ADANA DEMİRSPOR MAÇINA SORU ÖNERGESİ

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı Pazar günü oynanan ve 3-3 beraberlikle tamamlanan Torku Konyaspor- Adana Demirspor maçında hakemin verdiği yanlı kararlar nedeniyle bir soru önergesi verdi.

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı Pazar günü oyananan ve 3-3 beraberlikle tamamlanan Torku Konyaspor- Adana Demirspor maçında hakemin verdiği yanlı kararlar nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından cevaplanmak üzere bir soru önergesi verdi.

Önergede şu ifadelere yer verildi:

Pazar günü oynanan Torku Konyaspor ile Adana Demirspor maçında hakemin verdiği yanlı kararlar, Konyaspor taraftarını çileden çıkarmıştır. Maçta Konyaspor’un 1-0 üstünlüğü ve baskısı sürerken, 63. dakikada Konyapor’lu Murat Akın'a gösterilen kırmızı kart dengeleri değiştirmiştir. 10 kişi kalan Konyaspor kendi yaptığı hataların da etkisiyle son dakikalarda yediği gollerle berabere kalmıştır. Konya’da 8 yıl önce oynanan Konyaspor-Fenerbahçe maçını yöneten ve 72. Dakikada Anelka’nın bariz bir şekilde elle attığı golü görmeyen ve Konyaspor 2-0 öndeyken, 4-2 yenilmesine bir anlamda sebep olan hakemin, dünkü maçı yöneten aynı hakem olması dikkat çekicidir.

Bu kapsamda;

1) Çok önem arz eden bu maçta, Konyaspor’a karşı sicili bozuk olan bir hakem neden görevlendirilmiştir? Başka hakem bulunamamış mıdır? Bu görevlendirmede özel bir neden ya da kasıt var mıdır?

2) Geçmişte bir kulüp aleyhine skandal niteliğinde karar veren ve adının anılması bile o kulübün ve taraftarlarının moralini bozan hakemlerin, aynı kulübün önemli maçlarına verilmemesi konusunda Türk Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nun hiçbir hassasiyeti yok mudur? Neden?

3) Maçlarda böylesi durumlarda oluşabilecek toplumsal olayların sorumlusu kim olacaktır? Bu konuda hangi tedbirleri almayı düşünüyorsunuz?

 

Yazara ait son köşe yazıları

"Tadımızı daha fazla kaçırmayın"

2 Mayıs 2016, Pazartesi 15:22

"Hep böyle oynayın"

5 Nisan 2016, Salı 9:17

"Doğru hamleler ve güzel galibiyet"

12 Mart 2016, Cumartesi 9:00

"Pes etmek yok"

8 Ekim 2015, Perşembe 9:02

"İnşaallah bu son olur"

8 Ekim 2014, Çarşamba 15:30

"Aman nazar değmesin"

30 Eylül 2014, Salı 16:00

Yorumlar

ya bırak kırmızı kartı mı sıkayet edecen konyalı topcuyu adam oldurmeye teşebbüsten ıcerı almadılarrsa sukredin
TRT Spor programı Hedef Süperlig'de ki yorumcular bile Murat Akın dışarda yapsa adam yaralamadan içeri alırlar dediler. Sen hala neyin peşindesin Sayın Milletvekili ?
sen sabaha kadar soru önergesi versende hakemin maça tesir edecek kararları yoktu.kırmızı karta gelincede ugandaya gitsen bile o harekete kırmızı kart verilir.adam futbol oynamıyor resmen judo yapıyor.Adana DEMİRSPORLUDUR...
DEMİRSPOR BUGÜN 3 3 BERABERE KALMIŞ İSE DEMİRSPORUN İYİ OYNAMASINDAN KAYNAKLANIYOR BEN DEMİRSPORLU OLARAK MİLLETVEKİLİNİ ÖNCE ALLAH SONRA KONYALILARA HAVALE EDİ YORUM
DOĞRU SÖYLÜYORSUN
yapılmış işin davası olmaz başka maça bakın artık :)
etli ekmek kafalı vekil adamın boynunu koparacaktı senın futbolcun,el atmadığınız spor kalmıştı onada bulaştınız nihayet zihniyetsiz adamlar...
ya bunlar seçmenine güzel görünmenin hareketleri sen 87 dakikaya 3-1 galip gir sonra hakem hakında atıp tut
Bırakacaksınız bu ayakları.. Eduardo'ya atılan tekme suratına gelse adamın burnu kırılır be topla alakası olmadan direk tekme atılıyor futbolcumuza çıkmış birde hakemi eleştiriyor herif. Allah bilir maçı bile izlemedi bu milletvekili kim konuşturuyor acaba bunu böyle saçmasapan? Maçı izlese o hareketin ne olduğunu görürdü.
Bırak laf kalabalığını, hakemin siciliymiş falanmış, konyalı oyuncunun gördüğü kırmızı kartı tartışmayı boşver asıl verilecek cezaya bakmak lazım. Bu hareketi yapan adam futbolcu olamaz, gitsin karate yapsın.
sen şükret son dk kornere çıkan topa hakem aut dedi vekil emmi ;)
hakana katılıyorum,öpülmüş gözün davası olmaz :)))
vekile bişi sorcam : hayatında hiç futbol oynadınmı ??? :)
Burda üzerinde durulması gereken sonuç değil, adam haksızda olsa hakkını arıyor takımının ve kamuoyu oluşturuyor, bizim vekillerde misafirliğe gitmiş oraya.
kim lan bu vekil. Hayatında topa vurmamış orası belli de bari tarafsız olsa. Milletvekili tarafsız olur doğru
kırmızı kart mı vermeyecekti hakem. Tff 10 maç ceza vermeli adını bile yazmaya gerek olmayan futbolcuya
Her "bu hakem bizim maçımızı kötü yönetmişti bizim maçımıza atamayın" diyene o hakem atanmayacaksa. Türkiyede tüm maçlar hakemsiz oynanır. Paranla ülke yöneticisi olmuşsun ama düşüncelerinle apartman yöneticisi bile olamazsın.
senin gibi milletvekili olan bir ülkenin geri kalması gayet normal allah milletimize yardım etsin.
adam yanlışta olsa, komik durumada düşse kendi şehri için çalışıyor.
Konya Milletvekili Konyasporun menfeatleri doğrultusunda soru önergesi vermiş,bizim verilmeyen penaltılar için kim ne verdi?Başta klübümüzün basın sözcüleri ve Adana milletvekilleri ne yaptı?Yağmasan bile gürle misali adam gürlemiş ister seçim yatırımı yapsın ister konyasporun menfeatlerini gözetlesin konyaya karşı görevini yapsın.
git vekilligini yap adam gibi...kesin hukumetin vekilidir. topu gorse bomba diye karakola goturur bunlar. utanma kalmamis bunlarda
Sayın vekilim hiç maç izlemiyorsunuz galiba.. Pozisyon çok net kırmızı kart tartışmaya gerek yok

Yeni yorum ekle

Bu formu gönderdiğinizde Mollom (Spam Koruma) gizlilik şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.