"Demirspor, derbiye hazır"

Dün özellikle ilk yarıda beklediğimiz ve istediğimiz bir futbol izledik. 60. dakikaya kadar orta sahamız ve özellikle de Anıl yorulana kadar özlediğimiz bir Demirspor vardı sahada. Altımızda yer alan takımlarla aramızı açmak, üstte bulunan takımların puan kaybetmesini beklemek açısından önemli bir karşılaşmaydı. Derbi öncesinde morale ihtiyacı olan Demirspor bu maçı kazanmasını bildi.

Tayfur Hoca, taraftarın da beklentilerini karşılayan ideal bir kadroyu sahaya sürdü. Sağbek de Murat Akyüz, orta alanda İbrahim Dağaşan ve forvet arkasında Anıl Taşdemir, uzun bir süredir arzu edilen futbolcularımızdı. Bu oyuncuların hepsi de dünkü karşılaşmaya damgalarını vurdular. İlk golün asisti Murat’tan, ikinci golün asisti Anıl’dan geldi. Ben Tayfur Hoca’nın aynı kadro ile Derbi’ye çıkacağınız düşünüyorum. Belki bir Ferreira, Mehmet Ozan değişikliğini görebiliriz.

Ancak karşılaşmanın adamı Onur Akbay’dı. Defansta Ozan ile tam bir uyum sergilerken, Elazığ’ın defans arkasına sarkmasına izin vermedi. Defansta Onur’un kademe anlayışı Murat Akyüz’ün ileri çıkışlarında ortaya çıkan boşlukları doldurması ile dün akşam kusursuz bir oyun oynadı.

Gaziantep, Alanya, Karabük ve Elazığ gibi şampiyonluk yolunda rakibimiz olan takımlardan hiçbirine yenilmeyerek, bu zorlu seriyi 8 puanla geride bıraktık. Artık bu rakiplerimiz birbirleri ile oynayacaklar ve puan kaybedecekler. Önümüzde zorlu bir Adana Derbisi var ve Adana Demirspor herşeyi ile bu karşılaşmaya hazır.

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

Tayfur hoca rüştünü bu maçta ispat etti.özköylüyle 1 yilda yakalayamadigimiz pozisyonu 1 maçta bulduk.derbide ise daha akıllı ve ayakları yere basan takım lazım rakip de hatayı affetmeyrcek oyuncular var.şenol da mücadeleyi kaybettiginde kendini yere bırakmasa iyi olur.velhasılıkelam osman dan geçte olsa kurtulmak takıma özgüven getirmiş
Acele etmeyin adanasporuda yenelim ondan sonra kendini ispat etmiş olsun.
Osman Hocanın oyunu sistemi eleştirilir belki ben beğenirdim ama Osman Hoca var diye gelen Fevzi ve Onur'un karabük ve bu maçta gösterdikleri performansı görünce Osman Hocaya helal olsun dedim,karakterli adamlar karakterli adamlarla çalışır,başka takımlarda olduğu gibi adamımız gitti takımı sabote edelim demediler. Tayfur Havutçu,Osman Hocanın devre arasında aldırdığı adamlar sayesinde şu anda tartışılmıyor gerçeği konuşursak.
adana futbolunun geleceği için derby i Demirspor kazanmalı , bu yıl Demirspor gelecek yıl Adanaspor süperliğe çıkmalıdır , adana kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyorum
Osman hocanin karakterinin iyi veye kötü olması kendini baglar..salih kardeşim sen karektersizmisin elbette hayir..o halde sen yönet takımı.bize karakterli degil oyun bilgisi yüksek adam lazim yani hem karakterli olsun hem oyunu okuyabilsin..ölçütümüz bu olmalı.
Bu kadro ikinci devre başladıgında olsaydı tüm maçlarımızı şenolcan beceriksizine ragmen kazanırdık.gereksiz yere boluya kaybetmez alanyayı da yenerdik,ama osman hocanın olmayan ufku yüzünden buradayız.Eger tayfur hoca şu solbek sorununu dogru şekilde çözerse inanıyorum ki bundan sonraki tüm maçlarımızı alırız.Çünkü tiago,pote,anıl ve buraklı kadroyu yenebilecek takım göremiyorum.Tek şart savunmadaki kazma ayakları kesmesidir.Bunu yapamaz ise hem gol şansımız düşer hemde gol yeme ihtimalini arttırır.Bu da kötü sona yol açar.
ozan fereria değişikliği yapılmamalı onur ve ozan süperdi senolun yerine fereria veya solakelle baslanmalı
Derbide 1 puan bize yeter. Karabük bence direkt çıkar, tek rakibimiz Adanspor'a yenilmememiz gerek, 1 puan alırsak bize ikili averajda üstünlük sağlar. Önce beraberlik!!!!
ne 1 puanı 3 puan şart ndukayı kilitler ve konraatak tuzağına düşmezsek rahat kazanırız
Fevzi-M.Akyüz Onur M.Ozan A.Burak-Attamah İ.Dağaşan-Tiago Anıl Burak-Pote
takım süper maşallah defansa bide ahmet solakel gelirse tamamdır şenol cok eksik kalıyor murat oynayınca nasıl fark etti takım sag kanatta onur süperdi adam yerinde oynadıosman hoca adamı sag bek oynatıyordu elinde murat gibi sag bek varken anıl ve ibrahim orta sahaya zevk verdi olması gerekeni tayfur hoca yaptı bravo hocam
Sayın Hocam Solbek'te A.Burak solakel ortasaha'da Tiago Serbest adam Oynat

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor