Başkanlar

Adana Demirspor kulübü 1940 yılında Esref Demirağ, Hasan Silah, Feridun Kuzeybay, Vasfi Raman, Hikmet Tezel, Seha Keyder, Emin Ersan, Esat Gürkan ve Kenan Gülgün tarafından kurulduktan sonra kulünün ilk başkanlığına Eşref Demirdağ seçilmiştir, 1940 yılından günümüze kadar seçilen kulüp başkanları aşağıda listelenmektedir.

  • 1940 – 1946 Eşref Demirağ
  • 1946 - 1948 Ferruh Tanay
  • 1949 - 1951 Nuri İsman
  • 1951 - 1957 Rıza Demirçeken
  • 1957 - 1961 Kemal Akın
  • 1961 - 1964 Mehmet Ali Tınaztepe
  • 1964 - 1966 Ahmet Kışlalı
  • 1966 - 1969 Mahir Yetik
  • 22.06.1969 - 18.06.1971 Mahmut Karabucak
  • 19.06.1971 - 16.06.1974 Özcan Özler
  • 16.06.1974 - 05.11.1974 Abdullah Öngen
  • 05.11.1974 - 23.11.1976 Fikret Gökçe
  • 23.11.1976 - 11.02.1977 Duran Ulaştırıcı
  • 11.02.1977 - 26.06.1977 Sıtkı Kulak
  • 26.06.1977 - 10.01.1979 Hacı Döner
  • 10.01.1979 - 20.02.1979 Erdinç Menku
  • 20.02.1979 - 18.06.1979 Duran Ulaştırıcı
  • 26.06.1979 - 07.06.1982 Hacı Döner
  • 07.06.1982 - 01.08.1982 Avni Alper
  • 01.08.1982 - 23.10.1982 Müslüm Toprak
  • 23.10.1982 - 10.01.1983 Ataman Fedai
  • 10.01.1983 - 26.07.1983 Mehmet Akça
  • 26.07.1983 - 15.08.1983 Yavuz Doğan
  • 15.08.1983 - 16.08.1984 Erol Erk
  • 19.08.1984 - 19.04.1985 Yavuz Doğan
  • 20.04.1985 - 25.05.1985 Ergin Savcı
  • 25.05.1985 - 28.06.1986 Adem Atılgan
  • 28.06.1986 - 24.09.1986 A. Galip Çalık
  • 24.09.1986 - 16.01.1988 Adem Atılgan
  • 16.01.1988 - 02.06.1988 Muhammet Kaymak
  • 02.06.1988 - 21.09.1988 Nevzat Toplukafa
  • 21.09.1988 - 14.04.1989 Adem Atılgan
  • 14.04.1989 - 01.07.1989 Osman Nuri Doğan
  • 01.07.1989 - 06.12.1989 Fuat Özyardımcı
  • 06.12.1989 - 12.06.1991 Selahattin Çolak
  • 12.06.1991 - 18.06.1992 İzzet Göde
  • 18.06.1992 - 16.06.1993 Ekrem Kandermir
  • 16.06.1993 - 20.06.1994 Selahattin Çolak
  • 20.06.1994 - 15.06.2002 Aytaç Durak
  • 15.06.2002 - 22.04.2004 Mustafa Tuncel
  • 22.04.2004 - 30.06.2004 Nevzat Toplukafa
  • 30.06.2004 - 07.01.2005 Tunder Tatlıdede
  • 07.01.2005 - 22.04.2005 Şaban Baş
  • 22.04.2005 - 15.06.2007 Adem Atılgan
  • 15.06.2007 - 30.07.2008 Mustafa Tuncel
  • 30.07.2008 - 06.01-2009 Mehmet Gökoğlu
  • 06.01.2009 - 14.06.2010 Bekir Çınar
  • 21.06.2010 - 23.03.2012 Mustafa Tuncel
  • 30.03.2012 - 20.06.2012 Mehmet Gökoğlu
  • 27.06.2012-  Günümüz : Önder Serin

 

Yorumlar

Guzel oyun bol golu galibiyet olur insallah

Yeni yorum ekle