"Derbiye Osman Hoca damgasını vurdu"

Adana derbisinde kadrolar açıklandığında Adanaspor sahaya 1 puan, Adana Demirspor ise 3 puan parolasıyla sahaya çıkardıkları kadro ile gösterdiler.

Osman Özköylü maça çift forvet ile başlayarak bu maçı kazanmaktan başka düşüncesi olmadığını hem futbolcularına, taraftarlara hem de rakibine gösterip, hissettirdi.

Karşılaşmaya her iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen dakikalarda Demirspor her ne kadar baskılı gözükse de pozisyon üretmekte zorlandı. Pozisyon anlamında ilk yarıda Adanaspor'un 2, Demirspor'un da bir pozisyonu dışında başka pozisyon olmadı ve mücadeleye dayalı bir 45 dakika izledik.

İkinci yarıda Osman Hoca yaptığı değişikliklerle oyunun kontrolünü tamamen kendi takımının lehine çevirdi. Bunun ilk meyvesini Attamah'ın mükemmel pasıyla hareketlenen Burak, aynı güzellikle topu ağlara göndermesiyle aldı. Bu golden sonra oyunun hakimiyetini eline alan Adana Demirspor daha bir özgüven ile oynamaya başladı.

Adanaspor'da Özgür'ün gördüğü kırmızı karttan sonra Adanaspor tamamen oyundan düştü. Maçın son bölümünde, Demirspor bulduğu ikinci gol ile maçı kazanmasını bildi.

Derbilerde iyi futboldan çok skor almak önemli olduğu için Demirspor'da çok iyi oyun oynamadı ama daha çok isteyen, mücadele eden taraf olduğu için hak ettiği bir derbiyi kazanarak Demirspor ailesini sevince boğdu.

Başta Osman Özköylü Hoca olmak üzere futbolcu, taraftar yönetimi tebrik eder, centilmence mücadele eden Adanaspor'lu futbolcuları ve teknik ekibi kutlarım.

İlhan AYDOĞDU

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor