İlklerin takımı: Adana Demirspor!

HaberADS ile Adana Demirspor'un geçmişine yolculuk serileri devam ediyor. Bu haftaki nostalji yolculuğumuz 1960 yılında İstanbul'da, Beşiktaş İnönü Stadyumu'nda oynanan Beşiktaş-Adana Demirspor maçı olacak.

1942-1959 sezonları arasında 17 yılda toplam 16 kez Çukurova Bölge Şampiyonu olan Adana Demirspor, 1954 yılında ise bölge şampiyonlarının katıldığı ve Türkiye Şampiyonunun belli olduğu müsabakalarda da başarılı olarak Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Bu üstün başarıları nedeniyle Adana Demirspor, 1960 yılında Türkiye'de bir ilki daha gerçekleştirerek 3 büyük il dışında şuanki ismiyle Süper Lig'de mücadele eden ilk Anadolu takımı ünvanını kazanmıştır.

Ahmet Arıboğan yönetimindeki Mavi-Lacivertli takım Beşiktaş ile oynadığı karşılaşmayı 3-0 kaybetmişti.

Beşiktaş maçı kadrosunda şu isimler yer almıştı;
Haşim Palandöken
Hakkı Ataeri
İhsan Timur
Sırrı Kılıç
Yaşar Kartal
Yaşar Elgin
Cengiz Atahan
Selami Tekkazancı
Atilla Elmas
İlhan Oflaz
Özden Uçal

Haber: Emre Oflaz - Rıdvan Tunç

Yorumlar

Yenilmez Armada !! Yaşatın maziyi o eski günleri
Teşekkürler HaberADS bizi o eski günlere götürdüğünüz için.. Devamını bekliyoruz bunların..
aman haberads bu nostalj olayı çok güzel devam edelim
serdar deliktaş gelecek söylentileri djemba djemba transferleri ne aşamada
yokmu bir transfer haberi ?
DESTEK >> Adana 5 Ocak Stadyumu'nda uygulanan pankart asma yasağı kaldırılsın. https://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCrkiye-futbol-federasyonu-adana-valili%C4%9Fi-adana-emniyet-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-adana-5-ocak-stadyumu-nda-uygulanan-pankart-asma-yasa%C4%9F%C4%B1-kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n-2?utm_campaign=twitter_link_action_box&utm_medium=twitter&utm_source=share_petition#
türkiye tarihinde kıralamıyan yüzme dalındaki rekorlarıda yayınlayın,demirsporumuzun ne büyük camia olduğunu bilmeyenler bilsin.
ÇUKUROVANIN YARİ '' DEMİRSPOR ''
Arkadaşlar neden hazırlık maçı oynamıyor takımımız takım olabilmemiz lazım yeni bi takımız ligede az kaldı
arkadaşlar yönetim ön libero Djembayla para konusunda anlaşamamıştı yönetim iyi bir teklif yaparak transferi bitirmeye çalıştığı söyleniyor inşallah bu transfer olur çünkü bakınmersin karabükten güven varolu aldı şimdi de Adem büyükü transfer etmek istiyorlar buca sporda gökhan kabayı urfa desen onlarda iyi transfer yapıyorlar aynı ankara ve istanbul.B.Belediye spor gibi onun için bizde djembayı ve yerli forveti mutlaka almalıyız

Yeni yorum ekle