2015-16 sezonunda Demirspor

Adana Demirspor 2015-16 sezonunun açılışını dün akşam gerçekleştirdi. Yeni transferler ve futbolcular taraftarlara tek tek tanıtılırken, sezonun açılış maçında da taraftarlar ilk kez Demirspor’u izleme imkanını buldular.

Dün gecenin kahramanı hava koşulları ve nem olunca kafalardaki soru işaretleri yeterince cevap bulamamış oldu. Ancak yine de bir Süper Lig takımına karşı verilen mücadele, bloklar arasındaki bağlantılar ve yeni transferlerin uyum sorunu ile ilgili olarak bizlerde genel bir kanaat oluştu.

Kalecimiz Oğuz, tecrübesi ve kendisinden çok emin tavırları devam ediyor. Bu tavırlar ilerleyen haftalarda başımıza sorun yaratabilir. Ancak bir kaptan olarak takıma hakimiyeti ve defans bloğuna uyarıları son derece yerinde.

Defans bloğumuzda sağ bek ve sol bek pozisyonlarında çok sıkıntı yaşamayacak gibi görünüyoruz. Şenol’un takıma alışması ile daha iyi bir defans bloğumuz olacak. Her iki bekin de ataklara destek verecekleri düşünüldüğünde daha iyi olacaklar. Stoper mevkiinde oynayan Mosjov ise kelimenin tam anlamı ile dün gecenin kahramanıydı. Güvenli ve yerinde müdahaleleri tüm taraftarlara güven verdi. Sonradan oyuna giren Brezilyalı stoper de iyi bir kumaşı olduğu izlenimi bıraktı. Sonuç olarak bu yıl iyi bir defans bloğuna sahip olacağımız izlenimi edindik.

Orta alan ise tecrübesi ile maça damga vurdu. Emin Aladağ, ön libero mevkiinde yeterince güven veriyor. Böyle olunca dün Attamah biraz daha hücuma katkı verdi ve ofansif oynayabildi. Bu senenin en önemli kazançlarından biri de Umut Sözen. Dün tam bir maestro gibi orta alanı toparladı ve hücum hattı ile topu buluşturdu. Bu yıl beklenilenlerin aksine Anıl Taşdemir’den formayı kapabilir.

Dünkü maçta bir tek hücum hattı hakkında kanaat sahibi olamadık dersek yeridir. Sıcağında etkisi ile bir orta saha mücadelesi şeklinde oynanan maçta, Demirspor topu çok fazla forvet hattı ile buluşturamadı. Bu nedenle en çok merak edilen oyuncumuz Pote hakkında olumlu sinyaller alamadık. İkinci yarı oyuna giren Astafei süratli oyunu ile güven verdi. Ancak bu sene forvet hattımızda bir sıkıntı yaşanacak gibi duruyor.

Demirspor adına bu yılın en önemli transferi olan Osman Özköylü ise kendisinden beklenileni fazlası ile verdi. Osman Hoca’nın hazırlık maçında bile kenardaki hırsı görülmeye değerdi. Takımına son derece hakim ve aklındaki; topa sahip olan, rakibi oynatmamaya dayalı futbol anlayışını dün akşam bir Süper Lig takımına karşı sahaya yansıtabildi.

Kısacası, dün akşamki Demirspor sıcak hava ve sezonun ilk karşılaşması olmasına rağmen taraftara güven verdi. Bu kadronun bu hali ile başa güreşeceği, ilk 6 içinde yer alacağı ve hatta ilk 2 içinde olabileceğini düşünüyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda PTT 1. Ligdeki başarıyı futbolcuların inançları, futbolculara yapılacak ödemeler ve yönetimlerin kulübün arkasında durabilmesi belirleyecek.

Umarım bu yıl 21 yıllık hasreti bitirebiliriz.   

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor