PDFK kulüplere ceza yağdırdı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), PTT 1. Lig kulüplerine ceza yağdırdı.

TFF'den yapılan açıklamada Adana demirspor ceza almazken yapılan  açıklamada; PFDK 'nın bugün gerçekleştirdiği toplantıda, PTT 1.  Lig'de Şanlıurfaspor kulübünün Balıkesirspor ile yaptığı maçta, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Şanlıurfaspor'a bir maç seyircisiz oynama ve 38 bin lira para cezası verdiği bildirildi.

Kurulun Kahramanmaraşspor A.Ş.'nin Ferthiyespor maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Kahramanmaraşspor 'a takdiren 52 bin lira ve aynı müsabakada özel güvenlik bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 12 bin lira para cezası olmak üzere toplam 64 bin lira para cezası verdiği bildirildi.

Kurulun Samsunspor'un Ankaraspor A.Ş. maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Kahramanmaraşspor 'a takdiren 26 bin lira ve aynı müsabakada taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 36 bin lira para cezası olmak üzere toplam 62 bin lira para cezası verdiği bildirildi.

Ayrıca 1461 Trabzon futbolcusu Mehmet Sıddık İstemi'nin Adanaspor A.Ş. maçında ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 6.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Ankaraspor A.Ş.’nin Samsunspor maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 6.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Orduspor futbolcusu Adem Sağlam'ın Boluspor müsabakasında, slogan içeren tişört giymesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği bildirilmiştir.

Yorumlar

Yeni yorum ekle