"İyi bir başlangıç"

Adana Demirspor ligin ikinci yarısının başlangıcında Balıkesir’den farklı bir galibiyetle dönüyor.

Bu karşılaşmaya devre arasında kadrosuna kattığı 6 futbolcudan 4’ünü ilk 11’e alarak başlayan Demirspor, oldukça ofansif bir oyun sergiledi. Kanatlarda Erkan Zengin ve Volkan Şen gibi bu ligin üzerinde iki futbolcuya yer veren Demirspor, özellikle ilk yarıda yakaladığı pozisyonları gole çevirdi. Yardımlaşan, paslaşan ve bir makine düzeninde ofansif oynayan Demirspor, ceza alanı içinde becerikli olunca farklı bir skorla evine dönüyor.

En çok merak edilen futbolcumuz, santrafor mevkii için alınan Dibba, 2 gol, 2 asist ile muhteşem bir başlangıç yaptı. Özellikle ilk yarıda defans arkasına yaptığı süratli koşular, boşluk yaratmak amacıyla kanatlara deplase oluşu ve ceza alanı içinde pas oyunu bizlerden olumlu not almasını sağladı. Dibba’dan sonra benim gözüme en çok Hasan Kılıç battı. Takıma ön libero olarak alınan Hasan, oyunda kaldığı süre boyunca defans ve forvet bağlantısını iyi kurdu. Orta alanda birbirlerinin boşluğunu tamamlayan Hasan ve Traore uyumu da son derece olumlu gözüktü. Ancak sakatlanarak oyundan çıkması ise herkesi korkuttu.   

Erkan Zengin hepimiz tarafından bilinen bir isimdi. İlk kez Demirspor forması ile izlediğimiz Erkan, beklentileri karşılayacak gibi. Benim ilk olarak gözüme çarpan Erkan Zengin’in gelmesi ile bizi ilk yarıda tek başına sürükleyen Volkan Şen’in sorumluluğu ve üzerindeki yükü azalacak gibi. Volkan bu sayede geldiğinden bu yana ilk kez bir 90 dakikayı tamamladı. Ayrıca takım içinde sorumluluğu alması da takıma son derece olumlu yansımış.  

Karşılaşma içinde göremediğimiz kaleci Muhammet ve oyun rölantiye alındıktan sonra maça alınan Mehmet Akyüz’ü analiz edemedik. Mehmet Akyüz’ün marka değerini biliyoruz. Muhammed Şengezer hakkında da oyun kurma ve ayak tekniği açısından Türkiye'nin sayılı kalecilerinden olduğu ifade ediliyor. Umarım Demirspor’da bulduğu şansı iyi değerlendirir.

Takımın eskileri de bu karşılaşmada beklenileni verdi. Sadece benim gözüme çarpan sağbek mevkiinde oynayan Vedat Bora oldu. Hangi teknik adam gelirse gelsin, Vedat’dan vaz geçemiyor. Süleyman’ın iyileşmesi de vakit alacak gibi görünüyor. Bu bölgeye alınacak ve hücuma katkı verebilecek bir sağ bek, yerinde olur düşüncesindeyim.

Bu akşamki karşılaşmada yapılan transferlerle takımın tüm açıkları kapatılmış gibi. Kurulan bu kadro, alınan bu güzel sonuç ve ligin ilk haftalarında nispeten daha zayıf rakiplerle oynuyor olmamız taraftarı da motive edecektir. Alınacak bir seri galibiyet ise takımın özgüveni açısından son derece önemli. Böylesine bir periyod Adana Demirspor’u istenilen havaya da sokar.

Bu hafta üst sıralardaki takımların puan kaybetmesiyle elimize önemli bir fırsat geçti. Başta futbolcular ve taraftarlar olmak üzere herkesin yüreği kıpır kıpır. Bu akşam Adana Demirspor için güzel bir geceydi. Bir bütün olarak takım ve yeni transferler olumlu işler yaptı. Ancak abartmamak lazım. Bu galibiyeti rakibin gücünü de dikkate alarak abartmadan Bolu maçına odaklanılmalı.

Yorumlar

sancak başkan ads şampiyon inşaallah
Farklı bir galibiyet herkesi memnun etti.haticenin değil neticenin önemli olduğu bu tip maçlarda netice alındı.hoca,oyuncuların güveni percinlesti. Camia , doğal olarak farklı galibiyet ve 3 puan sonrası şampiyonluk anlamında güzel duygular yaşadı. Bunlar işin artı tarafıdır. Ancak ayaklarımızın yee basması lazım. Iyi mücadele disr diş oyun, taraftar ve camianın gücünü neticeye çevirerek her maçın analiz ve hazirlanisinida teknik kadri yapacak. Bu maç çabucak herşeyi toz pembe ye burundurmesin.akil ile duyguyu dengeli kullanmakta fayda var. Netice, çabuk havaya girmeyelim.hic bir takımı küçük görmeyelim.disiplinli olarak çalışalım. Erken öten horozun ibigini keserlermiş... tebrikler...

Yeni yorum ekle