"Gelen ağam, giden paşam"

Daha önce yazdıklarımın arkasındayım, Ümit Hoca’yı ve futbol anlayışını beğenmiyor, Demirspor’u arzu edilen hedeflere taşıyabileceğini düşünmüyordum. Ancak …..

İlk defa bir sezona bu kadar umutla başlamıştık. Bir önceki sezonun kadrosunu koruyan, taksitleri ve ödemeleri zamanında yapılan bir futbolcu kitlesi, her arzusu yerine getirilen bir teknik kadro ve şampiyonluk için elinden geleni esirgemeyen bir başkan ile başladığımız sezonda diğer rakiplerimizden bir adım önde olduğumuzu düşünüyorum. Ancak gelinen bu noktada sadece 3 hafta sonrasında bir teknik ekip değişikliğine gidiliyor.

Ümit Hoca Adana’dan ayrılırken yaptığı açıklamada; Demirspor’un başında 17 karşılaşmaya çıktığını, geldiği ilk maç olan İstanbulspor maçını bir kenara bırakırsak sadece Giresun ve 97. dakikada yenilen golle Hatayspor maçını kaybettiğini ve başka mağlubiyeti olmadığını söyledi. Bu sezonda oynadığı 3 karşılaşmada da hiç gol yemeyen ve mağlup olmayan Demirspor’dan başı dik ayrıldığını ifade etti. Doğrudur. Ümit Özat’ın maç trafiği ve alınan sonuçlara bakıldığında, bir başarıdan söz etmek mümkün olabilir. Ancak, bu 17 karşılaşmanın hiçbirinde pozitif bir futbol oynattığı, rakibi ezerek puan kazandığı ya da sahaya sürdüğü kadro ve kenardan oyuna yaptığı müdahalelerin sonuca etki ettiğini görmedik.

Peki, gelinen bu noktada; sezon başında değil de, ilk üç hafta sonunda Ümit Özat neden gönderildi. Bunu cevaplayabilmek, anlayabilmek daha da zor. Ümit Hoca sadece 3 haftalık performansı değerlendirilerek mi gönderildi? Sezon başında şampiyonluk parolası ile çıkılan yolda neden bu kadroyu oluşturacak ve taşıyacak hoca ile başlanmadı? Ümit Hoca gidecekti, neden Çağlar ve Pote gibi son derece ihtiyacımız olan mevkilerdeki futbolculara yol verildi? Gerçekten cevaplamak çok zor.

Benim aklıma gelen tek şey. Başkan Murat Sancak’ın taraftar ve medya baskısını çok önemsediği. Murat Başkan sosyal medyayı ve Adana yerel medyasını çok önemsiyor ve etkisinde kalıyor. Bu durumu okuyup cevaplandırdığı tweetlerden ve açıklamalarından rahatlıkla anlıyoruz. Örneğin ben Adil Demirbağ, Sezer Özmen, Berk Yıldız ve hatta Yılmaz Vural gibi isimlerin taraftarların talebi doğrultusunda getirildiğini düşünüyorum. Taraftarla bir türlü yıldızı barışmayan Ümit Hoca’nın gönderilişini de buna bağlamak istiyorum. Gelen Uğur Tütüneker bu boşluğu doldurabilecek mi bilmiyorum?

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

%100 haklısınız, takildigim nokta hoca neden şimdi gidiyor.Adam kadroyu kurmuş, eldekileri yollamış(pote çağlar), transfer sezonu kapanmış neden şimdi az daha sabretseydin ya da 3 hafta önceden gönderssydin.Neyse inşallah Uğur hoca başarılı olur da bu saçmalıkları unuturuz.
uğur bu takımı şampiyon yapar şampiyon evelallah
Şimdi benim aklıma bişey takıldı. Ümit hocanın çok erken gönderilmesi çok tuhaf. Gençlerbirliği de hoca arıyor. Şimdiii... Ümit özat gençlerbirliğine teknik direktör olursa ben bu hoca gönderme olayını çok masum karşılamam. İnşallah bu teori boşa çıkar yoksa olan demirspora ve bize olur. Çünkü ümit o kadar transfere onay verdi ve oyuncuları gönderdi. Hepsine yazık olur.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor