"İyi futbol, iyi sonuç"

Maçın ardından Samet hocanın da dediği gibi, sezonun en iyi futbollarından birini oynadık. 90 dakika boyunca bu ligin en tehlikeli takımlarından biri olan Keçiören’e bir tek pozisyon vermeden maçı tamamladık. Tıpkı Samsun ve İstanbulspor karşılaşmasında olduğu gibi.

Samet hocanın takıma oturttuğu şablon artık yerli yerinde. Sağlam bir defans anlayışı, çok koşan bir orta saha, kanatlardan getirilen toplar ve hepsinden daha önemlisi top rakipteyken yapılan bitmez tükenmez pres. Nitekim son 5 maçta da bir çok kez izlediğimiz gibi, bu maçta da pres sonucu kaptığımız toplarla atağa kalktık ve rakibe pozisyon vermeden 2 gol bulduk.

3 puanın şart olduğu bir karşılaşma oynadık, ancak özellikle son vuruşlardaki beceriksizliğimiz karşılaşmanın tek defosu idi. Santrafordan yoksun bir ilk onbir ve kulübe ile çıktığımız maçta, daha önceden kazanacağımız goller çok farklı bir karşılaşma izlememize neden olabilirdi. Ancak son vuruşlardaki basiretsizlik ve serbest vuruşlardaki yetersizliğimiz halen devam ediyor. Ancak takımın istekli oyunu ve kazanma arzusu bizlere ilerisi için umut veriyor.

Bu karşılaşmada Gökhan İnler ve Volkan Şen’e özel bir paragraf açmak gerekiyor. Gökhan İnler takıma geldiğinden bu yana, Samet hoca ile birlikte daha toparlanmış, takıma ve orta sahaya daha hakim bir oyun anlayışını sahaya yansıtıyor. Karşılaşma boyunca tüm orta sahaya hakim bir oyun sergiledi. Aldığı tüm topları takımı lehine olumlu kullanarak, takımın sahaya yayılmasında da önemli bir rol oynadı. Volkan Şen de benzer bir yapıda, ilerlemiş yaşına rağmen sürati ve patlamalı koşuları ile takıma yararlı oluyor. Gerek Eskişehir maçında gerekse de bu maçta çok kısa süre almasına rağmen skorun belirleyicisi oldu. İleriki haftalarda Samet hocadan daha fazla şans bulacağını düşünüyorum.

Bu ligin en tehlikeli takımlarından birine karşı tüm karşılaşmayı ciddiye alarak büyük bir dikkatle oynadık. Önemli ayaklarımızdan çok takım olarak ön plana çıktığımız bir karşılaşmaydı. Samet hocanın bu oyun anlayışının özellikle deplasmanlarda iyi işleyeceğini düşünüyorum. İlerleyen haftalarda rakiplerimiz puan kaybettikçe bizim önümüz açılacak. Ümitle bekliyoruz.

Murat Hasekioğlu

Yorumlar

Aynen iyi futbol iyi sonuc ama bunu tatlandırmak için akhisar ve altinordu maçlarından 6 puanla dönmemiz.sart.Ben güveniyorum.Samsun ve Altay.bir sefer takılırsa ilk 2 den çıkacağına.inaniyorum
soruyorum şam olmuş gibi sevinen es es nerede rezil olsunlar rezil
İnşallah mersin itmanyurdu gibi kapanıp gider p.. eskişehir. Beter olun amatör küme yolunda sonsuz başarılar y........
mahalle maçlarınızda başarılar kahrolun
eses belasından kurtulduk kahrolsun ads düşmanları
ADS zor maçlarda daha iyi oynuyor. Düşen takımlarla yaptığı maçlar daha sıkıntılı bence. Akhisar maçı Keçiören maçından zor olacaktır. En azından maçların seyircisiz oynanması deplasman kavramını ortadan kaldırdı gibi.
Murat Bey in yorumları tam isabet. Aynı fikirdeyim. Samet Hoca uc futbolculara son vuruşlar konusunda daha fazla ağırlık verecektir sanırım bu maçtan sonra. Bir de Kaptan Gökhan dışında Volkan , Pa dibba , Okan ve Sedat ta terlerini son damlasına kadar akıttılar. Hep öyle devam ederlerse sırtımız yere gelmez.
Murat bey biraz cesur olun, niye santraforsuz oynadık? Araştırın yazın transferlerde dönen dolapları geeçekleri yazın, bu taraftarı aydınlatın. Bu kadar yabancı oyuncu transfer edildi, golcü dediler santrafor diye transfer ettiler. Hepsi fos çıktı. Niye niye?
Maşaallah nazar değmesin takımımıza inşaallah. Daha önce yazmıştım Mehmet Akyüz oynayınca maç kazanamıyorduk yada işimiz şansa kalıyordu. Herkes o gol atsın diye uğraşıyordu ancak olmadı bu sezon kendisi için bitmiştir. Başkasına bu kadar şans verilmedi (lanzafame gibi). Ama geçen sezon ve takıma verdiği emeklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz emeği çok bize. Takım gibi oynuyoruz ancak kalan maçlarımız zor.ilk 3te oluruz ama kaçıncı bitiririz bilemiyorum çünkü diğer rakiplerin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. İnşaallah bu sene ilk iki şans bize güler...
eses gitti kahrolsun ads düşmanları
Es es küme düşmüş beter olsun inşallah birdahada kendine gelemezler. O neymiş şampiyon olmuş gibi sevinmeler vede hareketler. Allah bildiği gibi yapsın.
Halen eskişehire giydirenlere soruyorum sizce eskişehir istediği içinmi 1 puan aldı yoksa adanademirspor istemediği içinmi 2 puan hediye etti ads istese cok farkli skorla kazanırdı bu net
geç bunları hangi takım hangi topcu istemez kazanmayı
murat haseki efendi yine saçmaladın takımın santrforu pa dippa santrforsuz oynamadık transfer edilirkende pa dippa santrfor olarak transfer edildi işinizi biraz dikkatli yapın burası ciddi bir site
oldu baba, eskişehir de dostuz diye bizemaçı verecekti. kardeş siz hangi dünyada yaşıyorsunuz? adamlar maça yatsın istiyorsunuz. zaten zor durumdalar. o zaman düşmesinler diye kardeş takm ads maçı verseydi. abicim oynayamadık ve kazanamadık, adamları suçlayanlar zır cahillerdir diyorum.sizin yüzünüzden dostluklar da bozulur valla..

Yeni yorum ekle