilmiyorum ama bir bahane bulmak istedi sanırım. Ben oynadığımda da oynamadığımda da sorun çıkarmadım. Sahada elimden geleni yapmaya çalıştım. 18 kişilik kadroya giremedim, yine de soyunma odasından çıkmadım. Arkadaşlarımı tribünden destekledim" 

"Herşey Altınordu maçı öncesi antrenmana çıkmama olaylarında başladı" 

Programı sunan Abdullah Ay, "Biz neden gönderildiğin ile ilgili bir araştırma yaptığımızda Gaziantep BŞB maçından sonraki sözlerin ön plana çıktı. O konuşmalar için neler diyeceksin? şeklindeki sorusuna Emre Balcı, "Gaziantep BŞB maçından sonraki konuşmalarımda kesinlikle onlara laf çakmak için değil. Genel anlamda konuştum. Sürekli bize belediye ile ilgili sıkıntılar olduğundan bahsediyorlardı. Bende Belediye Başkanlarımızdan ve şehrimizin büyüklerinden destek istedim. İlk gün bir şey demediler 2.gün bana sen ne yapmaya çalışıyorsun dediler. Bende bir hafta önce Erman abimiz de maddi sıkıntılardan bahsetti. Ben genel anlamda konuştum. Neden alınıyorsunuz? dedim. Bunların problemi bizim geçen sezon ki Altınordu maçı öncesi antrenmana çıkmama olaylarında başladı. Kongreden önce o olaylar fazlasıyla etkiledi onları. Bu yönetim geçen sezon ki yönetimle aynı, kimseyi kandırmasınlar. Biz o dönem bir yazı yazmıştım. 25 futbolcunun tamamı birer cümle yazdı da o yazı oluştu. Hepimiz aynı görüşteydik. Bize karşı hiçbir çabaları olmadı. Bu olayların sonucunda suçlu aradılar ama suçlu kendileri idi" şeklinde cevap verdi. 

"Ercan Albay'dan sonra işler çok değişti" 

Geçen sezon ki şampiyonluğa da değinen şampiyon futbolcu, "Biz geçen sezon bir iyi bir kötü sonuçlar alıyorduk ama hep potadaydık. Bir ara play-offlara kalamama tehlikesi oldu ve Durmuş Ali Çolak istifa etti Ercan Albay geldi. İlk geldiğinde toplantılarda terör estiriyordu. Daha bizleri tanımamasına rağmen çocuğu gibi azarlıyordu. Futbolcular olarak bizde çok şaşırdık. Kendisi de yanlış anlamasın. Fazla zaman geçmeden Ercan Hocamız babamız gibi oldu. O'nunla birlikte her şey çok değişti. Bütün futbolcuların psikolojisinden çok iyi anlıyordu. Bizi inanılmaz derecede motive etti. Yani bir hocadan çok bize liderlik yaptı. Çok farklı bir ruh oluşturdu bizde, sonucunda play-offlara kaldık. Zaten play-offları anlatsam masal olur. Şampiyonlukta yönetimin katkısı olmadı diyemem ama katkısı çok az. Şampiyonlukta, taraftarlar, futbolcular ve Ercan Albay'ın katkısı oldu" dedi. 

"Ercan hocamız bizlere kızdı" 

"Biz geçen sezon antrenmanlara çıkıyorduk geçen sezon, idmanda futbolculardan çok yönetime yakın taraftarlar vardı. Ercan Albay göreve geldikten sonra bir tanesi içeri giremedi. Ercan hoca hatta bizlere kızdı. Bilmem ne derneğiymiş, banane, burası antrenman sahası. Bugüne kadar siz bir şey demediniz mi diye. Biz futbolcular olarak ne yapalım. Sonra beni suçladıkları gibi suçlarlar" 

"O siteye kim nereden verilmemesi gereken bilgileri veriyor?" 

"Bir de ellerinde bir tane site var kafalarına göre yazıyorlar. Biz futbolcular olarak açıklama yapmıyoruz, adamlar bizim ağzımızdan haber yapıyorlar. Sitenin sahibini, editörlerini de tanımıyorum ama yaptıkları haberlere bakarsak bizimle çok içli dışlılar. Ben sezon başında daha anlaştığımı bilmiyorken anlaştılar diye haber yaptılar. Bu yıl için 265 bin TL ye anlaştım. Neredeyse o fiyata anlaştığımı o siteden öğreneceğim. Kim nereden verilmemesi gereken bilgileri veriyor onlara?" 

"Şimşekler Grubu davasında sonuna kadar haklı" 

"Adana halkı ve gerçek Demirspor taraftarı benim içimi dışımı biliyor. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok. Sezon başında Şimşekler Grubu'na kızıyorlardı. Ama adamlar davalarında sonuna kadar haklılar. Futbolcuların kötü niyetli olduğu söyleniyor ya, yöneticiler tarafından. Çaykur Rizespor maçında 2-1 gerideyiz. Tüm stad yönetim istifa diye bağırıyor, küfürler ediyorlar. O sırada top bana geldi ve ben golü attım. Ben veya eskiden gelen arkadaşlarımız kötü niyetli olsak gol atmayız" 

"Protestoya kadar futbolcuların paralarını vermediler" 

"İki hafta önceki protestoya kadar oyuncuların paralarını vermediler. İdmana çıkmayacağımızı açıkladık. Birden hesap numaralarımızı alıyorlar. Biz bu olaya kadar bir kuruş para almadık, prim dışında. Birde şöyle dediler, biz sizin paralarınızı unutmuşuz yanlış plan yapmışız. Yaptığımız toplantıda hepimiz konuştuk. Bende konuştum bana, sen bize yöneticiliğimi öğreteceksin dediler. Yöneticiliği öğretmeyeceğim de sen nasıl benim paramı unutursun. 16. haftaya gelmişiz, daha sana para vermedik mi diyorlar birde. İdmana çıkmazsak taraftarın baskısı artacak. O korku ile bütün paraları ödediler. Protesto etmesek hakkımızı vermeyeceklerdi. Kendi vicdanlarına sorsunlar bu kulübe ne verdik, ne katkımız oldu? dedi. 

"Takımın başarısının temelinde Erman abi var" 

Adana Demirsporun bu sezon ki başarısının temelinde kaptan Erman Özgür'ün olduğunu ifade eden Emre, "Bu takımın başarılı olmasındaki en önemli etken Erman abi. O'na yatıp kalkıp dua etsinler. Yöneticileri felan kimse tanımıyor kulüpte. Tanıdıkları tek kişi Erman Özgür. Herkes O'na güveniyor. O elinden gelen her şeyi yapıyor. Abilik yapıyor, yöneticilik yapıyor. O olmasaydı takım küme düşme potasındaydı" dedi. Emre Balcı sözlerini, "Profesyonel bir futbolcunun böyle diyaloglara girmemesi lazım. Bende girmem genelde. Ama Adana Demirspor inanın kulüplükten çıkmış ve Kurtlar Vadisi'ne dönmüş. Ben olanları söylüyorum. Dışarı bilgi sızdaranlar da kendileri. Kim kimin arkasından konuştuğu belli değil" şeklinde tamamladı.

Yazara ait son köşe yazıları

“Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok”

2 Eylül 2019, Pazartesi 16:46

"Vasat oyunla gelen 1 puan"

25 Ağustos 2019, Pazar 22:37

"Sorun orta sahada"

16 Eylül 2018, Pazar 18:10

"Tadımızı daha fazla kaçırmayın"

2 Mayıs 2016, Pazartesi 15:22

"Hep böyle oynayın"

5 Nisan 2016, Salı 9:17

"Doğru hamleler ve güzel galibiyet"

12 Mart 2016, Cumartesi 9:00

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor