"Milli ara iyi değerlendirilmeli"

Bir Adana derbisini daha geride bıraktık. 4 haftalık periyot sonucunda ulusal maçlar nedeniyle lige verilen araya Adana Demirspor yenilgisiz ve 8 puanla giriyor. Ancak bu bizler için yanıltıcı olmasın, bu ligin en zayıf kadrolarına karşı bu puanlar toplanabildi.

Adanaspor karşılaşmasına gelince; Ümit hoca ilk defa sahaya en iyi kadrolarından birini sürdü. Sahaya çıkardığı kadro kanaatimce Demirspor’un en iyi kadrosu. Belki Okan’ın yerine Süleyman düşünülebilirdi. Ancak derbide kaza kurşununa gitmemek adına Ümit hoca daha ofansif olabilecek bir kadroyu tercih etmedi. Özellikle ilk yarıda Adanaspor’un tüm akınları bizim sağ tarafımızdan gelişmesi, bence bu zafiyetin göstergesi olmakla beraber, Okan’ın iyi bir futbol ortaya koyduğunu düşünyorum.

Hafta içinde takıma katılan Chedjou ve Emircan ilk 11’de kendilerine yer buldular. Her ikisi de ortaya koydukları futbol ve gösterdikleri performans ile hazır olduklarını ve takıma katkı koyacaklarını gösterdiler. İkinci yarıda oyuna giren Gökhan İnler’in de hazır olduğu izlenimi yarattı. Dolayısıyla bu üç futbolcunun da takıma katkı koyacaklarını düşünüyorum.     

Gelelim maça ve Ümit hoca değerlendirmemize, sezonu ilk açan takımlardan biri olmamız ve bir ayı aşkın bir süre Bolu’da kamp yapmamıza rağmen, takımın hazır olmadığını, bir futbol şablonu bulunmadığını ve herhangi bir oyun varyasyonumuzun bulunmadığı noktasında Ümit hocaya eleştirim var. Maçın ilk yarısı hazırlık maçı gibiydi. Traore’nin şutu dışında herhangi bir tehlike yaratamadık. Defanstan ve orta sahadan şişirilen toplar, uzun toplarla oynama alışkanlığı ve orta sahada yaratıcı oyuncumuzun olmayışı takımı tıkadı.  

75. dakikada 5 oyuncu değişikliğimizi de kullandık. Futbolcular son 20 dakikayı panik halinde oynadı. Oysa takımdaki bu kadar tecrübeli oyuncuların bulunduğu kadroya küçük dokunuşlarla daha yaratıcı bir oyun çıkarılabilirdi. Sahaya giren Lanzafame, Mehmet Akyüz ile üst üste oynadı kendine yer bulamadı. Bir korner organizasyonumuz ya da serbest vuruş organizasyonunu dört haftadır izleyemedik. Dolayısıyla Ümit Özat’a bu takımı nasıl hazırladığı ve tıkanan oyunları nasıl açacağı konularında sorular sormak gerekiyor.

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

Ümit hoca bu takimin hocası değil, tek yanlış bu teknik adam kapasitesi yok . Takimi hedefe götürecek şampiyon yapacak . Takım ruhunu sahaya yansıtacak birikimli hocaya acilen ihtiyaç var .
Ümit acilen istifa
Katılıyorum. Elinize sağlık.
Bu kadroyu anca yılmaz hoca oynatır. Ümit özatın. Kariyeride kapasiteside yetmez
sayın başkanım allah aşkına göder bu hocayı kurtulalım yoksa sonumuz yine hüsran 4 haftaya bakın en zayıf transfer tahtası açamamış takımlara 4 puan kaybettik bizim deneme yanılma zamanımız yok.hocaya sallıyorlar sanmayın,biz arma aşığıyız ama hatalarımızdan ders çıkarttmamız gerekir diye düşünüyorum.sadece ben söylemiyorum istişarede fayda var çoğunluk olmaz diyor.sesimizi duyun başkanım amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil saygılar sunuyorum başkanım.....
Altay maçı 1 veya 0 çıkar tahminimce inşallah yeneriz tabiki
ümit özata kafayı boş yere takmayın futbolda teknik adamın etkisi çok azdır herşey futbolcularda biter
Gördüğünüz gibi bunu futbol yorumcusu soyluyor taraftar değil. Herkes bu kanaatte zaten. Hoca kurbanı olmayız yazık olur bu emeklere. Geçen yıl Hatay, Erzurum hocasını hemen degistirdiler ve ikiside şuan Süper ligde. Buna göre yönetim değerlendirme yapıyordur. Geç olmadan zamanında müdahale...kadro tamam antrenör???????????

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor