"Bu iş artık psikolojik"

Bir kez daha Demirspor play-offları oynayarak Süper Lige çıkmaya çalışacak. Birçok kez play-off tecrübemiz olmasına rağmen play-off maçlarına ilk kez bu kadar umutlu gidiyoruz.

Süper lige çıkmak için fizik, kondisyon, motivasyonun, kısacası futbolun varlığını kimse sorgulayamaz. Ancak ben bu yıl ki play-off kazananının psikolojik olarak hazır olan takımın olacağını düşünüyorum. Biz yaklaşık 2 haftadır play-off oynayacağımız garanti olduğundan yönetim, futbolcu ve taraftar olarak bu duruma yoğunlaştık ve artık play-offlara hazırız. Ancak rakiplerimizin play-offlara motive olabilmesi için sadece 4 günleri var.

Burada hatırlanması gereken play-off maçları diğer 3 takım içinde sürpriz olduğudur. 3’ü de bu durumu beklemiyordu. Başta Alanyaspor’un büyük bir hayal kırıklığı yaşandığını düşünüyorum. Elazığspor’un buralara gelmesi ise bir mucize. Balıkesir de son haftalardaki düşüşünün ardından beklemediği bir noktada buldu kendini.

İlk olarak rakibimiz Elazığ’dan başlayalım. Bence Elazığ bir mucizeyi gerçekleştirerek play-offlara kaldı. İlk yarıyı lider tamamlayan takımda büyük bir deprem yaşandı. Başkan görevi bıraktı, 2 önemli yabancı oyuncusu şehri terk etti, futbolculara ödeme yapılamadı ve kulübü belediye devraldı. Bu şartlar altında ligi 5. sırada tamamlamanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu nedenle Elazığ’lı futbolcularda görevini yerine getirmenin doygunluğunu yaşayacaklarını ve “bizden bu bile beklenmiyordu, bakın takımı play-off oynatıyoruz” rahatlığı yaşanacağını düşünüyorum. Bu nedenle Ogün hocanın çok kısa bir sürede bu futbolcuları bize karşı hazırlaması ve motive etmesi hayli zor.

Belki birçok kişi bana karşı çıkacak ancak ben play-off finaline çıkmamız halinde rakibimizin Balıkesir olacağını düşünüyorum. Zira Alanyaspor’un son maçta yaşadığı bu şoku üzerinden atıp toparlayabilmesi ve yeni hedeflere kendini odaklayabilmesinin zor olacağı kanaatindeyim.  

Son olarak da, Adana Demirspor hakkında birkaç kelamda bulunmak isterim. Final maçı nasıl biter bilmiyorum, ancak Demirspor’un finale çıkabilmesi için Elazığ’ı deplasmanda yenmesi gerektiğini düşünüyorum. Elazığ’daki karşılaşmada sıkıntılı bir skor alınması ve finale giden yolun ikinci maça bırakılması durumunda, Adana’daki maçın çok sıkıntılı olabileceğini ve taraftar baskısının olumsuz yansıyacağını düşünüyorum.

Şimdiden rast gele …

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

elazığ ve balkes süperligden daha yeni düştü , alanyada daha dunku bok , süperlige en layık takım 21 yıldır hasret çeken 76 yıllık uluçınar demirspordur , allahım bu sene bu mutlulugu bu cefakar taraftara nasip et
doğru demişssiniz ilk maç yenilirsek ikinci maç her açıdan sıkıntılı olur en azından beraberlik lazım bize gollü olanından
evet elazıgda galip gelemiyorsak gollü beraberlikle dönmemiz şart yoksa final hayal olur
ak mı kara mı hep beraber görecegiz,favori gösterilmek hoşuma gitmiyor,bazı oyuncularımız ayagında topu saklayıp olumlu pasa dönüştüremiyor,bu da çok top kaybına sebep oluyor,sabırli akıllı oynamalıyız,ayagımızdaki her topun kıymetini bilmek zorundayız.Allah yardımcınız olsun.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor