Futbol adına doğruları yapan ...

Açıkcası söze nerden başlayacağıma karar veremedim. Sahada futbolun doğrularını yapan ve futbol adına hiçbir şey yapmayan iki takım vardı. Adana Demirspor her ne kadar taraftarın desteği ile maça hızlı başladı gibi gözükse de bugün için sahada ne yaptığını bilmeyen futbol adına hiçbir şey yapamayan bir Adana Demirspor vardı.

Takımı inanılmaz derecede gergin, bitkin ve anlam veremediğim bir şekilde oyuncuların hiç rahat olmadıklarını gördüm. Tam aksine liderliğin ve ilk dört haftada aldığı puanlar ile çok daha rahat ve kendilerine güvenmeleri gerekiyordu.

Peki, Adana Demirspor’un doğru yaptığı işler yok muydu? Bence dün için yoktu. Adana Demirspor’un yediği iki golde de kaleci Oğuz’un hatası vardı. İlk golde Oğuz gibi tecrübeli bir kalecinin erkenden dizlerinin üzerine oturup golü izlememeliydi. Bu golde Ozan’ın da hatası vardı. Rakibini bu şekilde önüne alıp da topa vurdurmamalı. İkinci golde çok yumuşak giden bir topu Oğuz gibi bir kalecinin yememesi lazım. Yan toplarda inanılmaz hatalar yapıyor ve güven vermemeye başladı. Şahsi fikrim; Oğuz’un biraz dinlenip kendine gelip daha iyi bir Oğuz ile tekrar dönmeli.

Adana Demirspor her zaman yaptığı hızlı ve ayağa pas trafiğini maalesef bu maçta hiç yapamadı. Bunda da en büyük etken oyuncuların boşluklar oluştu arasında inanılmaz birbirlerinden kopuk olup uzak oynamaları ve Gaziantep BŞB Spor’un alanları çok iyi kapatıp sert futbolu etkili oldu. Defans ve hücum hatları arasında inanılmaz boşluklar oluştu ve bloklar arasındaki daralmayı bir türlü yapamadı.

Gaziantep BŞB Spor bugün futbol adına doğru olan her şeyi yaptı ve hak ettiği bir galibiyet aldı. Gaziantep, Demirspor’u kendi silahı olan hızlı ve ayağa pasları çok iyi yaparak vurdu. Maçın kaderini belirleyen unsurlardan biri de dönen topları kazanmak. Adana Demirspor dönen topların hiçbirini kazanamadı. Dönen topları kazanan Gaziantep BŞB Spor etkili ve hızlı bir şekilde sonuca gitmeye çalıştı.

Sözlerimizi toparlayacak olursak bugün futbol adına doğruları yapan takım maçı kazandı. Gaziantep BŞB Spor’u aldığı haklı galibiyetten dolayı kutlarım. Adana Demirspor olarak da çok fazla karamsarlığa kapılmadan bu maçta yapılan hatalardan ders çıkartıp geleceğe çok daha umutla bakmalı. Böyle bir maçın erken olması Demirspor adına avantaj olarak görmelidir. Bu karşılaşmadan gerekli dersler alınmalı ve bundan sonra adımlarımızı yere daha sağlam basmalıyız.

İlhan AYDOĞDU 

Yorumlar

öncelikle hepimize geçmiş olsun.maça gelince maça iyi başladık,pote o golü atsa ilkyarıda fark olurdu.futbolun kural maalesef atamayana atarlar,rakip ilk defa etkili geldi defans ve kaleci evlere şenlik olunca golü yedik.osman hocaya bir eleştiride ulunacağım.en iyi stoperimiz sakat,daha önce stoper oynayan attamah'ı neden stoperde denemedin?hem çabuk hemde hızlı.kalecimiz, sağ bekimiz ve iki stoperimiz yol geçen hanı gibiydi,gelen geçti.transfer döneminde dün oynayan stoperleri yönetim sebze halinden aldı herhalde.çünkü asla bizim takımızda oynayacak kalite ve kapasitede değiller.burak çalık defansa hiç yardım etmedi,sol kanadımızdan sürekli atak yedik.geçiş olsun inşaallah ileride bu maçı telafi ederiz.
görünen köy kılavuz istemez , Demirspor bu maçı kazanmak istemedi ve yenildi , olayın özeti bu
takımıve hocayı eleştiren gamlı baykuşlar alanya galibiyetinden sonra bi zahmet uzayın , geçin tv karşısına alın elinize laptop tablet vs yazın da yazın tribünden uzak durun,bu ne lan bir mağlubiyette nefretini kusan kusana !!!
kadromuz geniş falan dediler ama aykut akgun ve astafei yi sularda bulunan adana demir muharrem gulergun tesislerinde bile ilk 5 e almam...
Yalakaliga burada prim vermiyorlar takım okadar da iyi değil niye kabullenmiyorsunuz sağ bek var adam daha koşmayı ve veremiyor ileri çıkma hiç yok stoper ler uyumsuz baştan buyana hüseyin ayrı bi muamma Burak bu hafta hiç yoktu çünkü o adamın özelliği bu 3 hafta var 5 hafta yok ve adamın 25 kadroda alternatifi yok rahat bu hafta defansa yardım etmeyince sol bek i gördük herif kevgire döndü yanı anlayacağınız bu kadar ilk altı için yeter hepsi bu.kral ciplakmis...
Hiç bu kadar kötü olmamıştı ads sol ve sağ bek yoktu sanki her kes forvet kendi görevini unutmuş oyuncular seyirci de Bence eski havasında değildi maraton şimşeklerin zoruyla tezahürat yaptı sahada sadece kapalı b üst de sahaya kasede bir baskı vardı sonuç sezonun başında alınan kötü sonuç diğer haftalar için bir ders olmasi dileğim
arkadaş bu hüseyin kala nın pohunda boncukmu var , adam bırak koşmayı yürüyemiyor zaten yürümesi bile bir tuhaf , pote ye top taşıyacak tonya tisdel ve giresundaki abvo tarzı hızlı bir kanat oyuncusu lazım , ocağa kadar buolmayacağına göre Victor takıma monte edilsin onunda kulağı çekilsin ama oda çok durgun oynuyor,umut sözende sürekli takımda olmalı , bu maçta burak çalık durgun olunca solbek burak solakelde etkilendi sol taraf istiklal caddesine döndü
devre arası transfer gerekkk.. kaleci oguz güven vermiyor alanya dan kaleci haydar alınmalı...sag bek te ugur vasat transfer gerek... kanatlara transfer gerek osmanlıda ki tonia tisdell ne yapıp ne edip alınmalııı tisdell pote ikilisi demiri süper lige cıkarır... bu arada pote de elde tutulmalı cünkü konyasporun ilgisi varrr...
Takım kendi sahamızda hep zorlanıyor . Bolu maçı son dk 1-0 bu maç mağlıp olduk deplasmanda daha rahat oyun oluyor çünkü takımlar kapanmıyor . Adana da kapandıklarında açamıyoruz oyunu . Takım kötü oynamıyor tamam ama kapalı savunmayı açamıyoruz . Buna çözüm bulmak lazım . Anıl çok zayıf kalıyor . Geçen sene oynayan takımdan Beykan Şimşek tam bu takıma göre olurdu neyse kısmet artık .Birde Osman hocaya bir tavsiye sürekli aynı kadro ile oynuyoruz değişiklikler bile aynı oluyor . Bu takıma zafer çevik monte edilmeli H. Kala yerine . Moro alındı lisansı mı çıkmadı anlamadım . Attamah ile moro ortasaha da daha diri olur gibi Attamah daha rahat oynar gibime geliyor . Ama 1 maç yenildik diye kimseyi suçlamak gerekmez her takım yenilebilir . Takıma güveniyoruz bu maçı kaza olarak nitelendirmek gerekiyor . Osman hoca ve futbolculara tam destek vermek gerek . Unutmayalım ki takım yeni ve alışma süreci var . Ama sorun kapalı savuma açamama da bunu da çözersek süper lig uzak olmaz .
bunun futbolculuğu neyki yazarlığı ne olsun gitsin cafelerde karı kız ayarlasın bıraksın bu işleri
yorum yapmaya çalışan futbolcu arkadaş bıraksın bu işi ekmegine baksın.karşına alsan iki lafı bi araya getiremez kendisi.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor